JONG IN VLISSINGEN Brievenbus voor St. Barbara 10 ZEELAND Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Loïs van der Hoeven (12) uit Vlissingen. ,,Bij vriendinnen geslapen en zij bij mij. We zijn ook nog naar 't Klok'uus geweest en verder heb ik veel op de iPad gespeeld. Ik speel graag Genshin Impact. Dan vecht je tegen allemaal slijmmonsters. We gaan nu ook nog naar Drenthe, de hunebedden bekijken. Daarna begint school. Ik ben nog wel een dagje langer vrij dan mijn broertje en zusje." ,,Best spannend. Ik heb geen ou dere broers of zussen, dus ik heb geen idee wat de middelbare school is. We konden ook niet kij ken op onze nieuwe school door corona. Toen ik nog in groep 7 zat, heb ik weleens aan mijn ouders gevraagd of we op een van de scholen een kijkje konden nemen, maar toen was dat nog te vroeg voor mij. Het woord corona be stond toen nog net niet.'' ,,Toen ik in groep 8 zat, konden we niet meer langsgaan om er echt te kijken. Een paar van mijn vriendinnen gaan naar het Schel- demond. Dat vind ik wel jammer. Ik heb voor CSW gekozen omdat ze daar bijna alles op een iPad doen, dat vond ik wel goed klin ken." „Vroeger tekende ik altijd al van die poppetjes. Als ik die nou te rugvind, denk ik echt 'mijn god'. Een tekening die ik wel zo weet te vinden is er eentje van een lam metje met narcissen. Die had ik getekend toen we voor het eerst thuisonderwijs hadden door de lockdown. Ik heb ook een graffiti tekening van mijn bijnaam Lo- vis.'' ,,Een andere tekening die ik zelf echt mooi vind, is er eentje die we op school moesten maken na een les over de Tweede Wereldoorlog. Toen moesten we een jongen of meisje achter tralies tekenen met een gestreepte pyjama aan en een mutsje op. Ik was het mutsje al leen vergeten. Misschien ligt die tekening nog wel op school." ,,Ik denk dat ik later architect wil worden. Binnenhuisarchitect. Toen we een tijdje terug bij mijn tante aan het barbecueën waren, heb ik in een keer een hele platte- grond van een huis getekend. Ik vind het echt leuk om zo over din gen na te denken en in te richten. Ik heb hier ook het ontwerp van mijn droomhuis. Het is een platte grond op schaal. Het was eigenlijk een opdracht voor school, maar hij is niet afgekomen. Ik leg de focus te veel op de details" „Snorkelen. Eerst zat ik op recrea tief zwemmen, maar dat vond ik een beetje saai. Het liefst wil ik op waterpolo, maar dat is een team sport en ik weet nog niet hoe druk ik het straks heb met school. Dus toen ben ik gaan snorkelen. Dat doe ik nu al een tijdje. De eerste paar keer dat ik een hoekduik moest doen, heb ik een slok water binnengekregen. Bij die duik gaat het vaak fout. J e gaat dan recht naar beneden en eigenlijk moet je dan heel hard in de snorkel bla zen." Lezers helpen lezers Er bleek een vroege vogel in Oost burg te wonen. Dezelfde dag dat de oproep van Rita de Lobel in de ru- briek 'Lezers helpen Lezers' ge plaatst was, kwam al vroeg een re actie. Er zijn tal van regels voor particu liere brievenbussen. Zo mag de bus niet verder dan tien meter van de openbare weg verwijderd zijn. ,,Dat was voor ons nooit een probleem", aldus Rita, een van de vrijwillig sters van de St. Barbarakerk in Bres- kens. ,,Onze pastoor Omer Gielliet had er zelf eentje getimmerd. Die hangt als een soort rugzak op een van de door hem gebeeldhouwde apostelen hier voor de kerk. Na het overlijden van Omer is zijn woon huis verkocht. De brievenbus was voor beide panden. De nieuwe ei genaar haalt ook onze post uit de bus en stopt die dan achter een van de luiken bij de voordeur. Daardoor is onze post regelmatig door weekt!" Veel reacties Rita besloot een oproep in deze krant te plaatsen: ,,Al om acht uur 's morgens ging de telefoon. Iemand uit Oostburg had een brievenbus voor ons. De mannen van onze klusploeg hebben de bus opgehaald en hij staat nu al op een paaltje bij de weg. Wel waren we verbaasd over de vele reacties. We ontvingen res pons uit heel de provincie. Ik heb ze allemaal met een mailtje bedankt." De vrijwilligers houden de kerk open, knappen alles regelmatig op en verkopen in een winkeltje aller lei zaken die ze cadeau krijgen. ,,De opbrengst is voor het onderhoud van de kerk. Nee", lacht ze. ,,We krijgen heel veel, boeken, servie zen, glaswerk en handwerken, maar een brievenbus was er nooit bij. Waar we nu nog naar zoeken zijn vooral vrijwilligers die willen helpen." woensdag 1 september 2021 Loïs van der Hoeven Vlissingen Geboren: 9 december 2008 Woont met: moeder Yvonne (35), vader Jack (36), zusje Liv (11) en broertje Ryan (9) Huisdieren: Franse bulldog Cheff, konijnen Snoes en Tom en nog wat naamloze vissen School: na de zomer starten bij brugklas mavo/havo van CSW Bestevaêr Hobby's: tekenen, snorkelen en gamen op de iPad Bijbaantje: nog te jong Verliefd: „Niet echt." 'Voor 't eerst naar de middelbare school, dat is best spannend' Janneke Koster De zomervakantie zit er alweer bijna op, wat heb je allemaal ge daan? Na de vakantie ga je voor het eerst naar de middelbare school, hoe vind je dat? Je vertelde dat je van tekenen houdt. Loïs van der Hoeven: ,,Ik denk dat ik later binnenhuisarchitect wil worden.'' foto dirkjan gjeltema Wil je in de toekomst iets met tekenen doen? Wat vind je nog meer leuk? Dankzij Rita de Lobel blijft de post voor de Sint Barbarakerk in Breskens voortaan droog. foto camile schelstraete Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Vandaag: Rita de Lobel die een brieven bus zocht voor de Sint Barba- rakerk in Breskens. Wilma Valk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42