f Bosse Pielen Toernooi wordt voor de 25ste keer georganiseerd 16 ZEELAND Dennie Cappendijk en Desiré de Schepper hebben- vaak samen - al menig toernooi op hun naam geschreven. In Vogelwaarde ontbraken ze vrijwel nooit. Ook dit jaar zijn ze weer van de partij. Henk van de Voorde Vogelwaarde TC Vogelvlucht staat in het teken van het zilveren jubileum van het Serrarens Wonen Bosse Pielen Toernooi. De degelijke Dennie Cappendijk (41) en de aanvallende Desiré de Schepper (44) zijn bei den deelnemers van het eerste uur in Vogelwaarde. In de 25ste editie stonden ze dinsdagavond in de 4 tegenover elkaar. Het favoriete duo Cappendijk/Davy de Kesel had het met twee keer 7-6 verrassend las tig tegen De Schepper en Sjakco de Braal. In de eerste tiebreak moest bij 6-5 zelfs een setpoint worden weggewerkt. Met hulp van De Braal, die een halfvolley met zijn forehand in het net sloeg. ,,In de tweede set heb ik bewust de rally's kort gehouden want Sjakco was behoorlijk vast''' vertelde Dennie Cappendijk. ,,En voor mij was het een jaar geleden dat ik een wed strijd had gespeeld. Dat was ook samen met Davy op het Bosse Pie len toernooi, maar vanwege de re gen moesten we toen uitwijken naar Den Dullaert. Vroeger was het not done om verkering te hebben met iemand van het andere dorp Van alle 25 edities miste Cap- pendijk alleen het toernooi van 2014 vanwege droeve familieom standigheden. Ook Desiré de Schepper, flink uit de kluiten gewassen, is een speler die nagenoeg nooit ontbrak in de rijke historie van het toer nooi. Samen met zijn nicht Sophie de Schepper won hij in het verle den drie keer de 3/4 mixed. Als wedstrijdleider in Vogelwaarde is hij dit jaar afgelost door Ronnie de Langen. ,,Ik ben in 1997, tijdens de tweede editie, Marco Bisschop op gevolgd als wedstrijdleider. De in schrijfformulieren werden toen nog met de post opgestuurd. We schoven de tafels tegen elkaar in de kantine, met daarop alle papie ren. We waren toen drie dagen be zig met de planning. Nu wordt al les via toernooi.nl met een paar klikken op de laptop geregeld", zegt De Schepper. Ook Cappendijk kan zich de 'prehistorie' van het toernooi nog goed voor de geest halen. ,,Na en kele jaren konden we gaan plan nen met de computer, maar in de kantine was geen internetbereik. Gelukkig mochten we gebruik maken van de wifi van de buren, maar daarvoor moest ik met de computer helemaal achter de kan tine in de bossen gaan staan, haha." Met de fiets Cappendijk en De Schepper heb ben jarenlang samen gedubbeld in vele Zeeuws-Vlaamse toernooien. Medio jaren negentig wonnen ze als beginnende tennissers overal in de regio zowel de D1- als D2-ca- tegorie (de huidige 7- en 8-reek- sen). ,,We gingen overal met de fiets naartoe. Je kreeg toen nog waardebonnen van 50 gulden als je een toernooi won. We konden op een gegeven moment voor dui zend gulden aan rackets en kle ding uitzoeken", blikt de Schepper terug. In 2006 wonnen ze de dubbel-3 in Yerseke. ,,We sliepen daar in het finaleweek end in een ten tje. De voorzit ter van Yerseke kwam uit Poonhaven, vlakbij ons", herinnert Cap- pendijk zich. Laatstgenoemde woont inmid dels twaalf jaar in Sint-Jansteen, maar zijn roots liggen in Boschka- pelle. De Schepper, die al bijna twintig jaar in Hulst woont, ver loochent zijn afkomst eveneens niet. Hij is echter van Rapenburg. Zo vanzelfsprekend was het sa men dubbelen daarom niet. Beide voormalige dorpen stonden vele decennia vijandig tegenover el kaar. De fusie tot Vogelwaarde Voor wifi moest ik met de computer helemaal achter de kantine in de bossen gaan staan heeft de meeste scherpe kantjes er evenwel afgeslepen. Op klompen „Vroeger was het not done om ver kering te hebben met iemand van het andere dorp. Dat werd ongena dig afgestraft. Mijn vader heeft het nog wel eens over die tijd. Bijvoorbeeld over een grote groep die uit Rapenburg op klompen naar Boschkapelle marcheerde om te vechten. Die van 'Den Bos' hadden het na melijk gewaagd om een meisje uit Rapenburg af te pakken Van lang vervlogen tijden naar de hedendaagse realiteit. George van Damme (69) en Bennie Vink (70) sjokken na eervol verlies in de 7 van de baan. De sportieve routi niers hebben alle edities vanaf het eerste uur meegemaakt. De finales van het zilveren ten nistoernooi van TC Vogelvlucht in Vogelwaarde worden aanstaande zondag gespeeld. donderdag 2 september 2021 VL Duo mag niet ontbreken bij zilveren jubileum toernooi -Desiré de Schepper (44) di as «1^ A Desiré de Schepper (links) en Dennie Cappendijk nemen al 25 jaar samen deel aan het tennistoernooi in Vogelwaarde. Op de achter grond worden wedstrijden gespeeld van het jeugdtoernooi, dat vanwege het jubileum wordt georganiseerd. foto anne hana h A Oud-proftennisser Jan Siemerink gaf in 2006 tijdens het Bosse Pielen Toernooi een clinic aan de jeugd. archieffoto camile schelstraete -Dennie Cappendijk (41)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52