Hoekse kids timmeren erop los Opslagruimte nodig? Naast de McDonald's komen 74 garageboxen mm-'i mm ZEEUWS-VLAANDEREN 5 De Koolse Hoeve: verbod op verhuur aan toeristen SPEELWEEK ONDANKS CORONAREGELS^ Het is de laatste week van de zomer vakantie. De verveling begint toe te slaan. Maar daar hebben ze in meerdere plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen iets op gevonden. De speelweek! Hulst wil eenzaamheid onder jeugd aanpakken M3-0M Zo ook in Hoek. Daar knippen, plakken en timmeren tot en met donderdag 115 kinderen zich in en om het dorpshuis suf om zo mooi mogelijke hutten te maken. ,,Dat zijn bijna allemaal kinderen van de basisschool in Hoek. Daar zit ten 160 kinderen op, dus mag je rustig stellen dat er behoefte was aan een speelweek'', vertelt mede organisator Johanneke de Vos. Toch twijfelden zij en de andere vrijwilligers vanwege de corona- regels lange tijd of de week wel kon doorgaan. ,,Een paar weken geleden hebben we de knoop pas doorgehakt'', vertelt ze. Corona is Je leert ook heel goed hoe je moet samenwerken ook de reden dat een aantal an dere organisaties de speelweek dit jaar overslaat. Chillhut Mirte Kalisvaart, Milou Michiel- sen, Jolie Daalman en Lieke de Meyer (allemaal 12 jaar) zijn blij dat ze deze week wél gewoon lek ker kunnen timmeren. Zij bouwen al een paar dagen aan een 'chill- hut'. ,,Het is gewoon heel gezellig om iets samen met je vriendinnen te doen. En je leert zo ook heel goed hoe je moet samenwerken'', vertelt Mirte. De meisjes beginnen volgende week aan hun brugklasavontuur. Ze hebben hun dagelijkse fiets route naar het Lodewijk College in Terneuzen al uitgestippeld. Da's natuurlijk best spannend. En ook daarom is het fijn dat ze zich deze week nog even lekker met pallets, spijkers en hamers kunnen uitle ven. Ze mogen vanwege hun leef tijd dit jaar voor het laatst mee doen aan de speelweek. Myrthe: ,,Maar volgend jaar zijn we er ge woon weer hoor, maar dan om mee te helpen met de vrijwilli gers!'' Eenzaamheid in de gemeente Hulst wordt sinds vorig jaar groot aangepakt, met een plan voor alle leeftijden. Voor de ou dere inwoners zijn er verschil lende activiteiten en er is een signaalpunt om eenzaamheid te melden. Eenzaamheid onder jongeren neemt ook toe. ,,En door corona nog meer", zegt Timo Knieriem. Acht procent van de jongeren voelt zich mo menteel chronisch eenzaam. ,,Dat zijn gemiddeld 3 leerlingen per schoolklas." Door eenzaamheid op tijd aan te pakken, kunnen ernstige ge volgen zoals verslaving, voortij dig schoolverlaten, stress, de pressie en suïcidale gedachten voorkomen worden. Hulst zich daarvoor aan bij Join Us. De lan delijke stichting heeft inmiddels zo'n 73 groepen in Nederland en wil eenzaamheid onder jonge ren tegengaan. Op donderdagavond komen jongeren om de week samen, ze leren elkaar kennen en doen sa men een activiteit. In Hulst gaat dat gebeuren bij jongerencen trum Komma. ,,Er is een groep voor jongeren van 12 tot 18 jaar en voor 18 tot 25 jaar." Naast het maken van nieuwe vrienden, steken de deelnemers er wat van op. ,,Ze werken ook aan hun sociale vaardigheden. Ze krijgen 'tools' om sneller con tacten te leggen." De eerste bijeenkomsten wordt gehouden op donderda gen 9 en 16 september, van 19.00 tot 21.30 uur. Meer informatie of aanmelden via join-us.nu, loca tie Hulst. Het bedrijf GaragePark bouwt vanaf begin volgend jaar op bedrij venterrein Handelspoort 74 garage boxen van verschillende formaten. Halverwege volgend jaar kunnen de boxen in gebruik worden geno men. GaragePark mikt op zzp'ers, maar ook op andere ondernemers uit Terneuzen die nu gebrek aan opslag hebben. De ligging nabij Vlaande ren en de wegen N61, N62 en N290 spelen ook een rol in de keuze om in Terneuzen boxen te bouwen. De boxen komen naast de drukbe zochte McDonald's en zullen dus bij veel mensen in het oog sprin gen. Onvoldoende aanbod ,,Hoewel er binnen een straal van tien minuten rijden bijna driedui zend zzp'ers wonen, is een concept als het onze nog niet aanwezig in de regio. Bovendien is er onvoldoende aanbod van kleinschalige bedrijfs ruimtes", meldt Rick Venema, di recteur en oprichter van Garage- Park. De verkoop en verhuur zijn dinsdagochtend gestart. Er komen aan de Modempark boxen van 21 en 29 vierkante meter. Het complex wordt volledig omheind en bevei ligd. Op het terrein komen sanitaire voorzieningen voor de onderne mers. Die faciliteiten zorgen er vol gens Venema ook voor dat star tende ondernemers de garageboxen graag gebruiken als werkplaats of voor het runnen van een webshop. Het is in Zeeland het tweede com plex van GaragePark; onlangs opende er ook een vestiging in Mid delburg. Landelijk heeft Garage Park, met Terneuzen erbij, veertig locaties. Dat komt neer op meer dan 5000 garageboxen. CADZAND De eigenaren van appartementencomplex De Koolse Hoeve aan de Badhuis weg in Cadzand-Bad mogen hun woningen niet langer ver huren aan toeristen. Dat is de uitspraak van de voorzienin- genrechter, die daarmee de ge meente Sluis en een omwo nende in het gelijk stelt. Sluis wilde dat de verhuur zou stoppen, omdat omwonenden geluids- en geuroverlast erva ren. Bovendien was de ge meente ervan overtuigd dat de eigenaren de appartementen als beleggingsobject hadden gekocht met als doel ze recrea- tief te verhuren. En dat mag niet volgens het bestemmings plan. De eigenaren gingen onlangs in het verweer bij de recht bank. Volgens hen zou een van de bezwaarmakers te ver weg wonen om overlast te kunnen hebben. De rechter ging daar niet in mee. Verder wezen de eigenaren erop dat de Sluise raad recreatieve verhuur 120 dagen per jaar wil toestaan. Omdat dat nog geen uitge maakte zaak is, is dat volgens de rechter geen reden de ap partementen in Cadzand-Bad aan toeristen te verhuren. woensdag 1 september 2021 Raymond de Frel Hoek -Mirte Kalisvaart Veel jongeren voelen zich eenzaam, signaleert Hulst. De gemeente sluit zich als eerste Zeeuwse gemeente daarom aan bij Join Us. „Jongeren leren elkaar kennen én ze doen samen iets leuks", zegt jongerenwerker Timo Knie riem van Hulst voor Elkaar. Sophie Stockman Hulst Kleine zelfstandigen in Terneu- zen die hoognodig meer opslag ruimte nodig hebben, kunnen vanaf volgend jaar terecht in een nieuwe garagepark pal naast de McDonald's. Raymond de Frel Terneuzen Lieke, Jolie, Milou en Mirthe zijn druk met hun chillhut. foto raymond de frel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51