4 Brabander heeft al 1781 plaatsen gehad, inclusief heel Zeeland woensdag 1 september 2021 Robin Smolders en zijn fiets. Ze hebben al heel wat kilometers gemaakt. fotos robin smolders Van Aagtekerke tot Zuidzande. Robin Smolders is in alle 221 plaatsen en buurtschappen van Zeeland geweest. Op de fiets welteverstaan. Zo trekt hij ook door de rest van Nederland. ,,Als Wedden Dat nog bestond, had ik mezelf opgegeven, met de wed denschap dat ik inmiddels elke plaats op de kaart kan aanwij zen. Rolf Bosboom Vlissingen Ooit wil hij emigreren. Maar niet voordat hij alles in Nederland heeft gezien. En dat neemt Smolders let terlijk. De teller staat op 1781 steden, dorpen en gehuchten. Daarvoor legde hij ruim 14.000 kilometer af. En er wachten nog minstens even veel plaatsen. ,,Als er maar een bord staat, dan fiets ik erheen. Een bord maakt een plaats ook echt een plaats." Hij is al jaren met zijn onderne ming bezig, die begon nadat hij in 2009 een fietstocht had gemaakt door alle provincies. ,,Sindsdien Het lijkt een eenzame hobby, maar je ontmoet onderweg zoveel mensen en leert zoveel nieuwe dingen. Dat is voor mij het mooiste maak ik foto's van plaatsnaambor den met mijn fiets ervoor. Op den duur had ik er zoveel, dat ik in 2016 ben gaan rekenen: is het te doen om ze allemaal vast te leggen? Dat blijkt dus mogelijk. Het is tot nu toe een mooi avontuur. En Zeeland was echt prachtig." Drie dagen onderweg Alles doet hij vanuit zijn woon plaats Westerhoven, ten zuiden van De landkaart is voor mij één grote puzzel geworden -Robin Smolders Eindhoven. Hij maakt geen gebruik van trein of auto. ,,Als ik in Gronin gen wil fietsen, ben ik al drie dagen onderweg om er te komen. Je moet dus redelijk getraind zijn. Ik vind het ook leuk om uit te zoeken waar ik nog niet ben geweest en hoe ik het beste kan fietsen. Daar gaat uren research in zitten. De land kaart is voor mij één grote puzzel geworden." De drie zuidelijke provincies heeft hij al compleet. Zeeland deed hij verspreid over drie meerdaagse tochten. „Vooral Zeeuws-Vlaande- ren is een apart gebied, omdat je er maar op een paar manieren kunt komen: met de boot, met de bus door de Westerscheldetunnel of fietsend door Antwerpen. Dat laat ste kan ik niemand aanraden. Echt levensgevaarlijk. Het zou fijn zijn als het veer Hansweert-Perkpolder een wat langer seizoen had met da gelijkse vaartijden." Prachtige plaatsnamen ,,Vooral de kuststrook vond ik echt mooi, zeker op Walcheren. Fietsen over de Deltawerken en de Zee- landbrug is ook echt machtig. En je hebt prachtige plaatsnamen in Zee land, zoals Nummer Een, Turkeye, Boerenhol, Schapenbout en Ro- versberg. Ook zijn er veel dubbele plaatsnamen, zoals Sluis, Wisse(n)kerke, Serooskerke en Koudekerke. Koudekerke op Schouwen-Duiveland is trouwens een van de zeldzame plaatsen in Nederland met nul inwoners." Hij weet het: hij is niet de enige plaatsnaambordenfietser van Ne derland. Bram Witvliet voltooide dit jaar zijn tocht langs ruim 3000 plaatsen. ,,Puur toeval", zegt Smol ders. Ze hoorden pas van elkaar toen ze beiden al een flink eind op weg waren. ,,Via zijn werk kom ik weer plaatsnamen op het spoor waarvan ik het bestaan niet wist. En er zijn nóg twee anderen die met zoiets bezig zijn." Zelf hoopt hij binnen vijf jaar klaar te zijn. ,,Het lijkt een eenzame hobby, maar je ontmoet onderweg zoveel mensen en leert zoveel nieuwe dingen. Dat is voor mij het mooiste." Zie ook: robinfietst.nl. -Robin Smolders Tien van de 221 Zeeuwse plaatsnaamborden die Robin fotografeerde. Robin fietst langs alle plaatsen Kruiningen Koudekerke gem, Terweuien ZONE welkom welkom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36