Nieuw satirisch programma van Roel Maalderink MEDIA CULTUUR 25 Maalderink: ,,,Het programma gaat over de actualiteit van die week en dan vooral over de rol van de media. Ik kijk door de bril van de media en kijk naar de werking daarvan. Ik kijk veel televisie, zit op TikTok, op al die sociale-mediaplatforms. Er zijn zoveel dingen die me opvallen, die ik gek, interessant en ontroe rend vind. Die ga ik op een Voxpop- achtige manier bespreken en paro diëren in een halfuur.'' ,,Klopt, ik maak straatinterviews, sketches en parodieën, maar neem de week door vanuit huis. Daar woon ik samen met mijn broer Jos. Hij is mijn sidekick, niet omdat hij ook maar enige televisie-ervaring heeft, maar hij woont er toevallig ook. Ik ben benieuwd hoe dat straks gaat lopen.'' ,,Mezelf, al neem ik natuurlijk wel een rol aan, zoals bij Voxpop waarin ik Roel de verslaggever ben. Maar je kijkt naar Roel.'' ,,Een eigen programma van een half uur lang, dat is toch wel een droom die uitkomt. Het is ook zo leuk dat ik helemaal mijn eigen dingen kan verzinnen en maken: meningen, ideeën alles. Dat kon bij Voxpop na tuurlijk ook, maar nu kan ik veel meer de diepte in. Het medialand schap is zo groot geworden. We zit ten dag en nacht op onze telefoons. Er zijn sociale media, tv, radio, alle maal totaal verschillende werelden. Fascinerend.'' ,,Dat hangt er natuurlijk van af hoe kritisch ik straks ben op de krant, haha.'' Maar serieus? ,,Ik ben me nu helemaal hierop aan het richten, maar Voxpop komt ze ker weer terug.'' Zuid uit haar te vergezellen in die veel grotere ruimte. Vervolgens ver nam ze onlangs dat ze toch meer pu bliek mag verwelkomen. Vanaf van daag doet ze dat dus tien keer op rij. ,,Ik krijg zoveel reacties van men sen die eerder buiten de boot vielen, maar nu toch een kaartje kunnen be machtigen. Dat is het mooie: deze muziek raakt echt heel veel verschil lende mensen. Het publiek bij de Ei- naudi-concerten is altijd heel gevari eerd, ook omdat hij een bruggenbou wer is tussen klassieke muziek en het grote publiek. Jong, oud, man, vrouw, mensen van verschillende culturen en afkomst, Einaudi's muziek is een deel van hun persoonlijke leven ge worden.'' Hond bekent dat, toen ze met een aantal andere klassiek geschoolde pi anisten bij De Wereld Draait Door te gast was om in het bijzijn van de Ita liaanse componist over diens werk te praten, ze diens composities nog niet goed kon plaatsen. ,,Ik vond het mooi, maar ik vroeg me in die uit zending wel hardop af hoeveel die pere lagen erin zitten. Ik weet niet of Einaudi een oortje in had, waarin wat wij zeiden vertaald werd, maar hij is er nooit op teruggekomen bij me. Ik heb de afgelopen jaren een waardevol contact met hem opge bouwd, zoek hem soms op en we voeren gesprekken over wat we met As het lukt hetzelfde te vertellen met veel minder noten, is het des te puurder onze muziek willen vertellen. Hij is opgeleid als klassiek componist, maar heeft alle regels laten varen na zijn studie. Hij wil zo puur mogelijk zijn gevoel omzetten in muziek, en dat is ongelooflijk moeilijk. Zijn stijl is een op zichzelf staand genre geworden. Voor een buitenstaander lijkt het misschien eenvoudig, maar dat is het niet. Elke keer als ik zijn muziek speel, krijg ik meer respect voor Ei- naudi. De emoties die hij uitdrukt in muziek, zijn heel universeel: verdriet, liefde, blijdschap. Voor mij voelt het alsof die muziek je meeneemt naar een plek die ik thuis noem. Het is soms natuurlijk voorspelbaar, maar dat kan ook heel fijn zijn.'' Verbazing ,,In de gesprekken die ik met hem voer, laat hij ook zijn verbazing blij ken over dat ik als klassiek geschoold pianist zo graag zijn werk speel. Maar ik leer er zelf ook veel van. Ik heb ook voor mijn eigen muziek ontdekt dat het veel lastiger is om hetzelfde te vertellen met veel minder noten. Maar als het lukt, is het des te puur der. En dSt is wat het publiek volgens mij hoort en voelt. Ik stuur hem af en toe een eigen compositie toe. Zijn re actie toen ik dat voor de eerste keer deed, weet ik nog heel goed. Hij zei: 'jij gebruikt in één creatie meer noten dan ik in mijn hele leven zal doen.''' Een eigen programma van een half uur lang, dat is toch wel een droom die uitkomt zaterdag 4 september 2021 Roel Maalderink neemt op zondag de week door vanuit huis. foto vpro De VPRO komt volgende maand met een nieuw satirisch pro gramma op de zondagavond. Het heet Plakshot en wordt gemaakt door Roel Maalderink, bekend van zijn serie Voxpop. Het nieuwe programma is een coproductie van VPRO en Human Factor. Dennis Jansen Wat ga je doen? Vanuit je woonkamer? Speel jij dan een typetje of ben je jezelf? Je was online al jaren actief voor dat je doorbrak met Voxpop, de serie die je maakt voor de site en app van deze krant. Hoe voelt het dat je straks op televisie gaat de buteren met een eigen pro gramma? Keert Voxpop daarna weer terug? Iris Hond speelde het werk van Einaudi vaker, onder meer in haar tour 'Home'. foto rinse fokkkema 44 —Iris Hond M FOTO VOXPOP —Roel Maalderink, tv-maker Plakshot is vanaf zondag 17 oktober wekelijks om 21.40 uur te zien bij VPRO op NPO 3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25