Vlissingse boulevard geeft bunker prijs Word krantenbezorger in Nieuwerkerk of Zierikzee krantenbezorgen.nl SCHOUWEN-DUIVELAND 5 Een heel eind fietsen en onderwijl een zevengangenmenu wegwerken. Dat kan zaterdag met Bikes Bites. premie Bel: 088 013 96 20 vrijdag 3 september 2021 Cynthia van 't Leven, Saskia van Veldhuizen, Wouter Teunissen (staand met vlag), Marianne van den Hoek en Marja Krans-Hofland (vlnr) bij de proefrit van de fietstocht Bikes Bites van de Rotary Club Schouwen-Duiveland. foto's sandra schimmelpennink Valeska Nastaly Zierikzee Zo ben je de ene dag nog gezond, krijg je de an dere dag een telefoon tje: acute lymfatische leukemie. Het overkwam de 16- jarige zoon van Marianne van den Hoek uit Dreischor in fe bruari. Reden voor de Rotary Club Schouwen-Duiveland, waar Van den Hoek lid van is, om het Prinses Maxima Centrum voor kinderoncologie te kiezen als goed doel voor de opbrengst van hun fietstocht. ,,Hartverwarmend dat ze dat hebben gedaan", zegt Marianne van den Hoek. Haar hele gezin is naar eigen zeggen in een acht baan terechtgekomen. Voor de komende twee jaar is hun pro gramma nagenoeg uitgestippeld: heel veel ritjes naar en verblijven in het gespecialiseerde zieken huis in Utrecht en thuis hun zoon ondersteunen met herstel len en uitzieken van de behande lingen. En vooral hopen dat alles aanslaat. Voorlopig ziet het er positief uit. Dat wil zeggen: ,,We volgen nog steeds het plan dat ze voor ons hebben uitgestippeld." Het gezin Van den Hoek is niet de enige die dit overkomt. ,,Per jaar krijgen 600 kinderen in Ne derland kinderkanker. Een op de vier overlijdt aan deze ziekte", zegt Van den Hoek. ,,Het Prinses Maxima Centrum is het eerste ziekenhuis in Nederland met alle kennis en kunde op één plek, de zorg en research naar deze ziekte zitten onder één dak." Zin in een evenement Bewegen is een van de onderde- len van herstel van kinderkan ker, wat dat betreft past de fiets tocht van aanstaande zaterdag helemaal bij het goede doel. ,,Als Rotary organiseren we vaak het hele jaar door evenementen, maar nu kon er steeds heel veel niet doorgaan. Ik hoor om mij heen van veel mensen dat ze weer zin hebben in een evene ment. Daarom dachten wij: 'We moeten toch wel iets met men sen buiten kunnen doen?' Een fietstocht leent zich daar goed voor. Dat is iets dat je met zijn tweeën of een klein groepje kunt doen", licht Saskia van Veldhui zen, verantwoordelijk voor de publiciteit bij de rotaryclub toe. Horeca En zoals het de Rotary betaamt, is er ook samenwerking gezocht met lokale ondernemers, ditmaal de horeca. Want de naam ver raadt het al, het is een fietstocht met hapjes. Er wordt een route van 37 kilometer gefietst en bij elke tussenstop is er een versna pering. Aan het einde van de rit heeft elke deelnemer zeven gan gen achter de kiezen, tenminste, als hij alle hapjes lust. ,,Voor 49 euro krijgen mensen een zeven gangendiner. Dan gaan we geen rekening houden met dieetwen- sen", zegt Veldhuizen resoluut. Eerste keer fietstocht Het is de eerste keer dat Rotary Club Schouwen-Duiveland een fietstocht organiseert. De start is zaterdag 4 september in Zierik zee. Inschrijven kan via de web site van de Rotary Club Schou- wen-Duiveland. Wie niet mee wil fietsen, maar wel wil doneren aan het goede doel kan dat doen via de web site maximaalinactie.nl en dan kiezen voor actie, Bikes Bites Schouwen-Duiveland. Hoe kun je een bunker nou over het hoofd zien? Oké, hij zit onder de grond, dus eigenlijk 'in' de boulevard van Vlissingen. On bekend was-ie niet, maar wel 'vergeten', zegt archeoloog Ber nard Meijlink. Nu wordt de bun ker uitgegraven en hij blijkt nog verrassingen te verbergen ook. Maurits Sep Vlissingen De bunker (foto) zit onder de grond, bij hotel Britannia en het ap partementencomplex Bestevaer op de boulevard. Dat heeft een reden, legt Meijlink uit. ,,Britannia werd gebruikt door een Duitse comman dant en er hoorde een groot bun kercomplex bij. Dit is een bomvrije bunker, voor manschappen. Een standaard bunker, type 501. Met zo als gebruikelijk muren en een dak van twee meter dik." Tot zover niks bijzonder, maar dat veranderde toen archeologen dinsdag na wat graafwerk naar bin nen konden. ,,De meeste bunkers zijn na de oorlog leeggehaald door ijzerboeren. Maar deze was ver moedelijk vrij snel afgesloten", ver telt Meijlink. ,,Er zat nog een gasfil- terinstallatie in, een kachel, bedra ding, bakelieten verdeeldozen en gepantserde deuren. En een beetje kleine munitie." Meijlink haalde er vrijwilligers van de Stichting Bunkerbehoud bij. ,,Die mogen hier nu rondneuzen en er spullen uit halen die ze kunnen gebruiken in hun museumbunkers. Er staat een beetje water in de bun ker, dus sommige dingen zijn wel flink verroest. Maar ze zijn mis schien toch nog te gebruiken nadat ze zijn schoon gestraald." De bunker moet plaats maken voor de nieuwbouw van hotel Bri tannia. Daar hoort ook een parkeer kelder bij. ,,We hebben nog ge vraagd aan de eigenaar, AVV, of de bunker behouden kan blijven. Maar dat lukt met hun plan voor deze plek niet, en dat snap ik ook", zegt Meijlink. ,,Bovendien is de bunker zelf niet zo bijzonder." Daar komt bij dat het 'toevalsvondst' is en daarmee volgens Meijlink wettelijk gezien eigendom is van de eigenaar van de grond: AVV. De fietstocht start zaterdag vanaf café De Werf in Zierikzee. Prima vergoeding per vier weken, afhankelijk van de wijkgrootte Snel geld verdienen: je bent binnen een paar uur klaar Bezorgen kan van maandag t/m zaterdag Minimumleeftijd 15 jaar Fietstocht met een zevengangenmenu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 65