s? Het belang van de patiënt GGD is klaar voor geven van derde prik Lichtere straf voor incest met dochtertje Barbecue 2 Jammer, de vakantie zit er bijna op. Dus kan de camper of caravan naar de stalling. Tenminste, als je een plekje hebt. Want in Zeeland is geen overdekte plaats meer te krijgen. „Misschien dat ik je over een paar jaar bel." CARAVANSTALLINGEN BOMVOL Commentaar In de Franse gezondheidszorg moet het, en in grote Ameri kaanse ziekenhuizen ook. Wie daar werkt, moet zijn ingeënt tegen corona. De roep om een vaccinatieplicht in de zorg klinkt ook in Nederland. Toch gaat een vaccinatieplicht te ver. Maar voor de veiligheid van patiënten is het wel van belang om te weten of werknemers zijn gevaccineerd. Je hoeft een werkgever niet te vertellen of je kinderen wilt, op welke politieke partij je stemt of dat je in God gelooft. Dat zijn zaken die vallen binnen de privacy en gaan een werkgever niet aan. Daaronder valt ook het antwoord op de vraag of je tegen corona bent gevaccineerd. Want het is een keuze van ieder individueel of die dat wil. Een directe of indirecte vaccina tieplicht is daarom onwenselijk. Maar er zijn situaties waarbij ook andere belangen dan die van het individu een rol spelen. Zoals in de zorg. Daar gelden niet alleen de belangen van degene die er werken, maar ook van patiënten. Je wel of niet laten vaccineren is een keuze, maar patiënten onnodig in gevaar brengen is dat niet. Daarom is het nodig dat de leiding van een zorginstelling weet of een werknemer is gevaccineerd. Want die kan dan afwegen of het verantwoord is dat een niet-gevaccineerde werknemer op een bepaalde afdeling werkt, of bepaalde werkzaamheden uitvoert. En ja: wie gevaccineerd is, kan het coronavirus nog steeds bij zich dragen en overdragen. Maar onderzoeken wijzen uit dat die kans een stuk kleiner is dan als je geen prik hebt gehad. Er zijn situaties waarbij ook andere belangen dan die van het individu een rol spelen Momenteel bereidt de GGD ver schillende scenario's voor. Want af hankelijk van de vraag of een derde prik moet worden gegeven en wie er dan een krijgt, moet de GGD lo caties inrichten en mensen inscha kelen. Veel is nog onzeker. Aller eerst moet de Gezondheidsraad een advies geven; het finale besluit is aan het kabinet. De GGD houdt met alle scenario's rekening, zegt woordvoerder Lotte Rijk. ,,We kun nen dus nog niets zeggen over aan tallen, laat staan dat we een optie hebben op een locatie. Waar we over nadenken is dat we in elke ge- ALMANAK ,,Nee, ik steek de barbecue aan. Jij doet het altijd en ik wil het ook kunnen", zegt ze resoluut. Ze vult de hoge metalen beker, bedoeld voor een snellere start, met houtskool. Er liggen ook nog wat kooltjes in de kom van de barbecue. meente een locatie inrichten." Door de opgedane kennis en er varing kan de GGD zaken snel rege len. „Hoeveel personeel we nodig hebben, is afhankelijk van het aan tal mensen dat eventueel een derde prik krijgt. Momenteel prikken er We denken erover na om in iedere gemeente een prikplek in te richten bij ons nog veel mensen. Dus is het de vraag of we extra mensen nodig hebben, maar als dat zo is, hebben we in het afgelopen jaar goede rela ties opgebouwd met uitzendbu reaus en zorginstellingen." gloeit alles volgens plan. Ze pakt de kolenbeker, maar het handvat is te heet. Daarom neemt ze een handdoek erbij. Die vat vlam. De beker maakt vervolgens een luchtsalto. ,,Voortaan kun jij het maar be ter doen. Het is toch een man- nending." Kinderen de baas in de binnenstad Fierloos in race voor titel TERNEUZEN Aan-z heeft twee nieuwe directeuren We kopen met zijn allen meer cam pers en caravans. Dus is het logisch dat we ook vaker zoeken naar een plek om ons mobiele vakantiehuis te stallen. Nou, dat kopen is makke lijker dan stallen, blijkt uit een rondje door de provincie. Neem Ca ravanstalling Arnemuiden, met zo'n 400 plekken een van de gro tere stallingen in Zeeland. ,,Er zijn geregeld mensen die bellen of ze hem alsjeblieft bij ons buiten mo gen neerzetten, omdat ze hem echt nergens kwijt kunnen", vertelt An- nemarie Oele. „Daarom hebben we ook op de website gezet: sorry, we zitten vol. Want daarvoor werden we elke dag gebeld en kregen we mailtjes." De nood is hoog, merkt Annema- rie. ,,We hebben een wachtlijst. Daarop staan 30, 