Domper van missen Spelen lijkt verwerkt 23 Tom Dumoulin zesde in tijdrit Rus verrast niet op US Open Gouden dag op Paralympics Met zijn derde zege in deze Vuelta zorgt Fabio Jakobsen voor de champagne op zijn verjaardag. Het succes in Spanje maakt nieuwsgierig naar duels met wereldtoppers. ,,Ik kan nog dromen dat ik word zoals Sagan.'' Opeens breekt de branie door bij Fabio Jakobsen, op het moment dat hij zeker is dat een derde ritzege deze Vuelta hem niet meer kan ontgaan. Op de streep in Santa Cruz de Bezana hebben J ordi Meeuws en Matteo Trentin het nakijken, dus laat groene-truidrager Jakobsen zijn spierballen zien en imiteert de Hulk. Een zegegebaar waarmee Peter Sagan jaren geleden al jui chend over de streep kwam in de Tour de France. Toeval of niet, in een interview een dag eerder op de rustdag sprak Jakobsen al over Sagan, zevenvou dig winnaar van de groene trui in de Tour. Jakobsen vertelde dat hij bij zichzelf nog veel ruimte ziet voor verbetering en dat zijn ritzeges deze Vuelta de honger naar meer succes hebben aangewakkerd. Dat hij nog zo veel meer wil winnen en wie daarin zijn voorbeelden zijn. Beter ,,Ik wil sprints winnen en kijken hoe ver ik kan komen. Ik heb nog wel wat in te halen, want het is on mogelijk om op mijn top te zitten na vier of vijf maanden trainen. Ik voel dat ik nog elke dag beter word. Dag na dag, week na week. Dat maakt dat ik nog grotere doelen kan hebben en nog steeds kan dromen dat ik word zoals Mark Cavendish of Peter Sagan. Zij zijn voorbeelden in deze sport. Omdat ze zoveel win nen, maar ook omdat ze plezier houden in het racen.'' Deze Vuelta heeft Jakobsen laten zien dat zijn grote dromen gerecht vaardigd zijn. Met zijn ritzege in de eerste week van de Vuelta maakte de sprinter van Deceuninck-Quick Step zijn comeback compleet na de horrorcrash in de Ronde van Polen. Ruim een jaar eerder werd hij door Dylan Groenewegen de hekken in gereden en moest hij vrezen voor zijn leven. Dat Jakobsen daarna weer op de fiets stapte, is goed beschouwd een wonder en nu is hij zelfs terug aan de top. Na drie etappezeges is de conclu sie gerechtvaardigd dat Jakobsen de tegenstand van Arnaud Démare, Michael Matthews en Trentin al is ontgroeid. Jakobsen behoort weer tot de absolute sprintelite. Dat doet verlangen naar sprintduels met Ca leb Ewan, Tim Merlier, Wout van Aert en Groenewegen in topvorm. Dat Jakobsen op zijn 25ste ver jaardag kon sprinten om de over winning was trouwens geen van- zelfsprekendheid. Met een tempo versnelling bergop op 65 kilometer voor het einde zorgde UAE voor een scheuring in het peloton om zo de kansen van Trentin te vergroten. Op een ongecategoriseerde klim moest Jakobsen afhaken, maar dankzij steun van een handvol ploeggenoten kwam hij terug. Dolgelukkig ,,Wat we hebben gezien is de Wolf pack", vertelde Jakobsen. ,,Ik werd gelost op een klim, de jongens heb ben gewacht en mij terug gebracht. Ik heb gewonnen volledig dankzij hen. Het enige dat ik kan, is een korte snelle sprint. Zij hebben al het andere werk gedaan. Een verjaardag is altijd een mooie dag. Maar ik ben dolgelukkig met deze zege.'' Na de twee ritzeges in de Vuelta van 2019 en de drie van dit jaar staat Jakobsen op een (gedeelde) vierde plek in de lijst van Nederlandse rit winnaars, samen met Jeroen Blijle- vens. Alleen Gerben Karstens (14), Jean-Paul van Poppel en Mathieu Hermans (beiden 9) wonnen vaker. Na de noodgedwongen verjonging van het team en de mokerslag van het missen van de Olympische Spe len in Tokio staan de Nederlandse volleybalsters toch weer bij de laat ste vier op een groot eindtoernooi. Na een sterke