20 Staredowns zijn garantie voor spektakel en lopen geregeld uit de hand Wereldkampioen Rico Verhoeven wordt om de haverklap gevraagd een staredown te doen. Dat ritueel is nu eenmaal intrigerend en imponerend. En: het wil voor het 'echie' nog wel eens uit de hand lopen. Zoals gisteren bij die van Badr Hari. Goud Zijderveld in wereldrecord 1. Badr Hari vs. Arkadiusz Wrzosek Een getergde Badr Hari: het mag je niet verbazen en dan verbaast het j e toch weer. Nadat Hari enkele we ken een poeslieve persconferentie gaf met zijn veel minder hoog aan geschreven tegenstander Arkadiusz Wrzosek, met wederzijds respect en complimenten, toonde Hari gis teren een heel ander gezicht. Nadat hij eerst veel te laat aanwezig was in het Van der Valk Hotel in Ridder kerk, keek hij Wrzosek van dichtbij indringend aan, om hem vervol gens een enorme zet te geven. Wrzosek schrok daar zienderogen van, reageerde eigenlijk niet en de beveiliging begeleidde Hari en de Pool van het podium. Hari sloeg zijn geplande inter viewrondje over en ging naar huis. 'Fuck being humble', schreef hij op Instagram, als laatste woorden voordat hij vanavond de ring in stapt tegen de Pool. Zo'n duw: daar is natuurlijk over nagedacht. Het is marketing en trekt kijkers én het werkt imponerend. Wrzosek is (nog) geen grote naam en ziet Hari als idool. Hij weet dat hij carrière kan maken door te winnen van Hari en die weet op zijn beurt weer dat hij in een héél benauwd pakket terechtkomt als het - na magere ja ren - vandaag opnieuw niet lukt om te winnen. Dat de gemoederen op scherp staan, is wel duidelijk. 2. Rico Verhoeven vs. Jamal Ben Saddik In 2017 spuugde Jamal Ben Saddik naar Rico Verhoeven in de stare down voorafgaand aan het gevecht een dag later. Daarmee was de toon gezet. De staredown is, dat zag je gisteren met Badr Hari, onderdeel van het mentale spel dat kickbok sen óók is. Het gaat om imponeren, of om controle. ,,Wat je ziet op het moment dat iemand gespannen is, is dat hij zijn controle verliest. Dan krijg je dit soort fratsen en praktij ken", zei Verhoeven over het spuugincident. Ex-wereldkampi oen Remy Bonjasky oordeelde ook hard. ,,Spugen is ver beneden peil, dat doe je als je iemand wilt verne deren. Hij had beter kunnen slaan." Ben Saddik maakt 'The King of Kickboxing' verwijten dat hij iets gezegd zou hebben over zijn ziekte (hij kampte jarenlang met schild klierkanker). Verhoeven ontkende dat en zo werd de sfeer rondom het gevecht alleen maar grimmiger. Verhoeven won de confrontatie en behield zijn wereldtitel - en na het spuugincident bij de staredown waren er maar weinig die het Ben Saddik meer gegund hadden. 3. Luis Tavares vs. Michael Duut In 2019 begon het gevecht tussen Luis Tavares en Michael Duut, twee Nederlanders, al tijdens de stare down. Duut verloor zijn controle toen hij en Tavares met de koppen tegen elkaar stonden. De trash talk ging over en weer en na wat duw- Zo'n duw: daar is natuurlijk over nagedacht. Het is marketing, trekt kijkers én het werkt imponerend en trekwerk greep de beveiliging in. In de ring was Tavares te sterk. Dit zijn zomaar drie voorbeelden van staredowns waar de gemoede ren hoog opliepen, allemaal binnen kickboksorganisatie Glory. Maar met name in Amerika zijn de weeg momenten een garantie voor sen satie. Je kan er een middagvullend programma van maken door alleen maar op staredowns in de MMA (mixed martial arts) en het boksen te zoeken op YouTube. Maar vergeet daarbij niet: stare downs zijn óók marketing. Van avond moet uitwijzen of Hari de mentale oorlog van Wrzosek ge wonnen heeft, of dat de Pool zijn ultieme revanche kan pakken op de plek waar gevechten echt beslist worden: in de ring. Chantalle Zijderveld (20) heeft bij de Paralympische Spelen haar tweede gouden medaille ver overd. De Zwijndrechtse zwem ster won de 200 meter wisselslag in de SM10-klasse in een nieuwe wereldrecord van 2.24,85 minu ten. Lisa Kruger pakte op 3 secon den brons. Het is de vijfde me daille voor Zijderveld in Tokio. Ze won eerder goud op de 100 meter schoolslag, zilver op de 50 en de 100 meter vrije slag en brons op de 100 meter vlinder slag. Kruger pakte haar vierde plak in Tokio. Ze won brons op de 100 meter vrije slag en 100 meter rugslag en zilver op de 100 meter schoolslag. Op de 200 me ter wisselslag moest ze behalve Zijderveld ook de Hongaarse Bi- anca Pap voor laten gaan. Nieuwe titel Ter Schure/Fransen Abraham grijpt weer medaille Van Gansewinkel weer de beste Bronzen plakken voor tennissers zaterdag 4 september 2021 Badr Hari laat zich gaan Tim Reedijk Ridderkerk Badr Hari (r.) verbaasde de wereld on langs door heel aardig te zijn voor zijn aanstaande tegenstander Arkadiusz Wrzosek. Gis teren kon hij zich tijdens de staredown niet bedwingen. FOTO ANP PARALYMPISCHE SPELEN Chantalle Zijderveld: op nieuw goud in Tokio. foto reuters Wielrenner Vincent ter Schure en zijn piloot Timo Fransen hebben in Japan de titel in de wegrace in de catego rie voor atleten met een visuele beperking geprolongeerd. Het duo won op de Fuji In ternational Speedway met overmacht voor landgenoten Tristan Bangma en Patrick Bos. Het brons ging naar Alexandre Llove- ras en Corentin Erme- nault uit Frankrijk. Wielrenner Daniel Abraham Gebru (foto) heeft in Japan brons gepakt in de wegwed strijd. De van oor sprong Eritrese wiel renner had eerder deze week al goud ge wonnen op de tijdrit. Para-atlete Marlène van Gansewinkel heeft haar tweede gouden medaille in Tokio veroverd. Nadat de geboren Tilburgse al de 200 meter had gewonnen was ze vrij dag de beste op de 100 meter in de klasse T64. Haar landgenote Fleur Jong miste op een haar het brons. Kim- berley Alkemade, de derde Nederlandse fi- naliste, werd vijfde. Rolstoeltennisser Niels Vink heeft brons gepakt bij de quads. Hij won de strijd om plek drie in twee sets van de Japanner Koji Sugeno: 6-1, 6-4. Ook Tom Egberink en Mai- kel Scheffers verover den brons bij het rol- stoeltennis. In het dubbelspel won het koppel de partij om plek drie van het Ja panse duo Kunieda/ Sanada in twee sets: 6-3, 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20