kraïne' Oranje zit gevangen in status 20 FORMULE 1 GP VAN ZANDVOORT Terwijl iedereen zich in Zandvoort opmaakt voor een memorabel raceweekeinde, doet hoofdrolspeler Max Verstappen er juist alles aan om het te benaderen als een doodnormale GP. Kort Advocaat Uitstel Feyenoord-Heracles De eredivisiewedstrijd tussen Feyenoord en Heracles Almelo in de Kuip (foto) is ver plaatst van zondag 12 september naar woensdag 1 december (20.00 uur). Dat doet de KNVB vanwege de vervroeging door de UEFA van de uitwedstrijd van Feyenoord in de Conference League tegen Maccabi Haifa naar 14 september, de door de FIFA ver lengde interlandperiode voorafgaand aan de vierde speelronde in de eredivisie en het las tige in- en uitreizen van Israël. Gorter haakt af bij beloften Doelman Jay Gorter mist volgende week dinsdag de wedstrijd van Jong Oranje tegen Jong Moldavië. De Ajax-keeper heeft een blessure en keert terug naar Amsterdam om hiervan te herstellen, meldt de KNVB. Gorter (21) wordt vervangen door clubge noot Calvin Raatsie. Voor Raatsie (19) is het de eerste keer dat hij bij de selectie zit. FC Twente laat Menig gaan De transfermarkt in Nederland is al geslo ten, maar FC Twente heeft toch nog zaken gedaan. De eredivisieclub verkocht aanvaller Queensy Menig (foto) aan de Servische club Partizan Belgrado. In Servië is de transfer markt wat langer open dan in het grootste deel van Europa. Het contract van Menig bij FC Twente liep volgend jaar af. De club uit Enschede krijgt nu nog een transfersom voor de 26-jarige aanvaller. Flitsen Quote van de dag 'Granitis als captain een rolmodel, maar hij is ook gewoon een mens met zijn eigen rechten.' Rentree Debuut Lewis Hamilton betrad circuit Zandvoort gisteren in het oranje. Of het nou een charmeoffensief was, een camouflagetactiek of vooral een knipoog, het gaat hem vanaf van daag niet helpen. Een gastvrije ont vangst voor de wereldkampioen, sportief directeur Jan Lammers hoopt erop, maar weet wel beter. Bij veel Max Verstappen-fans zit de an tipathie tegenover de Brit diep, ze ker na de recente gebeurtenissen op Silverstone. Gefluit en boegeroep zal door de duinen galmen. Van de zeventigduizend fans zal bijna ie dereen een Nederlands paspoort hebben. Hun doemscenario: een honderdste racezege van Hamilton, juist in Zandvoort. ,,Ik keur het niet goed", keek Ver stappen vast vooruit op wat Hamil ton te wachten staat, ,,maar het ge beurt en het is op zich een natuur lijke reactie, als je één iemand sup portert tegenover een ander, in een SR. BVWBB7 kampioenschap dat gaat tussen twee coureurs." De Nederlander kreeg er op de mediadag een aantal vragen over. Hij zag voor zichzelf niet direct een rol weggelegd als vredesstichter. ,,Ik vind het niet aan mij om een op roep te doen, nog los van de vraag of ze naar me zouden luisteren. Dat doet de thuisclub in het voetbal ook niet, als de spelers van de uitclub op enig moment boegeroep over zich heen krijgen. Je steunt je lokale team. Hier zullen de fans ook zeer gepassioneerd zijn." Je moet er als sportman tegen be stand zijn, vindt Verstappen. ,,Jij moet degene zijn die het niets uit maakt. Je focust je op je werk en an dere dingen mogen niet in de weg staan. Lewis heeft al gezegd dat het hem niets doet, dus dat is goed. En ik denk dat de meesten gewoon een geweldig weekeinde willen hebben en voor de Formule 1 komen." Verstappen streeft ernaar dit raceweekeinde zoveel mogelijk te laten lijken op de 131 voorgaande FORMULE 1 Stale Solbakken lachte in het