'Iedereen zit met enorm veel opgekropte energie' ZEELAND 15 Roemeratoe geschorst Al weken is Hollander erg te spre ken over zijn defensie. De oefen- meester ziet geen redenen om Jelle Klap, Reza Maipauw, Ralph de Kok of Renzo Roemeratoe te wisselen. Toch moet hij noodgedwongen schuiven in zijn achterhoede. Laatstgenoemde kreeg rood tegen Ajax (0-0) en is geschorst. Goes accepteerde het schikkings voorstel van twee duels. ,,We heb ben om advies gevraagd aan men- We kunnen er geen onnodige blessures bij hebben sen die er verstand van hebben'', al dus Hollander. ,,Heeft het nut om de beslissing aan te vechten of loopt Renzo het risico om drie wedstrij den geschorst te worden?'' De club koos voor zekerheid en ging ak koord met het voorstel van de tuchtcommissie. Het is nog niet duidelijk wie er nu tegen Staphorst de linksbackpo sitie invult en hoe de verdediging er in zijn totaliteit uit zal zien. ,,Er zijn verschillende opties'', houdt Hol lander zijn kaarten op zak. Met de terugkeer van middenvelder Sven Mbikulu (hamstring) heeft de Wal- chenaar een speler extra tot zijn be schikking. Goes moet het nog altijd stellen zonder aanvaller Guillaume Clinc- kemaillie (hamstring), keeper Raül Witkam (gebroken pink) en spits Sylvio Hage. De ex-speler van Yer- seke en Kloetinge had last van mi graine, een keelontsteking en kampt met ontstoken verstands kiezen. Vanwege het geslonken spelers aantal trainden de Goesenaren deze week minder hard dan normaal. Na het sluiten van de transferdeadline afgelopen dinsdagnacht is de kans nihil dat de selectie nog versterkt wordt voor december. ,,Dit zijn de spelers waar we het mee moeten doen'', doelt Hollander op zijn zes tien veldspelers en drie keepers. ,,Het is belangrijk dat iedereen heel blijft en heel wordt. We kunnen er geen onnodige blessures bij heb ben.'' Mandekking In tegenstelling tot de selectie van Goes zijn de manschappen van Staphorst redelijk intact gebleven ten opzichte van vorig seizoen, weet Hollander. ,,Ik verwacht niet dat ze veel wijzigingen hebben aan gebracht in de speelstijl. Het is een ploeg die erg sterk is met spelher vattingen en voorzetten." In aanloop naar het duel met Ajax kwam de aanpak van standaardsi tuaties al hoog op de agenda te staan. ,,Dit verzoek kwam vanuit de spelersgroep. We verdedigden in een zone. Nu staan we meer man tegen man.'' Aanvoerder Ruben Hollemans was één van de initiatiefnemers. ,,De corners van de tegenstander waren telkens gevaarlijk'', zei hij vorige week al, voorafgaand aan de ontmoeting met de Amsterdam mers. ,,Je merkte dat er onbedoeld een bepaald gevoel heerste in de groep. Sommige jongens voelden zich misschien niet fijn om in de zone te staan. Nu krijgen ze meer verantwoordelijkheid." Een goede nachtrust zal de presta tie van de routinier wellicht ten goede komen, zeker na de lange reis die hij vandaag - een dag voor de eerste competitiewedstrijd - nog moet maken. Zijn vliegtuig vertrekt om 15.20 uur vanuit Kroa tië, rond 23.00 uur zal hij zaterdag avond in Groede arriveren. Zondag-vierdeklasser Groede zal morgen een fitte Stroo nodig hebben om rivaal Breskens te kun nen beteugelen. De burenruzie was opvallend gezien de laatste of ficiële wedstrijd die Groede en Breskens vóór corona afwerkten (3-1 voor Groede), en nu dus de eerste na de coronastop. Stroo: ,,Ik verwacht een vrij gelijkopgaande wedstrijd met enorm veel passie. Vorig jaar haalde ik bij wat Bres- kens-spelers het bloed onder de nagels vandaan, dus best kans dat zoiets morgen ook het geval is. Ie dereen zit als het goed is met enorm veel opgekropte energie." De verdediger annex midden velder woont tegenwoordig pal naast het voetbalveld van Groede. Het was in 2019 ook de voornaam ste reden om na