Noodweer in VS eist 22 levens 4 Huldiging atleten op 7 september Familie van Nicky Verstappen zit vandaag voor het eerst in de Voor het eerst is er een zitting in de zaak Nicky Verstappen zonder Peter R. de Vries. Die leegte wordt gevoeld tijdens het hoger beroep, vandaag. Niet alleen door Nicky's moeder Berthie, maar ook door advocaat Gerald Roethof. TRENTON Het noodweer dat het noordoosten van de Ver enigde Staten heeft geteisterd, heeft in de staten New Jersey en New York aan zeker 22 mensen het leven gekost. De uitlopers van de orkaan Ida, die eerder in de week in de zuidelijke staat Louisiana aan land was geko men, hebben er tot uitzonderlijk hevige neerslag, tornado's en tal rijke overstromingen en mod derstromen geleid. Nieuwszen der NBC bericht dat in New Jer sey veertien mensen om het le ven zijn gekomen en in de stad New York acht. In beide staten is de noodtoestand afgekondigd, In het centrum van de stad New York werden recordhoeveelhe- den neerslag gemeten. Burge meester Bill de Blasio noemde het noodweer en de talrijke overstromingen in de stad 'his torisch'. DEN HAAG Koning Willem- Alexander en prinses Margriet huldigen op dinsdag 7 septem ber de Nederlandse medaille winnaars van de Paralympische Spelen. De sporters worden op Paleis Noordeinde in Den Haag ontvangen. Dinsdag heeft het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport ook een huldigingspro gramma voor de sporters van TeamNL. Chef de mission Esther Vergeer, premier Mark Rutte en staatssecretaris van Volksge zondheid Paul Blokhuis spreken de medaillewinnaars dan toe op de Sportcampus Zuiderpark in Den Haag. Deze bijeenkomst gaat vooraf aan het bezoek aan de koning. Nederland had tot giste ren 41 medailles gewonnen, waarvan negentien goud, elf zil ver en elf brons. Veel nieuwe aanvragen bij Rampenfonds DEN HAAG De afgelopen weken zijn meer dan 1400 nieuwe aanvragen binnen gekomen voor een gift uit het rampenfonds van Giro 777 voor overstromings- schade in Limburg. In totaal hebben zeker 3100 mensen een aanvraag in gediend. Mensen die over- stromingsschade aan hun huis hebben, konden 1000 euro aanvragen als solida- riteitsgift. De inschrijving liep eerst tot half augustus, maar werd vervolgens verlengd tot begin deze maand. Carla van der Wal Wat had Berthie Verstap- gpreanag graag voor Pe ter R. de Vries willen vechten zoals hij al die jaren voor haar familie heeft gevochten. Toch stond ze machte loos, nadat De Vries op straat werd neergeschoten. ,,Het was zo on werkelijk, zo raar. Hij vocht voor iedereen, nu kon niemand hem helpen. Peter was er al die jaren, nu missen we hem verschrikkelijk. Elke dag zit je ermee." De brede schouders van de mis daadverslaggever waren een vaste steunpilaar, nadat Berthie en haar man Peetje wanhopig zijn hulp in riepen toen niemand zich meer boog over de onopgehelderde dood van hun 11-jarige zoon Nicky. De Vries ging voor ze staan. En hoe. Hij was er tijdens de vele persmomenten, om aandacht te vragen voor het lot van Nicky, die tijdens een zomerkamp in 1998 verdween om later levenloos te worden gevonden op de Bruns- summerheide. Ook achter de schermen bleef hij bij de politie en het Openbaar Ministerie aandrin gen op onderzoek. Met succes, en zo kwam het dat De Vries er uit eindelijk ook was tijdens het nieuwe dna-onderzoek dat voor een doorbraak én een veroordeling Hij hield alles zo goed in de gaten. Het zal pijn doen in de rechtszaal te zijn zorgde: Jos Brech kreeg vorig jaar 12,5 jaar cel voor het misbruik dat de dood van Nicky tot gevolg had, en het bezit van kinderporno. In aanloop naar de zitting van vandaag in het hoger beroep tegen Brech merkt Berthie weer hoe fijn het was Peter te hebben. ,,We mis sen ook de leuke dingen die we deden. Maar nu, in de voorberei ding, kunnen we niks met hem bespreken, zoals we deden. We hebben een team om ons heen. Maar hij hield alles zo goed in de gaten. Het zal pijn doen in de rechtszaal te zijn. Voor het eerst moeten we het zonder hem doen." Nieuwe getuige Dat besef is er ook bij het gerechts hof, waar tijdens de zitting aan dacht zal zijn voor de lege plek in de zaal. Maar de zaak die door heel Nederland wordt gevolgd en er zonder Peter R. de Vries niet was gekomen, gaat ook zonder hem door. Hoewel er vandaag geen in houdelijke behandeling plaats vindt, zal er genoeg te bespreken zijn, nu een nieuwe getuige zich onlangs heeft gemeld. Een mede gevangene legde een belastende verklaring af tegen Brech, die met hem over de zaak zou hebben ge sproken. Saillant, aangezien de stilte van Brech politiemensen, of ficieren van justitie en zelfs de rechters tergde. Zijn zwijgen, al leen doorbroken met een video verklaring waarin Brech zei Nicky dood te hebben gevonden, liet tal loze vragen onbeantwoord. Terwijl Brech ontkende met de medegedetineerde te hebben ge sproken, trok één van de rechters van het hof zich terug. Hij stond de nieuwe getuige bij, toen hij eer der als advocaat werkte. Normaal gesproken zou het allemaal onge twijfeld stof zijn voor een steek- spel tussen Brechs advocaat Ge rald Roethof en De Vries, die el kaar zouden afwisselen tijdens persmomenten rond de zitting en beiden niet om sterke woorden verlegen zouden zitten. ,,Normali- ter is het voor jou als advocaat met name relevant wat het OM doet", zegt Roethof nu. ,,In deze zaak was het voor de verdediging mogelijk nog relevanter wat Peter R. deed, waarmee Peter R. nu weer kwam." Ze waren het niet eens. Ook nu benadrukt Roethof: hij vindt wél dat Jos Brech moet worden vrijge sproken. ,,We stonden in de zaak Verstappen binnen en buiten de rechtszaal lijnrecht tegen over el kaar. Toch heb ik altijd waardering gehad voor zijn inzet voor deze ouders en familie die hun belang- vrijdag 3 september 2021 GO 'Er is ons weer iets afgepakt' - Berthie Verstappen, moeder van Nicky

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 4