L M Bekijk nu de actuele weersverwachting op jouw locatie! ZEELAND 3 Download de PZC app een doet dat meer pijn dan bij de ander. Brasserie Maritime in Zie- rikzee verkoopt makkelijk lege ta fels als gasten niet komen opdagen. ,,Er lopen hier immers veel mensen langs", zegt gastheer Stefan Kalwij. Jimmy Verboom van De Wig in Re- nesse vertelt eenzelfde verhaal. Bij De Vijverhoeve in Sint Anna ter Muiden hakt elke no-show erin. Daar trekken immers geen hordes dagjesmensen voorbij. De Vijver hoeve bleef van de zomer dan ook met een lege tafel voor tien perso nen zitten. ,,Je hebt er voor in gekocht en alles voorbereid. Je baalt als men sen dan niet ko men. Je verliest zeker 1000 euro", zegt eige naar Bart Gra- hame. Chef-kok Edwin Ossewaarde van Oesterput 14 in Yerseke heeft ook af en toe no-shows. ,,Jammer dat ze niet het fatsoen hebben om even af te bellen. In Yerseke lopen 's zomers voldoende lekkerbekken rond, dus die tafels verkoop ik meestal nog wel. In de winter niet, want dan zie je hier geen kip op straat. We ko men uit een rotperiode, we moeten echt elke tafel verkopen om vol doende geld te verdienen." Een trend is dat mensen dubbel reserveren, bevestigt Cas Zwemer. Vooral in de zomer gebeurt het. ,,Mensen boeken tafels bij twee res- Een tafel boeken en dan je gezicht niet laten zien, is niet normaal taurants, eentje in Middelburg en eentje in Domburg. Dat is een soort risicospreiding. Is het mooi weer dan kiezen ze voor Domburg, re gent het dan gaan ze naar Middel burg. Een van de twee restaurants is vervolgens de dupe." Restaurant Scherp liep zelfs een groep gasten mis die, naar later bleek, bij drie verschillende restau rants had gereserveerd. Mart Scherp: ,,Ik hoorde van collega's dat die groep elders zat, maar niet bij mij had geannuleerd. Wat kun je daar tegen doen? Ze opbel len heeft weinig zin. Dan nemen ze niet op, of zeggen 'sorry, sorry' of 'ik heb corona'. Uit vluchten ge noeg. Sommi gen denken er helemaal niet bij na om een restau rant af te bellen. Juridisch heb je als restauranthouder echter geen poot om op te staan." Scherp denkt inmiddels serieus na over een aanbetaling bij reserve ring. In de Randstad en ook in Bel gië is dat al de normaalste zaak van de wereld. Restaurant 212 in Am sterdam vraagt bijvoorbeeld een aanbetaling van 50 euro per per soon. Nog geen enkel Zeeuws res taurant is al zover, behoudens voor kerstdiners, feesten en partijen, omdat daar veel producten voor moeten worden ingekocht. Scherp zit op het vinkentouw: ,,Om nu de eerste in Zeeland te zijn, dat vind ik nogal wat. Een aanbetaling komt ook niet echt gastvrij over." Hoop administratie Scherp moet dat ook nooit in zijn uppie doen, zegt Rutger van der Weel van Katseveer in Wilhelmi- nadorp. ,,Zoiets moet je als totale Zeeuwse horeca introduceren. An ders lopen de gasten naar het res taurant dat geen aanbetaling vraagt." Eigenlijk voelen geen van de horeca-exploitanten voor een aanbetalingsregeling of het opvra gen van creditcardgegevens. Gra- hame: ,,De gast kan het idee krijgen dat wij hem niet vertrouwen. Dat komt niet gastvrij over. Bovendien komt daar ook weer een hoop ad ministratie bij kijken." Oesterput 14 denkt er niettemin over na. Os- sewaarde: ,,J e zit in een spagaat tus sen gastvrijheid en ondernemen." De luxere restaurants kampen zelden met gasten die zonder be richt wegblijven. Bij Katseveer, Me- liefste in Wolphaartsdijk en State in Lamswaarde wordt vaak maanden van tevoren gereserveerd, zo groot is de belangstelling om er te dine ren. Meliefste bijvoorbeeld zit vol tot 18 december. Eigenaar Thijs Me- liefste: ,,Een no-show komt niet vaak voor. Als het gebeurt kost het me 1000 euro voor een tafel voor vier. Ik bel de persoon die heeft ge reserveerd altijd op. Dan maak ik duidelijk dat ik zijn door zijn ge drag wel 50 andere gegadigden heb moeten teleurstellen." woensdag 1 september 2021 bederft pret in de horeca - Mart Scherp dekt een gereserveerde tafel in, in zijn restaurant Scherp. Als de gasten niet op komen dagen kost hem dat honderden euro's omzet. foto boaz timmermans -Mart Scherp, restaurant Scherp Stel je locatie in en ontvang het uitgebreide weerbericht van de gemeente waarin je je bevindt, inclusief temperatuur, kans op regen, hoeveelheid neerslag, wind en luchtvochtigheid. Je ziet de weersinformatie tot wel 14 dagen vooruit. Max 19"/Min 13" Q Toon weer op jouw locatie toe en krijg een veet der weerbericht (meto.a Magen wind) 20* 10° NNW2 20® 10® WZW 3 21" 13® NN0 2 22" 15° NN0 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35