19/? Proef die Afrikaanse Somer! MEDIA CULTUUR 25 De Veroor deling in veel landen te zien LEUKSTE tickets.nl ha Bestel snel op Leukstetickets.nl/somer-pzc vrijdag 3 september 2021 ceert en regisseert, Alex Pina en Jesus Comenar. Het enige wat dit tweetal loslaat, is dat het vijfde seizoen het laatste zal zijn. Pina: ,,We hebben al veel verteld en het is altijd beter om te vroeg dan te laat te stoppen.'' Co menar vult aan: ,,We kennen meer dere voorbeelden van internationale series die naar onze smaak te lang doorliepen. We gaan er liever uit met een grote knal.'' Ook om die reden is het laatste sei zoen in twee delen geknipt, zei Pina al eerder: ,,We hebben alle mogelijke middelen ingezet om in de eerste helft van deel vijf de sensatie van een seizoensfinale te geven waarin de bende zich verslagen voelt. In deel twee focussen we ons meer op het emotionele luik van de personages.'' Concreter: de makers beloven oor log. Pina: ,,Voor het eerst hebben we een opnameset gebouwd die we kon- Ik denk dat de doden de serie realistischer maken. Anders zou het op The A-Team lijken —Jesus Colmenar, regisseur den vernietigen. Hij was al bezaaid met explosieve ladingen, zodat we 'm kunnen opblazen. Dat is wat het oorlogsgenre ons heeft gegeven. We spelen altijd met genres en waren al lang van plan iets met oorlog te doen. Ik denk niet dat een set ooit zo kort heeft bestaan. Dit seizoen is er een van totale vernietiging.'' Zonder Nairobi, het door Alba Flores gespeelde karakter dat vorig seizoen zo bruut werd doodgeschoten, zoals er meerdere hoofdpersonages zijn gesneuveld in de voorbije vier sei zoenen. Colmenar: ,,Ik denk dat het de serie realistischer maakt. Anders zou het op The A-Team lijken, met dat gevoel van: wat er ook gebeurt, niemand gaat dood. Dat zou automa tisch de spanning verlagen.'' Flashback Niets heeft kledingontwerper D^ez van personage Nairobi in de afvalbak gestopt, zoals alle rode overalls van alle overvallers bewaard zijn geble ven. ,,We bewaren ze voor als de schrijvers een flashback willen naar iets dat in de eerste seizoenen ge beurde. Alle karakters hebben mini maal acht overalls. Sommigen zijn nog helemaal intact, anderen hebben wat vuil op zich, een beetje bloed, of veel bloed, nog veel meer bloed Hij laat wat accessoires door zijn handen gaan die allemaal tot Nairobi behoorden. ,,Alba Flores zei altijd dat als Nairobi juwelier geweest was, als ze geen bankovervaller was gewor den. Hier hebben we de mun- thanger die ze in het eerste en tweede seizoen droeg, dit zijn de ringen die ze heeft gedra gen.'' Er ontbreekt één ding, zegt hij: de monocle die ze altijd bij zich had en die ze gebruikte om de watermerken van geld te controleren. ,,Het was praktisch een icoon. We hebben hem niet hier omdat Alba er zelf dol op is en hem bij zich houdt alsof het een schat is.'' De nieuwe Nederlandse speelfilm De Veroorde ling, over de Deventer moordzaak, is verkocht aan een flink aantal lan den. De thriller van regisseur Sander Burger zal binnen kort te zien zijn in Frank rijk, Taiwan, landen in La- tijns-Amerika, de Balti- sche staten en Rusland. De Veroordeling is gebaseerd op het boek dat journalist Bas Haan over de gerucht makende zaak over de moord op de weduwe Wittenberg schreef. De rechtbank veroordeelde 'boekhouder' Ernest Lou- wes voor de moord, hij zat acht jaar vast. Tijdens de behandeling van de zaak bepleitte opiniepeiler Maurice de Hond, zonder substantieel bewijs, dat 'de klusjesman' van de we duwe - Michaël de J. - de moord zou hebben ge pleegd. De film laat vooral zien hoe het leven van Michaël de J. en zijn vriendin door de aantijgingen van De Hond in een hel veran derde. Eerder dit jaar maakte producent Bind ook de podcast De Deven ter Mediazaak, over de me- diadynamiek rond de zaak. De hoofdrollen in De Veroordeling worden ge speeld door Fedja van Huêt, Yorick van Wagen- ingen en Lies Visschedijk. De film kreeg van deze krant vier sterren en draait sinds gisteren in de Ne derlandse bioscopen. Scene uit De Veroor deling. FOTO SEPTEMBERFILM VOOR Ontdek de uitgestrekte savannes en bosgebieden en sta oog in oog met de meest fascinerende wilde dieren tijdens één van de safari's. Droom weg met familie, vrienden óf met zijn tweeën, en geniet van de unieke ambiance in het prachtige Safaripark. Schuif aan voor een uitgebreid diner in het vernieuwde Grill-restaurant Wanyama of proef verschillende hapjes 'on the go' op één van de sfeervolle pleinen, van de 'Bakongo Fish Wine Bar' tot Somerkroeg. Van 1 juli t/m 5 september De gestileerde, artistieke kostuums dragen bij aan het succes van Le Casa de PC 44 SOMER AVOND V.A. 15.00 UUR Tickets zijn geldig t/m 5 september 2021 (entree vanaf 15:00 uur) Papel. FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25