i"H t i i I SMiiil Zeventig Zeeuwen in aangepaste 49ste Kanaalrace Zeelandcup laatste test voor volleyballers ZEELAND 13 W&c m mÊSmmmm, ®fs spelen, want anders was de stap terug wel erg groot. Het plaatje van Terneuzense Boys was prima. Een nieuwe club, nieuwe omge ving, nieuwe medespelers; het be valt tot nu toe goed.'' Afwisseling Waar De Vlieger bij Goes vooral als controlerende middenvelder speelde, posteerde De Nooijer hem tijdens deze voorbereiding op 10. ,,Die afwisseling is leuk'', re ageert De Vlieger. ,,Ik sta hoger op het veld en kom dus weer vaker in scoringspositie.'' De nieuweling tempert de verwachtingen niet. ,,Ik eis van mezelf dat ik een be paald verschil maak, omdat ik van een hoger niveau kom.'' Met zijn kwaliteiten moet De Vlieger die leidersrol wel kunnen vervullen. ,,Ik denk dat ik redelijk veelzijdig ben en mezelf kan onderscheiden met m'n traptechniek. Hopelijk kom ik veel aan de bal, zodat ik doorslaggevende passjes kan ge ven of zelf kan schieten.'' Morgen speelt hij op papier een uitwedstrijd, maar in de praktijk een thuisduel. ,,Ik woon op enkele minuten van het sportpark van Walcheren.'' De Vlieger, geboren in Goes maar opgegroeid in Vlis- singen, staat dan ook tegenover een hoop (oude) bekenden. ,,Ik heb met Maarten van Rosevelt bij Kloetinge en Goes gespeeld, met Josimar Pattinama en Etienne Mallie bij Groene Ster. Het voet balwereldje is klein. Ik heb er zin in!'' Menno Kole Vlissingen ,,Het is goed kijken hoe we alles hier op poten moeten zetten en hoe we alles werkzaam krijgen zoals het moet werken. Dat zijn de consequenties als je iets voor de eerste keer vanaf een nieuwe loca tie moet organiseren'', aldus Wal raven die met de Kanaalrace uit is moeten wijken naar de kade bij het NS station van Oost-Souburg, omdat de PZEM-kade door de lo kale overheid is afgekeurd. ,,We hadden een vertrouwde en unieke locatie, mede door de samenwer king met lokale bedrijven aldaar. Hoe alles op de nieuwe locatie uit gaat pakken, dat weten we na het weekend pas.'' Een andere belangrijke wijzi ging dit jaar is dat er door de re stricties bewust gekozen is voor een beperkt programma met min der deelnemers. Er wordt deze editie alleen gezwommen door deelnemers van Zeeuwse vereni gingen. ,,We hebben nu 70 deel nemers, samen goed voor 110 starts op tien verschillende pro gramma's'', somt Walraven op. ,,Normaal waren dat zo'n 170 deel nemers die samen goed zijn voor ongeveer 300 starts.'' De gewij zigde omstandigheden betekenen ook dat de Kanaalrace dit jaar geen onderdeel uitmaakt van het Open Nederlands kampioenschap. ,,Daarmee trekken we normaliter zwemmers uit het hele land. De gewijzigde startlocatie en het be perkte aantal deelnemers maak ten dat deze editie onmogelijk.'' Blikvangers deze editie bij de Marijke van Hoek in actie in de Kanaalrace van 2011. Tien jaar later is er zij er opnieuw bij, als Master 55+. foto lex de vrouwen zijn Babet de Voogd en Kirsten Walraven, die in het open water met de nationale top mee zwemt. Bij de mannen zullen veel ogen gericht zijn op Sem Bonte, Tristan Kloet, Jan Brink, Tom van Gils en Tom Erpelinck. Ook staan er een aantal jonge zwemmers aan de start van hun eerste open wa terwedstrijd. Het programma start zondagochtend om 11.00 uur met de 2000 meter vrije slag. 's Middags staat de 1000 meter vrije slag op het programma en rond 15.30 uur zullen de laatste zwem mers uit het water komen. Jubileumeditie Walraven is in elk geval verheugd dat de eerste open water zwem wedstrijd in Zeeland -buitenom de zeezwemtochten- dit jaar een feit is. ,,Van te voren is het veel ge doe, maar als alles eenmaal staat is de voldoening na afloop toch weer groot en kan de blik op volgend jaar. Voor nu zijn de weersvoor spellingen goed, dus we gaan er iets moois van maken. Hopelijk is het wel eenmalig dat we het op deze beperkte manier moeten or ganiseren. Volgend jaar willen we met onze vijftigste editie groots uitpakken.'' TERNEUZEN Voor de tien deelnemende volleybal verenigingen aan de UM Zeelandcup is het aftellen tot zaterdag het eerste fluitsignaal van de derde editie van het evenement klinkt. Op zes velden van de Terneuzense sport hal Vliegende Vaart worden door in totaal 28 teams veertig duels van een klein uur ge speeld. Het toernooi werd in 2018 voor het eerst gehouden en was meteen een groot succes. Vorig jaar gooide corona roet in het eten. Twee weken voor de start van de competitie is het toernooi voor veel teams één van de laat ste tests in de aanloop naar een nieuw sei zoen. Jeugdteams van Stevo, Forza, YVC, WS'92, BOK en Savok beginnen om negen uur met de eerste wed strijden. Bij de keurkorpsen spelen de vrouwen van Stevo (foto) en Forza en de mannen van ACV en Forza om tien uur de eerste duels. De laatste wed strijden worden 's middags om vijf uur afgewerkt. vrijdag 3 september 2021 GO voor De Vlieger i a$c KJ;'. ?v'^> - 1 Remon Vlie- ger in zijn woonplaats Vlissingen, waar hij mor gen een uit wedstrijd speelt met Terneuzense Boys. FOTO LES DE MEESTER Remon de Vlieger won drie jaar gele den met Goes al eens de dis trictsbeker. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Met een nieuwe startlocatie en aanzienlijk minder deelnemers dan onder normale omstandig heden gaat zondag de 49ste Kanaalrace in Vlissingen van start. ,,Het is even afwachten hoe deze locatie uit gaat pak ken'', erkent organisator Erik Walraven tussen de drukke voorbereidingen door. MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41