Reactie hulpverlener schokt officier justitie £3 Bekijk nu de actuele weersverwachting op jouw locatie! ZEELAND 3 21* Download de PZC app vrijdag 3 september 2021 Annemarie Oele van Caravanstalling Arnemuiden. ,,De nood aan caravanstalling is hoog.'' foto lex de meester niet. Dus als je een wachtlijst maakt, groeit die alleen maar. Mis schien heb je kans dat ik je over een paar jaar eens ga bellen." Maar wat dan? ,,Wat ik weet is dat er nog wel wat boerenschuren zijn waar caravans of campers worden gestald. Maar heel grote stallingen zijn er niet zoveel. Bovendien, als we een plek hebben, willen we die ook nog weleens reserveren voor caravans of campers die we zelfver kopen. Soms komt het er bij de ver koop van een caravan op aan of mensen een stalling kunnen vin- den. Als wij een plekje overhouden voor die klanten, stimuleert dat de verkoop." Alleen caravans Kop op, we bellen verder. Zeil en Wiel in Serooskerke heeft mis schien nog wat? Nee dus. ,,We zit ten al jaren vol en werken al jaren met een wachtlijst. Maar de vraag is nu nog groter dan anders", zegt Yvonne Bruins-Mesu Oh ja, voor de helderheid, ze stal len er alleen caravans, geen cam pers. ,,Hoe lang de wachtlijst is? Dat ligt een beetje aan de lengte van de caravan. Maar voor de grotere cara vans, denk ik dat het wel een paar jaar duurt voordat ze aan de beurt zijn." Proberen we het eens op Tholen, bij Boot- Caravanstalling Zee land in Oud-Vossemeer. Nou, ver geet het maar. Geen plek. ,,Ook wij zitten vol", vertelt Astrid Franken. ,,Wij hebben rond de 120, 130 plaat sen. Over het algemeen staan hier caravans, maar er staan ook cam pers." En ja, ook zij hebben een wachtlijst. ,,Nee, we verwijzen mensen niet door. Ik zou eigenlijk niet weten waarnaartoe." Fijn, dat internet, zoeken we ge woon even verder. Misschien heb ben we op Noord-Beveland geluk. Maar Paul Remijnse van Stalling Antoinette-Hoeve in Kamperland helpt ons direct uit de droom. ,,Ik heb vanochtend nog iemand in de wacht gezet, want ook wij hebben geen plek." Ook daar is het half- om-half: caravans en campers. Ze kunnen er rond de 40 kwijt. ,,De laatste weken is het hard gegaan. We zijn in mei dit jaar begonnen. In het begin dacht ik nog: er komt nie mand. Maar dat valt weer mee." Het laatste telefoontje levert ein delijk iets op. We bellen naar Cara vanstalling Terneuzen in Hoek, aangesloten bij de landelijke orga nisatie Stalling3i. ,,We hebben 26 stallingen door het land, waaronder in Hoek en Breskens", legt Jasper Wildeboer uit. ,,Alles is zo goed als vol aan het raken. In de stalling in Hoek hebben we geen plaats meer. Maar bij die in Breskens hebben we nog zo'n 25 plekken beschikbaar, voor zowel campers als caravans." MIDDELBURG De officier van jus titie eiste gisteren voor de recht bank in Middelburg acht weken cel tegen hulpverlener N. B. (46), die een jongeman zou hebben mishan deld. De jongeman kwam eind juni 2019 binnen bij een Middelburgse instelling om zich te oriënteren op een behandeling. Hij was een tik kende tijdbom; alleen wisten de hulpverleners dat niet, dat hadden zijn pleegouders maar niet verteld. De jongen was eerder al door di verse instantie buitengezet of ge weigerd, vanwege het gebruik van geweld tegen hulpverleners. Tij dens het gesprek ging het mis waarop B., die ruime ervaring heeft met probleemjongeren, een stukje met hem ging wandelen. Plotseling begon de jongen B. te slaan en te schoppen. De hulpverlener wist de jongen tegen de grond te werken en vast te houden. Vervolgens belde hij een collega en de politie. Een passant had de worsteling gefilmd, maar niet wat eraan vooraf ging. Voor de officier van justitie waren die beelden 'schokkend'. Een getuige die het héle gebeuren had gezien omschreef de situatie als een buiten zinnen zijnde jongeman en B. die probeerde te de-escaleren. ,,Als je iemand wil mishandelen, bel je natuurlijk niet zelf de politie", zei B. nog maar eens. Uitspraak op 16 september. Stel je locatie in en ontvang het uitgebreide weerbericht van de gemeente waarin je je bevindt, inclusief temperatuur, kans op regen, hoeveelheid neerslag, wind en luchtvochtigheid. Je ziet de weersinformatie tot wel 14 dagen vooruit. Nieuw inde PZC app is er over 'n paar .jaar plek' Licht bewolkt Max 19"/Min 13" 9 Toon weer op jouw locatie locatie toe en krijg een veel |^der weerbericht (met 03 Slag en wind) 20* 10° NNW2 20* 10° WZW 3 21* 13* NN0 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31