Ulle- vaal-stadion minzaam bij de vraag of het nou moeilijk was geweest om dit Nederlands elftal te analyseren? Zijn antwoord verpakte de Noorse bondscoach door te beginnen over de cultuur van ons land. ,,Jullie voetbalcultuur is die van een great passinggame. Uiteindelijk willen jullie toch altijd 60 of 70 procent van het balbezit in een wedstrijd. Dat geeft jullie zelfvertrouwen. En dan komt het vanzelf wel goed, denken jullie. Maar voor te veel zelfvertrouwen kun je ook gestraft worden. Wij hebben mindere spe lers, maar kregen vanavond niet minder kansen dan jullie. En dat maken jullie vaker mee.'' Boem. Een analyse die klonk als een klok. Want op de dag van de rentree van Louis van Gaal speelde Oranje een wedstrijd die het recent vaker speelde. Optisch beter zijn dan de tegenstander. Want: een surplus aan balbezit. Maar het is blaffen en niet bijten. Of ja, toch, in de eigen staart. Oranje is in het wereldvoetbal niet groot genoeg meer voor het ta fellaken, maar wel te groot voor het servet. En dus gaan bondscoaches sleutelen aan speelwijze en spelop vatting. Speelwijze De kunst is, wellicht, om een tus senweg te vinden. Een speelwijze die recht doet aan de Nederlandse filosofie, maar zonder naïef te zijn. Een speelwijze die je de kans biedt om toplanden te verslaan, maar waarin je in elk geval stabiel bent tegen mindere ploegen. Ronald Koeman was in 2018 en 2019 goed op weg om met de kern van het huidige Oranje zo'n modus te vinden. Het leidde na magere ja- vrijdag 3 september 2021 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Andre Onana moet vooralsnog de training bij Jong Ajax hervatten. Dat heeft directeur Marc Overmars hem verteld. De keeper mag vanaf morgen, twee maanden voordat zijn dopingschorsing afloopt, weer trainen bij zijn club. Ajax wil hem nog niet bij de A-selectie. De interlandperiode zit er voor Cristiano Ronaldo al op. De Portugees is voor de WK- kwalificatiewedstrijd tegen Azerbeidzjan ge schorst. Van de bondscoach hoeft hij ook niet te spelen in het oefenduel met Qatar. Bondscoach Yakin van Zwitserland over Xhaka die zich niet liet inenten en nu positief is getest. Dick Advocaat is als bonds coach van Irak begonnen met een gelijkspel. Het duel tegen Zuid-Korea ein digde in Seoul in 0-0. Voor Irak was het de eerste groeps wedstrijd in de laatste ronde van de WK- kwalificatie in Azië. 2-1 In een oefen duel zonder de uitgevlogen in ternationals heeft AZ met 2-1 gewonnen van Ajax. Bij de Alkmaarders maakte Owen Wijndal (foto) zijn eerste mi nuten van dit seizoen. Nordi Mukiele (23) van RB Leipzig is voor het eerst opge roepen voor Frankrijk. De wereldkampi oen treedt morgen in de WK-kwalificatie aan tegen Oe kraïne. Voor Max is het een race, niet dé race Rik Spekenbrink Zandvoort Max Verstappen verkent het circuit en blijft bepaald niet on opgemerkt. FOTO PIM RAS WK-stand (na 12 van de 23 GP's) Coureurs Constructeurs 1. Hamilton 202,5 1. Mercedes 310 2. Verstappen 199,5 2. Red Bull 303 3. Norris 113 3. McLaren 169 4. Bottas 108 4. Ferrari 165 5. Perez 104 5. Alpine 80 6. Sainz jr. 83,5 6. Alpha Tauri 72 7. Leclerc 82 7. Aston M. 53 8. Ricciardo 56 8. Williams 20 9. Gasly 54 9. Alfa Romeo 3 10. Ocon 42 10. Haas 0 o a 0) Oranje bewees tegen Noorwe gen weer eens hoe het gevan gen zit in zijn tegenwoordige status. Oranje is internationaal te klein voor het tafellaken, maar te groot voor het servet. En hoe kun je dan het beste spe len? Maarten Wijffels Oslo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20