OZCAN AKYOL Inwoners Koersk om informatie over Buk-raket gevraagd Gezond koken onder de 2 euro per persoon. Lekker toch. 1H Dat is het van Albert Heijn 6 I Bestel ook op ah.nl of via de AH app. -Qfc Kiproerbak met sperziebonen en rijst Column Het formatieproces is een klucht geworden. Hoewel we een halfjaar geleden, in aanloop naar de verkiezingen, van allerlei politieke kopstukken kre gen te horen dat zij zo snel moge lijk een nieuw kabinet wilden vor men, vanwege de grote uitdagin gen, laten ze nu niets merken van dat overkoepelende landsbelang. Dat bleek wel uit de woorden en het verslag van ex-informateur Mariëtte Hamer. Zij laat weten dat de partijen het best met elkaar eens zouden kunnen worden, maar dat banale zaken als beeld vorming, oud zeer tussen lijsttrek kers en gemene uitingen in de me dia dit proces dwarsbomen. Kortom: iedereen is met zichzelf bezig. Door 'niet-inhoudelijke over wegingen', zoals Hamer die noemt, werd er door de onderhan delaars zelf obstructie gepleegd, zodat we nu nog steeds met lege handen staan. Wie dacht dat we met volwas sen mensen te maken hebben, komt bedrogen uit. De zorgen om het klimaat, de coronacrisis en het woningentekort zijn kennelijk on- dergeschikt aan het eigen politieke imago. Aan de linkerzijde willen ze niet te conservatief overkomen en op rechts bestaat de angst dat de ach terban vervreemd zal raken en daarom wegrent als er bijvoor beeld een accent komt te liggen op de stikstofkwestie. De naïeveling die hoopte dat po litici zichzelf konden wegcijferen om problemen op te lossen, zal zwaarmoedig toekijken naar deze farce in Den Haag. Het lijkt er vooral op dat te veel partijen onzeker zijn over hun ei gen identiteit en om die reden een verbintenis met een andere club als een kamikazeactie beoordelen. Dat er niet écht fundamentele te genstrijdigheden zijn, zoals hier en daar wordt be weerd, blijkt wel uit het geheime document dat af gelopen zomer door VVD en D66 is geschreven, onder de titel Onze belofte voor Nederland. Daarin zijn 'gratis kinderop vang', 'groene industriepolitiek' en 'een spionnenjacht' interes sante blikvangers - niet bepaald de grootste onderwerpen om een land al bijna zes maanden te laten wachten op een regering. Voor carrièrepolitici zijn de on derhandelingen misschien één groot spel, waarover je lekker in de kroeg kunt napraten, maar intus sen creëren ze steeds meer af stand. Daardoor kunnen protest partijen groot worden. En we krij gen op deze manier vanzelf, naast al die andere uitdagingen, ook nog eens een geloofwaardigheidscrisis. Lekker dan. Grote zorgen zijn ondergeschikt aan het eigen politieke imago Het Joint Investigation Team (JIT), dat het neerhalen van vlucht MH17 in Oost-Oekraïne onderzoekt, doet de nieuwe op roep in het kader van het vervolg onderzoek. Met name inwoners van de Russische stad Koersk wordt gevraagd om informatie te delen. Volgens het JIT kwam de Buk- raket, waarmee het vliegtuig op 17 juli 2014 werd neergeschoten, uit die stad. De Nederlandse politie, die de actie coördineert, schrijft in een brief aan inwoners van Koersk dat het vervolgonderzoek naar de bemanning en de besluit vorming rond de inzet van de Buk-raket vergevorderd is, maar nog niet compleet. Het roept Rus sische militairen die meer weten op om informatie, zoals foto's, vi- deo's, e-mails en officiële docu menten, te delen. In twee video's op de website van het JIT vertellen een Neder landse oud-militair en Australi sche nabestaanden met Sovjet- roots hoe belangrijk het is dat er antwoorden komen op open staande vragen. ,,Deze tragedie had niet mogen gebeuren, en mag nooit meer plaatsvinden'', zegt Vera Oreshkin, die haar zoon Victor (29) verloor bij de ramp. ,,We roepen iedereen op i Onderzoeksteam vraagt om foto's, video's en e-mails die er meer over weet, alstublieft, vertel het aan hen die het moeten weten.'' Maandag hervat de rechtbank het proces tegen vier verdachten die volgens het Openbaar Minis terie verantwoordelijk zijn voor het verkrijgen van de Buk-raket. Centraal staat de vraag wie de op dracht gaf dit wapensysteem in Oekraïne in te zetten en wie de bemanning was. Omdat de raket volgens het JIT geleverd werd door een brigade uit Koersk, wor den de antwoorden daar gezocht. ZILVERVLIES RIJST vrijdag 3 september 2021 GO ^0 @OzcanAkyol Klucht De kloof tussen burgers en be stuurders blijkt wel uit het feit dat laatstgenoemden niet meer aan voelen dat het geduld op is. Het onderzoeksteam van de ramp met vlucht MH17 roept Russische militairen op infor matie te delen over de inzet van de Buk-raket, waarmee het toestel werd neergeschoten. In een brief wordt inwoners van Koersk gevraagd onder meer foto's en video's te delen. Tonny van der Mee Den Haag AH Gebroken sperziebonen fijn Diepvries Zak 450 gram AH Kerrie gemalen Potje 49 gram AH Selderij Zakje 40 gram 1 Vind alle recepten op ah.nl/prljsfavorleten of In de AH app. AH Zilvervliesrijst Pak 1 kilo AH Nasigroente Zak 450 gram AH Kipfiletreepjes Schaal 300 gram

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6