Intens gelukkig zijn ze, deze 65-plussers die als een blok voor elkaar vielen. 'We hebben nog tijd genoeg, schat. Ik word namelijk 104.' MAUD VAN NIE (66, Maud 'Dié ken ik, dacht ik, toen ik Alberts profielfoto aanklikte. We zitten gescheiden, drie zoons, allebei in een carnavalsband, in Breda kun je dan niet om Albert heen. Hij had twee kleinkinderen) en ook een enorme carnavalspet op.' ALBERT VAN POPPEL Albert 'Ik wilde een beetje opvallen.' (72, weduwnaar, twee Maud 'Alberts vrouw was nog niet zo lang ervoor overleden. We hebben het kinderen, drie kleinkin- rustig opgebouwd: een keer uit eten, naar de film. Alles vriendschappelijk. deren) uit Breda hebben Tot ik hem op een dag in de stad met een leuke vrouw zag lopen. Toen heb ik een relatie sinds 2017 en snel de telefoon gepakt.' kochten samen een Albert 'Sommige vrienden vonden dat ik te snel een nieuwe relatie kreeg. huis. Maar er bestaat geen wet dat je eerst vijf jaar alleen moet zijn voor je naar een andere vrouw mag kijken. De vrouw met wie Maud me zag lopen, was trou wens gewoon een kennis. Voor onze eerste echte date, bij Maud thuis, was ik zenuwachtig. Het is niet niks, om na 42 jaar huwelijk tegenover een andere vrouw te staan. Ik vond haar ontzettend aantrekkelijk.' Maud 'Ik wilde ook weten: heeft-ie tafelmanieren? Ruikt-ie lekker? En kan hij voor zichzelf zorgen? Als je bij een man een lege koelkast opentrekt, weet je genoeg.' Albert 'En als je denkt: die zeventigers, daar gebeurt niks meer tussen de lakens, dan heb je het mis. Zo'n nieuwe relatie is ook een soort verjongingskuur.' Maud 'In het eerste coronajaar zijn we gaan samenwonen. Ik wilde een nieuwe start maken in een huis dat we samen kochten. We hadden zoveel spullen, hoe vaak zijn we niet naar de vuil- stort gereden?' Albert 'Die coronatijd was een goede test. We hebben allebei een druk sociaal leven en ineens zaten we 24 uur op elkaars lip. Dat viel gelukkig niet tegen. Maud leert mij schilderen en ik ben aan een kunstopleiding begonnen. Ik wilde graag haar wereld leren kennen.' Maud 'Maar we doen niet alles samen. Als hij naar NAC gaat, blijf ik thuis. En ik ga elk jaar skiën met vriendinnen. Dat is heilig.' Albert 'Zo'n berg op, daar moest ik maar niet meer aan beginnen, zei ze, op mijn leeftijd, ha! Ze zegt ook: 'Over tien jaar zit je misschien wel in een rolstoel.' Wacht maar af, straks rijd ik joü rond.' Maud 'Soms denk ik: had ik hem maar eerder ontmoet. Ik voel me zo relaxed bij Albert. Hij draagt me op handen.' Albert 'We hebben nog tijd genoeg, schat. Ik word namelijk 104.' ZO VERLIEFD OP JOU 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 100