achtste finale tegen Duitsland (3-1), was Nederland in de kwartfinale ook duidelijk veel sterker dan Zweden. De Nederlandse vrouwen waren de favoriet voor het duel. Zweden is de nummer 51 op de wereldrang lijst, het land dat hiervoor op het EK volleybal nooit verder kwam dan de twaalfde plaats - en dat was in 1983. De kwartfinaleplek van Zweden was dus al een grote verrassing. Aan de hand van Isabelle Haak, een van de beste diagonaalspeelsters ter we reld, hadden zij zich geplaatst door Bulgarije te verslaan. Nederland staat negende op de wereldranglijst. Hoewel daarbij mag worden aangemerkt dat de se lectie het afgelopen jaar wat veran deringen heeft ondergaan. Robin de Kruijf en Yvon Beliën meldden zich deze zomer af voor het natio naal team. Lonneke Sloetjes, lange tijd een van de beste diagonaal- speelsters ter wereld, besloot haar carrière te beëindigen. Nederland is daardoor een team in opbouw. Het grote doel is het WK in eigen land volgend jaar. Momenteel is het team nog wissel vallig. Oranje wisselt dominante fases af met slordige momenten. Zo keek Nederland in de eerste set continu tegen een kleine achter stand aan. Bij 20-19 pakte de ploeg pas voor het eerst de voorsprong, om die niet meer weg te geven. De tweede en derde set gingen vervol gens wel overtuigend naar Oranje (25-16 en 25-19). Vandaag vliegen de volleybalsters naar Belgrado (Servië) voor de halve finale. De tegenstander wordt Italië of Rusland, die kwartfinale is vandaag. woensdag 1 september 2021 WIELRENNEN Jumbo kopman Tom Dumoulin is in de tweede etappe van de Benelux Tour zesde geworden. De winnaar van zilver op de olympische tijdrit gaf in de race tegen de klok 23 seconden toe op Stefan Bissegger. De Zwitser van EF Education- Nippo was de beste in de tijdrit over 11,1 kilometer in Lelystad. Op 15 tellen werd de Italiaan Edoardo Affini van Jumbo-Visma tweede. Bissegger nam de leiding in het klassement over van de Belg Tim Merlier, die de eerste rit had gewonnen. TENNIS Arantxa Rus heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. Ze moest met 6-4, 6-4 haar meerdere erkennen in de Zwitserse Belinda Bencic, de nummer 12 van de wereld. Bencic won eerder deze maand op de Spelen in Tokio goud in het enkelspel. Eerder op de dag wist Botic van de Zandschulp zich wel te ver zekeren van een plek in de tweede ronde van de US Open. Na een moeizame start was hij de Spanjaard Carlos Taberner de baas: 2-6, 3-6, 6-4, 7-5, 6-3. PARALYMPISCHE SPELEN Het was een succesvolle dag voor Nederland op de Paralympische Spelen in Tokio. Er werden vier gouden medailles gepakt. Handbikers Mitch Valize (klasse H5) en Jetze Plat (H4), wielrenner Daniël Abraham Gebru (C5) en atlete Marlène van Ganse winkel waren succesvol in Japan. Op de 200 meter was er dubbel Nederlands succes. Van Gansewinkel won in 26,22 seconden, achter haar werd Kimberly Alkemade in 26,80 derde. Wielrenner Vincent Ter Schure pakte met piloot Timo Fransen zilver. Zwemster Chantalle Zijder- veld veroverde brons op de 100 meter vlinderslag. M Fabio Jakobsen laat zijn spierballen zien, nadat hij als eerste over de streep is gekomen in Santa Cruz de Bezana. FOTO COR VOS Hulk Jakobsen wil Sagan achterna Daan Hakkenberg Santa Cruz de Bezana De Nederlandse volleybalsters hebben zich gisteren geplaatst voor de halve finale van het EK. Het team van bondscoach Avital Selinger was in het Bulgaarse Plovdiv met 3-0 (27-25, 25-16, 25-19) te sterk voor Zweden. Lisette van der Geest Plovdiv Eline Timmerman (links) viert een punt tegen Zweden met teamgenoot Britt Bongaerts. FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23