BROMMER, SCHILDERS AAN HET RAAM, BRIEFJES IN DE TAXI 9? V 9? V II NIEUWS 13 Stoute schoenen leidden naar afspraakje bij de open haard 'Help, hij is de ware!' wist ik. We zijn nu 77 en 87, 56 jaar gelukkig getrouwd, vier kinderen Als een goede wijn Ik kende hem als een van een tweeling op de basisschool. Als misdienaar in de kerk. Als de vriend van mijn broer. Ineens: zijn ogen! Zijn blik! Onze blikken. De vonk! In het halletje vroeg hij mij en we zoenden. Dat doen we nog steeds. Hij is het mooiste 'stuk' uit mijn leven. Erika van Schooten Ik zag mijn man voor het eerst toen hij terugkwam van een jaar dienstplicht in Suriname. Ik was de babysit van zijn neefje en nog geen 16 jaar. Hij was héél bruin met héél blond haar. Ik was op slag verliefd. We waren bijna 45 jaar bij elkaar, toen hij plotseling overleed. Ik mis 'm. Annegeert Steenbakkers Ik was stagiair bij de receptie van het Garden Hotel in Amsterdam, hij gast van het hotel, piloot in training om een Fokker 100 in de bergen van Mexico te kunnen landen. Na drie dagen verliefd, na een halfjaar naar Mexico vertrok ken, weer terug naar Nederland gekomen en nu al 28 jaar gelukkig getrouwd. K.D. Rico November 2020, 07.30 uur, donker en koud. Gestommel op de steiger. Ik ren naar boven, steek mijn hoofd uit het raam. ,,Ga je al be ginnen?'' De schilder en ik kijken in elkaars ogen en weten: wij ho ren bij elkaar. We hebben elkaar gevonden in het slaapkamerraam van mijn moeder van 94! Corine Jongste 45 jaar terug leverde ik op Curasao bij een wasserette in wat over was van een smetteloos wit pak. Daar was een mooi meisje dat het goed ging maken. Een blik in elkaars ogen en dus nu, op 10 september, 45 jaar getrouwd. Gerard R. Stiekema Tijdens ons eerste telefoongesprek sloeg de vonk over. Door haar stem, hoe ze luisterde, haar grapjes en vooral hoe ze mij direct door zag. Haar woorden, ik zal het nooit vergeten: ,,Jij bent een heel mooie bloem die nog meer tot bloei zal komen.'' En ze kreeg gelijk, wat een vrouw! Tessa de Haas Ik vroeg in de zomer van 2020 mijn hemelse Vader om een maatje en of ik haar mocht vinden op een christelijke conferentie in september. Daar zat op 1,5 meter afstand een vrouw. Ik kon de ge dachte dat zij de gebedsverhoring was niet van me afzetten. Vaak gebeld en bezocht. In de herfst vakantie gaan we trouwen. Riko Douma Op Terschelling, tijdens het Oerol- festival, in café de Rustende Jager, kwam uit de duisternis voor het podium een dame lopen. Ik, op dat moment vrijgezelle Fries, zag haar en dacht direct: DAT IS ZE. Twin tig jaar later zijn we samen woon achtig in Nijmegen en zaterdag zes jaar gelukkig getrouwd. Jaap Wester Hij was 27, ik 17. Mijn ouders zeiden al jaren dat er bij mijn oom en tante in de buurt een leuke student was komen wonen die meehielp op feestjes. Maar ik vond studenten kakkers. Tot ik hem zag. 'Help, hij is de ware!' wist ik. We zijn nu 77 en 87. 56 jaar gelukkig getrouwd, vier kinderen. Elly Hendrickx-Ruijs In 1978 kreeg ik een baan als taxi- chauffeuse. Tussen al die manne lijke collega's viel me eentje op. Ik mocht een taxi met hem delen; ik reed overdag, hij 's nachts. Na een tijdje begon ik briefjes in de auto achter te laten. 'Prettige dienst' of zo. Het duurde even totdat ik ze ook terug kreeg. Leuke lieve brief jes. In 1980 zijn we getrouwd en nu al veertig jaar samen. MWK Ik heb mijn beide mannen leren kennen op de 'niet natuurlijke' manier. Mijn eerste via een relatie bemiddelingsbureau, in het pre- internettijdperk. Liefde op het eerste gezicht. Helaas moest ik na 27 jaar afscheid nemen van hem. 2,5 jaar later een nieuwe liefde, via een datingapp. Ook nu weer liefde op het eerste gezicht. Fantastisch medium, zonder was ik denk ik nooit aan de man gekomen, en nu zelfs twee keer. Op 1 november gaan we trouwen. Lon Hendriks Ik was het hulpje van de melkboer. Op een van de routes was een huishouden waar ik elke week op vrijdag een of twee kratjes bier bracht. Ze hadden een leuke doch ter en zij was er warempel ook steeds vaker op de vrijdag. We kregen oog voor elkaar en ik vroeg haar mee uit. In september zijn we 35 jaar getrouwd, en onze twee kinderen kunnen zeggen dat ze een kind van de melkboer zijn. Peter Gerrits 1940, oorlog. Na de meidagen was het voor Rotterdam nog niet over. Nachtelijke bombardementen van geallieerden. Kerken en scholen zonden kinderen naar dorpen waar het 's nachts rustig was. We werden ondergebracht in gastgezinnen. Daar leerde ik haar kennen. Zij was 9 jaar en ik 12. In vakanties zagen we elkaar, in 1956 zijn we getrouwd. 63 jaar getrouwd geweest. Gekscherend noemde ik mijzelf wel 'oorlogs slachtoffer'. Wim Knop zaterdag 4 september 2021 GO ogen en BOEM' Mijn collega kwam nog even aan de bar een wijntje doen, pakte haar telefoon en begon met haar vinger van rechts naar links te bewegen. „Mannen kijken'', zei ze. ,,Ik wil wel weer een relatie. Hier, kijk zelf maar even.'' Ik begon te vegen. Ineens komt er een kop voorbij, dat ik dacht: zó, wat een leuke man! Niks laten merken, niks gezegd. Later thuis, met een paar wijntjes op, de stoute schoenen aangetrokken en die datingsite op. En... ik vond hem. We spraken af bij Van der Valk. Ik was er op de afgesproken tijd en nam plaats in de lobby. Na tien minuten appte hij: 'Waar ben je? Ik zit bij de open haard.' 'Er is hier geen open haard.' Ik zat aan de A4 bij Schiphol, hij bij Breukelen. Dat is nu zes jaar geleden en we wonen inmiddels samen. Josje Versteeg 7 april 1995: Ik loop de leukste wijnwinkel van Delft in en zie hem staan. Hij ziet mij. BOEM. Liefde op het eerste gezicht! 2 september 2021: ruim 25 jaar getrouwd en twee pracht- zonen verder. Love is magic! Caroline Jas-van der

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 13