40 mensen. Voor namelijk mensen met een camper." Annemarie is gestopt met nog meer mensen op de wachtlijst te zetten. ,,Dat heeft op den duur ook geen nut meer." En dan te bedenken dat Caravanstalling Arnemuiden net heeft uitgebreid en een nieuwe loods met 200 plekken heeft neer gezet. ,,Als we een loods met 300 plekken hadden neergezet had die ook vol gezeten." Nog een keer uit breiden misschien? ,,Nou, hij staat er net." Nou zijn campers niet heel erg goedkoop, dus je zou denken dat mensen voordat ze zo'n wagen aan schaffen ook alvast nadenken over de stalling. ,,Jazeker, de meesten wel. Maar er zijn ook mensen die ineens bedenken dat ze hem ook nog moeten stallen." Je hebt ook mensen die ineens bedenken dat ze nog een stalling nodig hebben Ai, dat wordt moeilijk, blijkt uit een willekeurig rondje. Laten we eens kijken bij nog zo'n grote jon gen: Stalling de Wolfhoek in Hein- kenszand. Kansloos. Helemaal vol, vertelt Vincent van den Bos: ,,We hebben plek voor ongeveer 400 ca ravans en campers. Al moet ik zeg gen dat we meer caravans in de stal ling hebben dan campers. Maar we zitten dus helemaal vol." Boerenschuren Is er een plekje op een wachtlijst? ,,Daar is geen beginnen aan. Ons stallingsjaar loopt van 1 september tot en met 31 augustus. We zien al tijd in september dat er hooguit een stuk ofvijf zeggen dat ze de caravan hebben verkocht en geen stalling meer nodig hebben. Maar meer ook Er was eveneens twee jaar cel, maar dan met zés maanden voorwaarde lijk geëist. De incestueuze hande lingen van B. begonnen toen het meisje in 2009 zeven jaar jong was. Het begon met aanrakingen bij het naar bed gaan en van lieverlee ging de Tholenaar steeds verder. Omdat zijn dochter er met niemand over kon praten belde zij uiteindelijk de Kindertelefoon. Daarmee kwam ook een eind aan zijn gedrag, want toen zij hem - op aanraden van de Kindertelefoon - duidelijk maakte dat hij zijn hand tastelijkheden moest stoppen deed hij dat onmiddellijk. In 2019 deed ze aangifte. Tranen Tijdens de behandeling van de zaak barstte B. regelmatig in tranen uit. De rechtbank kwam tot een lagere straf vanwege zijn proceshouding, omdat hij de volledige verantwoor delijkheid had genomen en op rechte spijt had betoond. vrijdag 3 september 2021 GGD Zeeland is er klaar voor om - als het demissionaire kabinet daartoe besluit - mensen een derde coronaprik te geven. Jeffrey Kutterink Goes ,,Prima", denkt ze. Even later -Lotte Rijk, GGD Tip? redactie@pzc.nl GOES Vooruit, papa en mama mogen ook mee naar de stad. Maar zaterdag zijn toch echt kinderen de baas in Goes. Op bijna elk plein in de binnenstad is er wel iets voor hen te doen. Van gratis pannen koeken eten tot een proeflesje karate en van een poppenkastvoorstel ling tot quad rijden. Na de digitale editie van vorig jaar, mag Goes Kinder- stad dit jaar -de 20ste editie- weer als vanouds uitpakken. Tussen 11.00 uur en 16.00 uur zijn tal van activiteiten te bele ven. Zaterdagochtend staat het programma op goesisgoes.nl/kinder- stad. GOES Anthoni Fierloos van de Goese boekhandels Het Paard van Troje en De Koperen Tuin maakt kans 'Boekverkoper van het jaar' te worden. Na een landelijke publieksverkie- zing staat hij in de top 5. Een vakjury onder leiding van auteur Dido Michiel- sen gaat komende maand bepalen wie de uiteindelijke winnaar wordt. De verkiezing wordt jaarlijks georgani seerd door de in het boe kenvak actieve netwerk organisatie Elspeet. An thoni Fierloos stond ook in 2014 en 2019 op de shortlist. De Terneuzense wel- zijnsinstelling aan-z heeft twee nieuwe di recteuren. Jan Provoost en Corinne de Feijter geven sinds woensdag leiding aan aan-z. Pro voost en De Feijter waren al werkzaam bij aan-z. Sinds het vertrek van de vorige directeur, André van der Windt namen zij de directie taken al waar. Van der Windt vertrok in mei na commotie over zijn vaste aanstelling. De discussie daarover leidde eind vorig jaar tot het gedwongen vertrek van wethouder Paula Stoker. 'Misschien Jeffrey Kutterink Vlissingen -Annemarie Oele De 63-jarige Tholenaar M. B. die zeker zes jaar zijn dochter sek sueel heeft misbruikt is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een gevangenis straf van twee jaar waarvan tien maanden voorwaardelijk. Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30