Na ruim vijftig jaar stopt Jan Roose ermee O O) CD O ZEELAND 11 Paul Hameeteman is de beste tot 19 jaar in Laser Standaard-klasse Zeiler uit Zierikzee (17) werd in 2020 al Europees kampioen Laser Radiaal. Nu mag hij zich in de Laser Standaard-klasse wereldkampioen tot 19 jaar noemen. Kloetinge Van Hees Zeiler Paul Hameeteman uit Zierik zee maakte vorig jaar de overstap van de Laser Radial naar de Laser Stan daard-klasse en dat betaalt zich nu uit. Afgelopen vrijdag kroonde hij zich in het Poolse Gdynia tot wereld kampioen onder 19 jaar. In het over all-klassement voor zeilers onder 21 jaar werd hij zesde. Een mooie pres tatie, maar voor Hameeteman is het vooral de opmaat naar meer. Met zijn kersverse wereldtitel op zak zit Paul Hameeteman op het vliegveld in Polen te wachten om te boarden voor zijn terugvlucht naar Nederland. ,,Het is mijn eerste we reldtitel, daar ben ik happy mee'', vertelt hij met gepaste trots. ,,Hier heb ik de hele winter ha^^oor ge traind. Dit was mijn eerste piekmo ment dit jaar en het is mooi dat het er dan uitkomt.'' Toch klinkt het Schouwse talent nog niet helemaal tevreden. ,,Dat klopt'', erkent hij. ,,Mijn start deze week was slecht. Daar heb ik kansen laten liggen in het overall-klasse ment voor alle zeilers onder 21 jaar. Na die slechte start heb ik me goed weten te herpakken en heb ik goed gezeild, maar er had meer in gezeten. Die Australiër was dominant, hij was echt beter, maar voor mij had het po dium er zeker in gezeten.'' Hameeteman ziet zijn wereldtitel dan ook vooral als de opmaat naar meer. ,,Hier kan ik veel lessen uit trekken. Wat er precies beter moet kan ik zo kort na de races nog niet zeggen. Dat zijn een heleboel facetten bij elkaar en die moeten we de komende tijd gaan evalueren.'' Hij overpeinst even en vervolgt: ,,Dit is een jeugdevene- ment en win- Dit is een jeugdevent en winnen is leuk, maar de focus ligt er op om zo veel mogelijk progressie te maken nen is leuk, maar de focus ligt er op om zo veel mogelijk progressie te maken. Ik wil zo snel mogelijk bij de senioren mee kunnen doen om de prijzen.'' Olympische droom Die ambitie sluit naadloos aan bij de Olympische droom van Hamee teman, die zichzelf graag op de Spelen van Parijs in 2024 in actie zou zien. Die weg is echter nog lang, weet hij ook zelf. ,,In eerste instantie zou het volgende piek moment het WK senioren over twee weken zijn, maar dat is ver plaatst naar november. Midden oktober is er nog een EK senio ren'', blikt Hameeteman voor uit op zijn agenda. ,,Ik moet even bezien of ik dit jaar nog wil pieken of dat de blik al op volgend jaar gaat en ik mijn trainingsplannen daar op ga richten. Roose geeft als voornaamste reden dat zijn op leeftijd de fysieke ongemak ken in toenemende mate opduiken. Ook geeft hij aan moeite te hebben met bepaalde veranderende omstandighe den en mentaliteit. ,,Veel hardlopers kijken tegenwoordig anders tegen de sport aan dan vroeger en ik kan daar niet goed mee omgaan'', laat hij in zijn 'afscheidsbrief weten. Als jonge atleet organiseerde Roose in 1969 zijn eerste wedstrijd: de zoge naamde Oliebollenloop op 31 decem- ber, die later werd geadopteerd door AV'56 en -onder normale omstandig heden- nog altijd jaarlijks wordt geor ganiseerd. In 1973 volgde een halve ma rathon door door de binnenstad van Goes. ,,Samen met Cees Hoogesteger Mijn ideeën verdwijnen niet en iedereen mag ze gebruiken en met behulp van AV'56 werd dit een geweldig succes'', herinnert Roose zich de wedstrijd die tot 1984 bleef bestaan. Een hoogtepunt in al zijn organisa ties was de Poelbosmarathon in 1990 die ter ere van zijn veertigste verjaar dag werd georganiseerd. Ondanks het noodweer waar hij die dag mee te ma ken had haalde iets meer dan de helft van de zestig deelnemers de eind streep in 's-Heer Arendskerke. „De winnaar finishte in 2.37.36, de nummer laatst deed dat na 3.42.55 uur'', weet Roose zich nog goed te herinneren. Later volgde de reeks 'Ka- pellelopen', een wedstrijd over 15 kilometer om en door het Ka- pelse. Na strubbelingen met de club stopten Oele en Roose daar mee aan het begin van deze eeuw. In 2010 werd er nieuw leven in geblazen en sinds dien wordt er een wedstrijd georgani- seerd op de vrijdagavond van de Ka- pelse dagen. Afgelopen week werd de elfde editie daarvan gehouden. De laat ste jaren kwam daar eenzelfde soort loopje in Wemeldinge bij, waarvan op zaterdag 18 september de derde editie gepland staat. Run your own race Nadat alle wedstrijden in 2020 van de kalender geschrapt werden lanceerde Roose een serie virtuele wedstrijden onder de naam 'Run your own race'. Het werden tot mei van dit jaar zo'n vijftig wedstrijden waarmee hij hard lopend Zeeland toch nog bezig hield in deze rare periode. Nu is het mooi ge weest voor zowel Roose als zijn rech terhand Jaap Oele. ,,Mijn ideeën zijn niet weg en iedereen mag ze gebrui ken'', besluit Roose. woensdag 1 september 2021 GO Kloetinge en Arnemuiden hebben een onderling oe fenduel gister avond doel puntloos afge sloten. De wed strijd op Sport park 't Hart in Arnemuiden kende weinig hoogtepunten en eindigde qua score zoals die ook begon: 0-0. 12-21 Rolstoelbasket- balster Sylvana van Hees (foto) uit Oud-Vosse- meer heeft zich met het Neder lands team ge plaatst voor de halve finale op de Paralympi sche Spelen in Tokio. Gisteren werd Japan met een ver rassende me gascore van 82-24 versla gen. Morgen om 11.15 uur neemt Neder land het in de halve finale op tegen Duits land, dat in Tokio nog on geslagen is. Kersverse wereldkampioen is 'happy', maar aast op meer Menno Kole Gdynia - Paul Hameeteman (17) M Paul Hameeteman was in Gdynia de beste zeiler tot 19 jaar en werd zesde in het overall-klassement voor zeiler onder 21 jaar. FOTO ANP GOES Hij had het enige tijd geleden al min of meer aangekondigd, maar nu is het definitief. Jan Roose (71) uit Goes stopt na ruim vijftig jaar met het organiseren van hardloop wedstrijden. Ook Jaap Oele, zijn rechterhand bij de vele evenemen ten, stopt ermee. - Jan Roose (71) a V)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43