JÉ I) Hoge boetes illegale inzet chauffeurs 18 Rpv'l 1^ FAMILIEBEDRIJVEN MILJOENENSTEUN Zonder lokale geldschieters was er dit weekend geen race in Zandvoort geweest. Zes Nederlandse familie bedrijven dichtten een miljoenengat op de begroting waardoor de race mogelijk werd. Kort Voedselprijzen stijgen sterk De voedselprijzen wereldwijd zijn tot bijna het hoogste niveau in tien jaar gestegen. Volgens de voedselprijzenindex van de VN komt dat door slechte oogstvooruitzichten. Door aanhoudende droogte in Noord-Ame- rika zal de graanproductie tegenvallen. Ook de weersomstandigheden in Rusland zijn voor graanoogst ongunstig. Verder heeft vorst de suikerrietoogst van Brazilië aange tast en is er een steeds krapper aanbod van oliehoudende zaden. De voedselprijzen zijn het afgelopen jaar met 33 procent gestegen. Tekort aan champagne Verschillende grote champagnehuizen waarschuwen dat het in de loop van dit jaar steeds moeilijker zal worden om een fles bubbels te kopen. De schaarste is deels het gevolg van de coronapandemie, waardoor de productielocaties twee maanden dicht wa ren. Ook is er een tekort aan flessen. En dat terwijl er juist méér vraag is naar de luxe drank, omdat mensen geld houden als ge volg van de coronacrisis. In Nederland werd vorig jaar 12 procent meer verkocht. Senseo nu echt de deur uit De tak met koffiezetters, stofzuigers en strijkijzers is nu echt de deur uit bij Philips. Het concern heeft verkoop van de divisie voor huishoudelijke apparaten afgerond. Het al losgeweekte bedrijfsonderdeel is ver kocht aan de Chinese investeerder Hill- house Capital. Philips maakte de afronding van het verkoopproces gisteren bekend. Het bedrijf houdt ongeveer 3 miljard euro over aan de verkoop van de tak zelf. De produc ten worden de komende vijftien jaar nog onder de naam Philips verkocht. Beurs voor kleine bedrijven China wil een nieuwe aandelenbeurs voor kleine en middelgrote bedrijven opzetten in Peking. President Xi Jinping denkt zo de in novatieve ontwikkelingen van deze onder nemingen te kunnen ondersteunen, zei hij bij de opening van de International Fair for Trade in Services. Xi meldde nog niet wan neer de Beijing Stock Exchange open gaat. Philips PostNL Besi CM.com De overtredingen dateren uit 2019. Toen werd bekend dat PostNL 36 mensen had ingehuurd van drie andere bedrijven om vervoer van pakketten tussen depots uit te voe ren. De chauffeurs hadden niet de Europese nationaliteit. Daarom moest hun werkgever voor hen een tewerkstellingsvergunning heb- ben. Die hadden ze niet. De boete daarvoor is 8000 euro per werkne mer. Volgens de Nederlandse wet wordt niet alleen het bedrijf dat deze werknemers in dienst heeft beboet, maar ook de bedrijven die een directe relatie hebben met deze bedrijven. Dan gaat het dus om on deraannemers en de opdracht gever. Het bedrijf dat het personeel aan het werk zette, moet 288.000 euro betalen. De drie bedrijven die de werknemers hebben uitgeleend krijgen respectievelijk boetes van 68.000 euro, 128.000 euro en 56.000 euro. PostNL moet als eigenlijke opdrachtgever ook 288.000 euro betalen. Een van de onderaannemers heeft ook nog een boete gekregen van 37.000 euro voor het overtre den van de Wet minimumloon en minimumvakantiebijslag. Controleprotocollen PostNL zegt in een verklaring dat de transportonderneming waar het om gaat niet meer werkt voor het post- en pakketbedrijf. Om herha ling te voorkomen zijn in overleg met de Inspectie SZW ook de con troleprotocollen doorgelicht en aangescherpt. De beboete bedrijven kunnen nog bezwaar aantekenen bij het ministerie van SZW. Ook kunnen ze nog in beroep gaan bij de be stuursrechter. PostNL buigt zich nog over deze eventuele vervolg stappen. Pon is één van de zes bedrijven die de Nederlandse Grand Prix sponsort, net als Jumbo, Volker Wessels, Heineken, CM.com en Talpa. En dat was helemaal geen zekerheid. ,,Het was niet zeker óf de or ganisatie eigen sponsors mocht aanbrengen'', zegt Menno de Pater van onderzoeksbureau Decisio, dat eind 2017 voor de gemeente Zandvoort onderzoek deed naar de economische haal baarheid van de race. ,,Daar zijn de eigenaren van de Formule 1 - FOM en Liberty Media - erg streng in. Er was een kans dat ze het circuit leeg moesten opleve ren.'' Daarmee wil de eigenaar zijn eigen sponsors, waaronder 1 Heineken, Emirates, Mastercard en DHL, beschermen. S50 miljoen Maar zonder lokale bedrijven was er zondag geen wedstrijd geweest. Decisio ging uit van ten minste 25 miljoen euro per race, nog afgezien van de miljoe- nenverslindende verbouwing van het circuit, inmiddels ligt Nee, een Max Ver stappen was Ben Pon niet. De Neder lander reed in 1962 één Formule 1-race, op Zandvoort. Nou ja, twee ron den, waarna de in 2019 overle den Pon crashte. Toch zitten er dit weekend duizenden racefans op zijn Ben Pon Tribune, de voormalige hoofdtribune van het opgekale faterde circuit. Een gevolg van de miljoenen euro's die 'mobili- teitsbedrijf Pon Holdings in het evenement steekt. vrijdag 3 september 2021 SLECHTE OOGST GRAAN EN SUIKER GEVOLG VAN CORONAPANDEMIE PHILIPS STOPT MET HUISHOUDAPPARATEN BEIJING STOCK EXCHANGE Verkoop huis houdelijke tak levert concern miljarden op. Boete voor post bezorger valt be leggers mee. Toeleverancier chipindustrie krijgt adviesver laging analisten. Communicatie dienstverlener geeft converteer bare obligatie uit. a> E o GO Sponsors hielpen De Inspectie SZW heeft een boete uitgedeeld aan PostNL en een aantal van diens onderaan nemers. De bedrijven hadden mensen aan het werk die niet over de juiste papieren beschik ten. In totaal gaat het om een boetebedrag van 828.000 euro. ANP Den Haag Herman Stil Zandvoort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 18