zonen 14 ZEELAND DERDE DIVISIE HOEK De tot wingback omgeturnde aanvaller aast met Hoek op de eerste zege van dit seizoen. Op eigen veld staat de ploeg tegenover Stedoco, maar de spoeling is door blessures weer dun. M# Na de gelijke spelen tegen Baren- drecht en ACV, aast Hoek vandaag op de eerste overwinning van het seizoen. Op eigen veld staat het te genover Stedoco, dat als titelkandi daat mag worden aangemerkt maar ook geen beste seizoensstart kent. De ploeg uit Hoornaar heeft na twee duels één punt. „Stedoco is voor ons altijd een moeilijke tegen stander", zegt Ruben de Jager. De voetballer uit Lewedorp be kleedt dit seizoen een rol op de rechterflank, zoals hij dat vorig sei zoen ook vaak deed. De Jager werd bij JVOZ en FC Twente opgeleid als spits, haalde Oranje onder 18, maar komt de laatste jaren niet meer zo vaak voor het vijandelijke doel. „Wingback, rechtsback, rechtsbui ten; op die positie ben je het alle maal'', weet De Jager. ,,Ik heb er geen moeite mee om daar te spelen. Ik kijk daar vrij simpel naar: als je een beetje voetbalintelligentie hebt en j e kunt vanuit j e taak voetballen, dan kun je iedere positie invullen.'' We trainden donderdag met dertien spelers, van wie er elf echt fit waren Goed, natuurlijk zijn sommige aspecten wel anders dan tijdens zijn jarenlange periode voorin. ,,Daar kon je na een aanval nog wel eens rustig terug naar de midden lijn wandelen'', lacht hij. ,,Nu moet ik vaak als een gek terug rennen om terug te vallen in onze verdedi ging.'' Of De Jager vandaag speelt tegen Stedoco, daar hoeft hij zich eigenlijk geen zorgen om te maken. ,,We trainden donderdag met der tien spelers, van wie er volgens mij elf echt fit waren. Van echte con currentie is op dit moment geen sprake.'' Dan zegt hij: ,,Ik heb op dit mo ment best wel te doen met onze trainers. Volgens mij heeft Lieven (Gevaert, red.) de training ver scheurd die hij donderdag had ge maakt. Echt tactisch trainen was door de afwezigen niet mogelijk. Wij kunnen sowieso nooit elf tegen elf spelen, want zoveel man hebben we niet. De transfermarkt is nu dicht, dus er komen geen spelers meer bij. Dat vind ik jammer, want onze selectie zou wel wat breder mogen zijn, zodat we meer moge lijkheden zouden hebben. Al ko men er binnenkort hopelijk wel wat geblesseerde spelers terug.'' Vier aanvallers Fabian Wilson, Aaron Verwilligen, Erwin Franse en Mohammad Jabar Zada ontbreken tegen Stedoco. Achter het meespelen van Alexan der Embrechts staat nog een vraag teken. Als hij wel inzetbaar is speelt Hoek waarschijnlijk weer 5-3-2, te gen een met vier aanvallers acte rend Stedoco. De club uit Hoornaar haalde onder andere Olivier Pilon, de hoog aangeschreven aanvaller van DVS'33, binnen. ,,Stedoco kan dodelijk zijn in de omschakeling'', weet De Jager. Fundamentele zaken Aan het spel van Hoek valt absoluut nog het een en ander te verbeteren, zegt hij. ,,Binnen ons systeem heeft iedereen een taak'', zegt De Jager. ,,Als één iemand verzaakt, gaat het fout. Ik ben daarom van mening dat we nog veel stappen moeten zetten. Dat kan alleen als we fundamentele zaken binnen ons spel verbeteren. De vraag is of iedereen de intrin sieke motivatie heeft om het maxi- male eruit te halen. Sommige jon gens hebben ook prikkels nodig, zoals dat het geval is als je binnen een selectie veel concurrentie hebt. Nu kun je denken: ik speel vol gende week toch wel weer.'' Nu kun je denken: ik speel volgende week toch wel weer De Jager denkt zelf niet zo. Hij voelt dat de druk toeneemt, na twee duels zonder overwinning. ,,Druk is er altijd, anders kun je net zo goed geen wedstrijden spelen. Ik denk dat het voor ons tegen Stedoco af- of aanhaken is. We hebben nog niet gewonnen, maar ook niet verloren. We moeten onszelf de druk opleg gen dat we deze wedstrijd - en ook die van volgende week tegen Har- kemase Boys - willen winnen. Ste- doco heeft een offensief ingestelde ploeg en we weten waar voor ons de mogelijkheden liggen. Als we de kansen benutten, dan hoop ik dat we de wedstrijd daarna over de streep kunnen trekken. Misschien zijn we dan vertrokken.'' zaterdag 4 september 2021 VL x-iï'/Ar ji'vf i Ruben de Jager (links) tijdens de voorbereiding op dit seizoen in actie tegen Dikkelvenne. foto sjaak van der salm Ruben de Jager heeft best wel te doen met zijn trainers Barry van der Hooft Hoek -Ruben de Jager (24) 5 Scheidsrechter Roel de Cock leidt Hoek voor de vijfde keer thuis. De voor gaande vier keren won de Zeeuwse club die wedstrijd. -Ruben de Jager

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 134