Vandaag bij deze krant ABBA komt met een nieuw album Provincies: 'Missionair kabinet nodig dat ferme besluiten neemt' Walcheren Zeeuwse fans Rob en Jan: 'Dit is een bonus, een cadeautje' P2-3 Je camper of caravan stallen in Zeeland. Nou, dat valt dus niet mee. Vrijwel alles zit tjokvol. Caravanstalling Arnemuiden heeft net uitgebreid en een nieuwe loods met 200 plekken gebouwd. ,,Als we een loods met 300 plekken hadden zegt Annemarie Oele.zeeland 2 De commissarissen van de Koning roepen partijen in Den Haag op haast te maken met de vorming van een nieuw kabinet. Grote dossiers liggen nu stil. Zo wil het demissio naire kabinet z'n vingers niet bran den aan nieuwe stikstofregels. Hoe wel vrijwel elke politieke partij in Den Haag de komende jaren 1 mil joen huizen wil bijbouwen, gaat dat zonder nieuwe stikstofregels niet lukken. ,,We kunnen niet langer pappen en nathouden", zegt Jaap Smit, commissaris van de Koning in Zuid-Holland en voorzitter van het Interprovinciaal Overleg (IPO) namens de andere commissarissen. ,,Er ligt een aantal grote fundamen tele vraagstukken waarvoor een missionair kabinet nodig is dat ferme besluiten neemt." Eindeloos gekwartet Volgens Smit (CDA) wordt bij de formatie 'eindeloos gekwartet'. ,,Ik ben inmiddels niet meer geïnteres seerd in de vraag wie met wie wil gaan regeren, als er maar een stevig kabinet komt.'' De onvrede neemt toe in alle provincies, zegt hij. Gisteren leverde informateur Mariëtte Hamer haar opdracht in. Het is haar niet gelukt een meer- Ik ben inmiddels niet meer geïnteresseerd in wie met wie wil gaan regeren derheidskabinet te vormen. Haar opvolger, waarschijnlijk oud-mi nister Johan Remkes, zal de moge lijkheid van een minderheidskabi net onderzoeken. Ook Hamer waarschuwt voor stilstand. Zo vra gen de problemen op de arbeids markt en de woningmarkt volgens haar dringend om een nieuw kabi net. Deze week lekte uit dat het de missionaire kabinet op Prinsjesdag 6 tot 7 miljard euro uittrekt voor ex tra klimaatmaatregelen. Zo gaat er meer subsidie naar elektrische au to's en woningisolatie. ,,Wat dat be treft ben ik blij dat dit kabinet niet op z'n handen zit'', zegt Smit. ,,Maar toch biedt het geen antwoord op de vraag hoe de energietransitie van de komende jaren eruit gaat zien. Daarover moeten grotere keuzes worden gemaakt.'' Naast de grote thema's liggen ook een hoop 'kleine' politieke dossiers stil door de formatie. Zo heeft de Tweede Kamer een lange lijst - van 31 kantjes - met onderwerpen con troversieel verklaard: er mag pas weer over worden besloten door een nieuw kabinet. Op die lijst staan onder meer de fusie van PostNL en Sandd, regels over wa penexport en prostitutiebeleid, asielbeleid en de opening van Lely stad Airport. P7 i u'i'i i FOTO LEX DE MEESTER Getalm met formatie frustreert Regionale bestuurders zijn ge frustreerd over de uitzichtloze kabinetsformatie. De besluite loosheid begint te knellen door dat de grote dossiers onaange roerd blijven. Peter Winterman Den Haag - Jaap Smit, CvdK Zuid-Holland vrijdag 3 september 2021 22°C In het zuiden prachtig weer Nieuw in de PZCapp: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 555554

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1