Internationale golftoppers GOLF 9 pr 'Sta ik op een baan, dan telt alleen de winst' Jon Rahm (26), Bryson DeChambeau (27) vs Louis Oosthuizen Nelly Korda (23] vs Jin Young Ko W Hoe het zo kwam van genieten. Sta ik op een golfbaan, dan telt voor mij alleen winst.'' ,,Ik kan me best voorstellen dat ik na mijn prof carrière eens in de drie weken een rondje van achttien holes loop, voor de fun. Je geniet op een andere manier van golf, doordat je niet meer dagelijks bezig bent met dat hoge niveau.'' ,,Alles zit erin: spanning, snelheid, kracht. Alle as pecten moet je beheersen, omdat je alles zelf moet doen. Je moet allrounder zijn. De spanning en adrenaline, daar hou ik van.'' ,,Niet echt want we hebben in jaren niet zoveel Neder landse spelers op de Euro pese Tour gehad. Wel moeten we oog heb ben voor de kweek vijver. Die moet zo groot mogelijk wor den en dat is iets wat iedereen die golf een warm hart toedraagt, in de ga ten moet houden. We moeten werken aan de breedtesport. Als meer mensen golfen wordt de top van de ijsberg groter.'' ,,In de Joost Lui ten Foundation werken we samen met scholen om de golfsport bij ren onder de aan dacht te brengen. Zodat zij zelf daar een eigen mening over kunnen vormen Vraag je nu aan jonge ren die nog nooit hebben gegolft, wat ze van de sport vinden, dan roepen ze: 'stom', 'saai' en 'voor rijke lui'. Dat heb ben ze van horen zeggen. Met de foundation laten we ze het zelf op de baan ondervinden. Sommigen zullen door golf worden gegrepen.'' ,,Bij verenigingen lopen nu vooral ouderen die er de tijd voor hebben. We moeten af van het imago B Waar staat hij nu van tijdrovende sport. Achttien holes hoeft niet per se, een keer zes of negen is ook goed. Daarnaast moeten golfbanen denken aan andere vormen van abonnementen. Je hebt traditionele clubs die de noodzaak van modernisering niet inzien, maar er zijn ook moderne die wel bezig jn met hoe ze jeugd kunnen bin den. Die aan de langere termijn denken. De coronauitbraak was voor golf een geluk bij een ongeluk, de banen zijn over vol en veel jonge men sen hebben de sport ontdekt. Het is nu aan de verenigingen om ervoor te zorgen dat die nieuwe aanwas ook blijft.'' GO VRIJDAG 3 SEPTEMBER 2021 Er zijn er vele en ze wisselen elkaar voortdurend af aan de top. Een paar van de kleurrijksten. Eerste op de we reldranglijst (eind juli). Werd in 2006 pro, won dertien keer een toernooi, waarvan zes op de Amerikaanse PGA Tour, het allerhoogste niveau. Schreef eerder dit jaar de US Open op zijn naam (een van de vier majors) en eindigde als derde in The British Open. Bekend is zijn hole-in-one, terwijl de bal over het water skipte tijdens een oefenrondje op The Masters (zie YouTube). Geen speler op de Tour die zoveel controverse op roept. Oogt als een rugbyspeler en dankzij de vele uren in het kracht honk slaat hij de ballen vanaf de teebox heel ver. DeChambeau laat zich leiden door wetenschappelijk onderzoek en past zijn spel daarop aan. Dat leidt tot afgunst bij de golf- puristen, maar jubel en lof van de mensen die modernisering van de golfsport toejuichen. O ja, hij draagt een platte golfcap. Zuid-Afrika De tweede niet- Amerikaan in de top 10 van de wereldranglijst. Won in 2010 de British Open, maar het meest opval lende: hij werd maar liefst zes keer tweede in een major. Oosthuizen is dé grote naam tijdens de Dutch Open in september op Bernardus in het Brabantse Cromvoirt. Eerste vrouw op de internationale rang lijsten. Zesvoudig tourwinnaar van de Ladies Professional Golf Association (LPGA) en de kersverse olympisch kampioen. De familie is goed met bal len: ze is dochter van de Tsjechische tennisspelers Petr Korda en Regina Rajchrtova, en zus van Sebastian Korda, die eveneens tennist. Niet te verwarren met zus Jessica die ook op topniveau golft. Nelly's partner is de ijshockeyer Andreas Athanasiou. Zuid-Korea Ook wel Ko Jin- kinde; Dromen moet altijd, ook als je topgolfer bent. Zo zou Joost Luiten ooit graag nog eens een major winnen. Luiten was 6 toen hij voor het eerst tegen een golfbal sloeg. Oom Wim nam hem mee naar de baan in Rotterdam. De jonge Luiten was een veelzijdig sporttalent, want behalve voetbal deed hij ook een tijdje aan skispringen in Duitsland. Hij haalde havo en koos voor golf. „Daarin ben je niet afhankelijk van anderen. Als je een fout maakt kun je niemand anders de schuld geven. Dat spreekt me aan'', verklaarde hij de keuze. Heb je ook oog voor een mooie omgeving of een fraaie baan? Wat is het mooiste van golf? Heb je zorgen over de stand van het golf in Nederland? Wat is jouw rol daarin? Kortom, meer mensen - en vooral jongeren - moeten een kijkje gaan nemen op de golfbaan. Zijn beste jaar was 2014, toen hij een keer won en driemaal derde werd. Hij was 29 op de wereldranglijst, nu 193. ,,In golf wisselen goede en slechte periodes elkaar af. Het overkomt de besten, kijk naar Rory Mcllroy." De Noord-Ier, op z'n 22ste de nummer één van de wereld (2012), was onlangs slechts 15de. Je nooit de kop gek laten maken, 'gewoon' doorgaan met trainen, zegt Luiten. Morgen kan alles weer anders zijn. W£S& young. Speelde tot nu toe 6,4 miljoen dollar prijzengeld bij elkaar met overwinningen in de LPGA-tour en de LPGA of Korea Tour. Dertien top-10 noteringen in 25 toernooien bezorgden haar in 2018 de eretitel Rookie of the Year.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57