Kokkel- vissen Provincie roept hulp in van minister Barbara Visser Vandaag bij deze krant F1 ZANDVOORT Dat vereist spierkracht en handigheid Fans uit Hoek: vader Arjen was erbij in 1985, zoon Tom is er nu bij. Walcheren ZEELAND 1 Na 36 jaar keerde de Formule 1 gisteren terug in Zandvoort. Het leidde al tot een waar volksfeest, terwijl de race zelf pas morgen is. 'De Ferrari van Jacky Ickx aanraken, voelde magisch.' Liefhebber Hans Botman vertelt. P7 18, 19 EN ZEELAND 12 In een brief aan de Vlaamse minis ter Zuhal Demir verzoeken Gede puteerde Staten van Zeeland alle informatie in dit dossier te delen. Tot nu toe moet Zeeland het doen met berichten uit de media. Zee land zit met 'tal van vragen, rondom volksgezondheid op korte termijn, maar ook op de langere termijn, als het gaat om ef fecten op natuur in en rondom de Westerschelde'. De provincie Zeeland kan deze vragen zelf niet beantwoorden. ,,Wij verzoeken u om zo spoedig mogelijk de coördinatie van deze problematiek en de informatie voorziening aan onze inwoners op u te nemen", schrijft commissaris Han Polman namens GS aan minis ter Visser. Vorig jaar werd de omge vingsvergunning voor 3M verlengd. Voor de onderzoekscommissie van het Vlaamse Parlement zette de Vlaamse specialist omgevingsrecht Isabelle Larmuseau vorige week grote vraagtekens bij de manier waarop dat is gebeurd. Geen uitzondering Larmuseau noemt onder meer het ontbreken van onderzoek naar grensoverschrijdende effecten als manco. Het gaat om vergunningen die voor de rechter in haar ogen geen stand zullen houden. En 3M is geen uitzondering. De hele Ant werpse haven zou met juridische procedures platgelegd kunnen wor den, zegt ze in een interview met de PZC. Larmuseau is naast advo caat ook universitair docent in Leu ven is en voorzitter van de voorzit ter van Vlaamse Vereniging voor Omgevingsrecht. De vergunning voor de 3M-fa- briek in Zwijndrecht is een voor beeld van de inconsequente hou ding van de Vlaamse overheden. In 2018 stuurde de provincie Antwer pen de aanvraag voor een vergun ning voor 3M wél naar de provin cies Zeeland en Noord-Brabant. Voor de veel belangrijkere omge vingsvergunning gebeurde dit niet. 3M kreeg in de omgevingsver- Provincie zit met tal van vragen rond de volksgezondheid gunning toestemming om jaarlijks ruim 5.300 kilo aan verschillende types PFAS in de Schelde te lozen. Op dat niveau zat Chemours in Dordrecht vier jaar geleden ook. In middels is de hoeveelheid die Che- mours in de Merwede mag lozen, teruggebracht tot 5 kilo Gen-X en 2 kilo PFOA, beiden aangeduid als zeer zorgwekkende stoffen. 3M mag 12 keer zoveel PFOA lozen. In de vergunning staat dat dit najaar met 3M wordt gesproken over ver mindering van de uitstoot. Stoppen met lozen Naar aanleiding van alle commotie rond een PFAS-type (FBSA) dat niet in de vergunning stond, kreeg 3M van minister Demir vorige week te horen onmiddellijk te moeten stoppen met het lozen van afvalwa ter waar deze stof in zit. I— zaterdag 4 september 2021 It c? We zijn begonnen! FOTO PIM RAS Zeeland slaat alarm over lozingen 3M in Schelde De provincie Zeeland wil van Vlaanderen weten wat er aan de hand is bij chemiebedrijf 3M in Antwerpen en de lozing van schadelijke stoffen in de Schelde. Het provinciebestuur maakt zich grote zorgen en vraagt minister Barbara Visser (Infrastructuur Waterstaat) om hulp. Theo Giele Middelburg ZEELAND 2: 'Jullie in Nederland kunnen haven Antwerpen platleggen' TÊ Grijs begin van de dag, daarna zon en 22°C stapelwolken. Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1