'We kennen elkaar al sinds we vijf zijn' BEVELANDEN EN THOLEN 5 HUTTENDORP KLEINE AANPASSINGEN WEGENS CORONA Op het grasveld bij De Pit in Goes verrees maandag het huttendorp van de Kindervakantie week. Met wat kleine ingrepen is die bijna weer 'als vanouds'. Michiel Bouwman Goes Even ontspannen lijkt er voor Ronny Menheere deze week niet bij te zijn. De beheerder van De Pit draait als vrij williger bijna 25 jaar mee in de Kindervakantieweek en of het nou voor een bloedneus bij een deel nemer is, een technisch manke ment of de vraag om extra spij kers; hij lijkt bijna standaard het eerste aanspreekpunt. Gelukkig staat er een sterk team, legt hij uit, waarin iedereen zijn expertise heeft. In totaal bijna zeventig® vrijwilligers, aangevuld met jon geren die een maatschappelijke stage lopen. Allemaal zijn ze gevaccineerd of hebben ze een negatieve corona test. Ook wat betreft programma zijn wat aanpassingen gedaan. Het nachtje slapen in de grote tent gaat niet door, dat zou het een meer daags evenement maken, verklaart Menheere. ,,Ook de marktdag met bezoek van ouders is gecanceld. Die mogen immers het terrein niet op. Soms is dat wel even slik ken, zeker voor de jongste kinde ren die voor het eerst naar de Kin dervakantieweek komen. Maar als de ouders weg zijn, verdwijnen de tranen snel." Het begint in ieder geval weer op een 'normale' vakantieweek te lijken, zegt Menheere. Anders dan vorig jaar, toen de week wel door ging maar vijf dagen lang vijftig kinderen kon herbergen. Iedere dag had toen hetzelfde pro gramma. ,,Wat dat betreft is het nu bijna weer ouderwets." Op het veld tegenover De Pit zijn een stuk of tien hutten in aan bouw, met middenin een stapel pallets. Achterin spijkert de ne genjarige Lars een oorlogsschip met zijn groepje in elkaar. ,,Er komt nog een verdieping op", legt hij uit. ,,Maar eerst moet er een opening gemaakt worden om snel naar buiten te kunnen. Ik ben al vast bezig met de deurbel." Net Soms huilt een kind als het voor het eerst komt. Maar als de ouders weg zijn, verdwijnen de tranen snel naast het bouwwerk laat zijn nichtje Chloë trots haar zelfge maakte bed zien. Dat komt straks in het schip te liggen. ,,Maar ik denk dat we dat beter niet bovenin kunnen leggen. Straks zakt het naar beneden." Kampvuur is verleden tijd De Kindervakantieweek heeft een rijke historie. Al in de jaren zestig werden de eerste edities gehou den, toen nog met een andere in vulling en locatie. Bij De Pit gaat het ook ver terug, weet Menheere. Vroeger werd de week nog afgeslo ten met een groot kampvuur op de ijsbaan verderop, waarbij het hout van de hutten als brandstof diende. ,,Dat kan nu niet meer, omdat zo'n vuur maar een kubieke meter groot mag zijn", lacht hij. Voor Ronny is het zijn 24ste jaar. Zijn vrouw Anneke loopt al meer dan veertig jaar mee. ,,Als ik het niet leuk zou vinden zou ik het niet doen", zegt hij. ,,En eigenlijk wordt het ieder jaar leuker. De vaste groep weet steeds meer wat die moet doen. Niemand is te be roerd om te helpen sjouwen." Ondertussen passeert een jochie dat het eerder die dag wat moeilijk had. Gaat het weer een beetje? Niet van iedereen kent hij de naam, maar toch zeker wel de helft, schat hij. ,,Zeker van de ou dere kinderen die al eerder zijn ge weest." In de vensterbank van hun apparte ment staat een feestelijk kaartje met een kopie van hun trouwfoto uit 1951. Gemaakt op hun trouwdag bij Verschoore, op de Markt in Goes, zegt Corrie. ,,Toen was het mooier weer dan vandaag." Het trouwboeket op de foto kocht Louis op de ochtend van hun trouwen, herinnert hij zich. ,,Ik ging eerst met peren naar de veiling. Vanaf daar leende ik een fiets om dat boe ket te gaan kopen." Corrie (90) en Louis (92) de Korne delen al zeventig jaar lief en leed. Hoewel, eigenlijk zijn ze al Echtpaar De Korne zeventig jaar getrouwd wat langer samen. Ze hadden daar voor ook nog drie jaar verkering, zegt Corrie. En dat terwijl ze elkaar nóg langer kennen, al vanaf toen ze vijfwaren: ze waren vroeger buren, gingen naar dezelfde school en kerk. Na hun trouwen woonden zij ruim 61 jaar buiten 's-Gravenpol- der, in het huis waar Corrie op groeide. ,,Aan het Driewegje", zegt Louis. Hij zegt het een beetje mij merend, al wonen ze alweer negen jaar met plezier in Vorsvliet, in het dorp. Na een zware operatie aan zijn aorta konden ze niet buitenaf blijven wonen. De trekker op het gras voor hun appartement is neergezet door de kleinzoons en -dochter, zegt Louis lachend. Normaal staat die op het erf van zijn kleindochter aan de Vleugeldijk. ,,Ik fiets niet veel meer, maar zo nu en dan maak ik een rondje en ga ik daar langs." Dinsdag werden zij gefêteerd door burgemeester Dijk- sterhuis van Borsele. Zaterdag is er groter feest, met alle familie in de gereformeerde kerk. Bat woensdag 1 september 2021 Vakantieweek voelt als vanouds -Ronny Menheere, Kindervakantieweek Goes-Zuid De trekker-met-aanhanger en daarop een groot beschilderd bord lieten er geen misverstand over bestaan: Corrie en Louis de Korne uit 's-Gravenpolder waren gisteren zeventig jaar getrouwd. Michiel Bouwman 's-Gravenpolder IHABLEP Concentratie bij de negenjarige Lars, die de basis legt voor de verdieping op zijn hut. Ook in de hut, klussen Joey (met capuchon), Di mara, en Evy (groen shirt). foto johan van der heijden Louis en Corrie de Korne. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50