Willy 'Toen hij ziek werd, zei mijn eerste echtgenoot: ik ga een andere man voor je zoeken. Dat wilde ik helemaal niet. Jaren later kreeg ik een latrelatie, die man was vreselijk jaloers. Dan liever alleen, dacht ik, maar ik voelde me toch eenzaam.' Necu 'Mijn tweede partner is vorig jaar overleden, we waren dertien jaar bij elkaar. Ik had de thuiszorg verteld dat ik iemand om me heen miste. Een paar weken later zei ze: ik ken een dame die hetzelfde voelt.' Willy 'Toen Necu me belde, zei ik eerst: nee, geen belangstelling. Ik vertrouwde het niet. We leven toch in rare tijden. Maar ik kreeg spijt en nodigde hem uit voor een kopje koffie. Nou, dat heb ik geweten. Ik ben van mijn leven niet zo verliefd geweest.' Necu 'We hebben dezelfde interesses. Dezelfde smaak.' Willy 'We stemmen wel verschillend. Ik ben een VVD-vrouw, hij is een linkse rakker.' Necu 'We raken niet uitgepraat. Over het leven, filosofie, geloof.' Willy 'Als je zo oud bent valt er nogal wat te vertellen hè? Wie je eerste jongen was, je eerste meisje. Gelukkig herinneren we ons dat allemaal nog.' Necu 'Er is een enorme aantrekkingskracht. We kunnen niet van elkaar aftlijven.' Willy 'We zijn na drie maanden getrouwd. Ik grap weleens: ik was zwanger, we moésten wel. Als je van elkaar houdt, moet dat bezegeld worden in een kerkelijk huwelijk.' Necu 'We zijn net terug van onze huwelijksreis naar Zuid-Spanje. Ik heb een appartementje in Benidorm. In die omgeving kwamen we ook altijd met onze eerste partners.' Willy 'Flaneren over de boulevard. Terrasjes pakken. En winkelen, zelfs dat vindt-ie leuk. Ik kwam geen meter vooruit toen ik hem ontmoette, Necu heeft me aan de wandel gekregen. Ik ben kilo's afgevallen.' Necu 'We hebben veel plannen. We zijn allebei cruisegangers. Zuid- Amerika en Antarctica. Of Zuidoost-Azië, ook goed.' Willy 'Ik had graag naar Necu's geboorteland Noorwegen gewild, maar hij vindt het daar saai.' Necu 'Het enige jammere is dat we elkaar nu pas hebben gevonden. Iedere ochtend als we wakker worden zeggen we: weer een dag dat we samen mogen zijn.' Willy 'We leven in een gelukzalige roes. Necu gaat twee keer per week naar krachttraining. Dat gun ik hem, maar ik ben o zo blij als ik zijn sleutel in de voordeur hoor.' 'We kunnen niet van elkaar affljverï WILLY VAN GALEN (84, twee kinderen, vier kleinkinderen) en NECU MOGLESTUE (82, twee kinderen, twee kleinkinderen) verloren allebei een partner. Ze zijn sinds begin dit jaar samen en trouwden in mei. 22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 102