F F Robert 'Ik had me voorgenomen het eindelijk eens rustig aan te doen en toen kwam ik Madelon tegen.' Madelon 'In 2017 maakte ik met een vriendin een groepsreis door Japan. Robert sloot later bij de groep aan. Toen de reisleider hem voorstelde en de plannen voor die dag ontvouwde, riep hij uit: 'Maar ik kom net uit Hongkong, ik moet nog een was doen!' Dat intrigeerde me.' Robert 'Ik vond haar zo energiek en openhartig. Het maakte dat ik ook van alles over mezelf vertelde. Juist omdat ik dacht haar nooit meer te zien. Toch hoorde ik mezelf bij het afscheid zeggen: zullen we een keer sushi eten in Amsterdam?' Madelon 'Dat wilde ik wel, maar niet méér dan dat. Het had jaren geduurd voor ik mijn scheiding had verwerkt. Ik heb mezelf opnieuw moeten uit vinden. Dat was goed gelukt, ik had het naar mijn zin in mijn eentje.' Robert 'Ik vond het leuk dat Madelon die eerste keer de rekening wilde splitten. Dat was ik niet gewend.' Madelon 'We begonnen vaker af te spreken. Een jaar later zaten we op een bankje in de duinen. Ineens voelde ik: ik zou nu wel tegen je aan willen zit ten. 's Avonds appte hij: 'ik had wel een arm om je heen willen slaan'. Dat was het moment dat we onze schroom overwonnen.' Robert 'Als je zo oud bent als wij, sleep je veel bagage met je mee, hoor je vaak. Dat moet je dan ook niet doen.' Madelon 'Op onze leeftijd accepteer je de ander zoals die is. Het scheelt ook dat je niks meer moet hè? We hebben wel afgesproken: onze kinderen staan op één.' Robert 'Daar heb ik in eerdere relaties fouten in gemaakt.' Madelon 'Ik noem dat liever levenservaringen. De tijd werkt verzachtend: hoe ouder, hoe milder je denkt over de keuzes die je hebt gemaakt. Maar als nieuwe partner moet je wel je plek kennen. Ik hoef niet bij elk familie-uitje te zijn.' Robert 'Mijn kinderen kunnen het gelukkig goed met Madelon vinden. Begrijpelijk: ze is altijd vrolijk en heeft veel humor.' Madelon 'Ik hou van Roberts kalmte en nieuwsgierigheid. Hij is authen tiek, dat vind ik aantrekkelijk. Behalve als we bridgen. Dan moet je je gewoon aan de regels houden.' Robert 'Trouwen heb ik genoeg gedaan. Met dit interview staat onze liefde voor elkaar ook zwart op wit.' MEZZA 25 'Maar onze kinderen staan ROBERT HECK (73, drie keer getrouwd, twee zoons, vijf klein kinderen) en MADELON KERKHOVEN (66, gescheiden, twee kinderen, twee klein kinderen) hebben een latrelatie sinds 2018. Ze pendelen tussen Hoorn en Amsterdam. op een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 105