vijf jaar Zaamslag voor de blauw-witte brigade van trainer André de Nooij er te kiezen. Haasten voor een training om op tijd te komen - rennend naar de kleedkamer terwijl zijn Zaamslag- teamgenoten al op het veld ston den - komt dus nooit meer voor. Toch? ,,Nou", lacht Stroo. ,,Na de periode dat ik het huis kocht en bij Groede ging spelen, leerde ik mijn vriendin uit Vlissingen kennen en daar verblijf ik de helft van de tijd. De boot wil wel eens ietsje later ar riveren voor een training Het past een beetje bij het stigma dat aan hem kleeft: Stroo maakt zich niet zo snel druk. Zo kon het eens gebeuren dat hij even vergat dat de eerste training bij zijn nieuwe club een half uur vroeger begon, of dat hij vanuit zijn werk adres in Amerika nog last-minute het teamuitje van Zaamslag in Brugge moest regelen. De doelstelling voor komend seizoen van Groede? Stroo ziet het te zijner tijd wel. Toch wil dat niet zeggen dat het voetbal voor hem een onderschoven kindje is. ,,Maar zo'n programma dat je dan in de voorbereiding krijgt om fit te blij ven, dat heb ik nooit gevolgd. En PROGRAMMA ZONDAG toch ben ik nog altijd vrij fit." Niet voor niets speelde Stroo lange tijd in de tweede klasse met zowel Zaamslag als Aardenburg. Bij die laatste club - waar hij altijd in de jeugd speelde - beleefde hij zijn beste periode. ,,We werden ge zien als 'die boertjes' maar kwa men toch regelmatig met goede re sultaten weg. Jammer genoeg werd de selectie ieder jaar minder. In mijn laatste jaar haalden we geloof ik maar drie punten." Vervolgens voltooide hij een lus trum bij Zaamslag en momenteel zit hij in zijn derde seizoen bij Groede. En ook zijn laatste, zo blijkt. ,,Het is nu wel genoeg ge weest. Was corona er niet geweest dan was ik al gestopt. Ik ben nog fit maar het kost al iets meer moeite. Vroeger vloog ik op het veld overal heen, nu moet ik daar wat slimmer in zijn." Groede verloor drie spelers aan Oostburg en in hun plaats kwa men enkele jeugdspelers en oud gedienden. Dat de resultaten in de voorbereiding meevielen, was voor velen dus een opluchting. ,,Ik wil er nog een leuk seizoen van maken en daarna stop ik waar schijnlijk helemaal en is het tijd voor andere dingen. Je zal mij als vijftigplusser niet snel als toe schouwer bij een of andere wed strijd zien.'' zaterdag 4 september 2021 Hollander moet gaan schuiven in defensie Hylke Stroo speelde met Zaamslag (l) en Aardenburg (r) in de tweede klasse. fotos peter nicolai De voetballers van Goes hopen vandaag in en tegen Staphorst de eerste overwinning van het seizoen te bewerkstelligen. Vorig jaar ging de derdedivisionist nog met 3-1 onderuit in Overijssel. ,,We kregen destijds drie kop goals tegen'', herinnert trainer Kevin Hollander zich. Len Wolters Goes - Kevin Hollander, trainer Goes Sylvio Hage is nog afwezig bij Goes. FOTO RENÉ VAN DER VLIET 4 In de eerste drie duels van Goes vielen vier rode kaar ten: één voor Goes en drie voor de tegenstanders. Voor iemand die uitspreekt ab soluut geen voetbalgek te zijn, houdt Hylke Stroo het toch al aardig lang vol. De jaren begin nen echter te tellen voor de 38- jarige Groede-speler, zo merkt hij. ,,Het doseren zat nooit echt in mijn spel, maar nu moet ik wel." Juriën Dam Groede ZATERDAG Derde divisie: Hoek-Ste- doco, Staphorst-Goes, VVOG-ACV, Ajax-Odin'59, Sportlust'46-Ter Leede, Sparta Nijkerk-Barendrecht, FC Lisse-Dovo, Excelsior'31- VVSB, Harkemase Boys- DVS'33. Vierde klasse: Breskens- Groede, Hontenisse-Sluis, Koewacht-Hulsterloo, Oost burg-Biervliet, IJzendijke- Hoofdplaat, Corn Boys- SDO'63. Aanvang duels 14.30 uur. feuPSE Een paar dagen geleden lag Hylke Stroo nog te zon nen op het strand in Kroatië. eigen foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 135