II Heel Nederland kijkt gratis naar de GP van Zandvoort! Dutch GP kwam, zag en overwon, na hobbels, protesten en rechtszaken 22 Tegenwind, die waaide altijd, op weg naar de Dutch GP. In de rechtbank in Haarlem werd zelfs drie dagen voor de start nog de laatste hobbel overleefd. ,,We hebben alles doorstaan.'' ZIGGO SPORT De zandhagedis. De rugstreeppad. De stikstofdepositie. Controverse over een aanrijroute dwars door een zeehondenreservaat. Saai was het nooit, in aanloop naar de langver wachte terugkeer van de Dutch GP. Een evenement met vele voor- en tegenstanders. Stichting Natuurbe- lang Amsterdamse Waterleidings duinen, Extinction Rebellion, Stichting Duinbehoud, Rust bij de Kust. Het zijn maar een paar van de partijen die fel protesteerden tegen de terugkeer van het 'fossiele feestje'. Altijd vredig, maar met een onvermoeibare doorzettingskracht. Jaren terug al lag er op dinsdag avond tijdens de doorgaans zo ge moedelijke gemeenteraadsverga dering in Zandvoort opeens een aantal demonstranten op de grond van de raadszaal. Ook de publieke opinie keerde geregeld anti-Zandvoort. Waarom moest daar zoveel op de schop als er in Assen een gebruiksklaar circuit lag? In Drenthe werd dat vuurtje nog eens handig opgestookt met een ludieke brillenactie van de businessclub. Om de kartonnen zwart-wit geblokte brilletjes - een duidelijke knipoog naar het mon tuur van Prins Bernhard - kon bui ten Zandvoort iedereen wel lachen. Bereikbaarheid Terugkerende onderwerpen? De eeuwige twijfels over de bereik baarheid van het kustdorp. In een eerder stadium de te overwinnen scepsis over de haalbaarheid: lukte het Zandvoort wel op tijd te moder niseren? En kregen ze de begroting van zo'n miljoenenevenement wel rond zonder subsidie uit Den Haag? Rutte was immers duidelijk: 'wees effe stoer en los het lekker zelf op'. Toen het licht - ook financieel - eenmaal op groen stond, moest de lastigste hobbel nog genomen wor den: corona. Een jaar uitstel werd anderhalf jaar uitstel. En op weg naar de heilige week bleef onzeker heid een thema. Een GP met volle bezetting? Eerst wel, zo leek het. En toen moest er in extremis toch nog afgeslankt worden. Er was gedoe over de camping: werd de GP zo geen festival? Gedoe over het uitno digen van artiesten zonder betaling. En ondertussen bleven de gifpijlen ook via juridische routes komen. Geen verstrekte vergunning aan de organisatie van de Dutch GP die niet werd aangevochten, tot dus zelfs in de laatste week aan toe. Elke steen is vijf keer omgekeerd. Elke noodzakelijke procedure hebben we doorgevoerd Volgens een aantal milieuorga nisaties klopte de door Zandvoort toegepaste stikstofrekensom van geen kant. Het evenement zou tot tien keer meer uitstoten dan toege- staan. Via een kort geding werd een ultieme poging ondernomen om de Dutch GP nog te dwarsbomen. De rechtbank in Haarlem ver klaarde ook deze beroepen echter ongegrond. De laatste donderklap die hoorde bij een stormachtige aanloop, al zal de tegenwind niet gaan liggen. Extinction Rebellion kondigde onder het motto 'geen ge lul, nu naar nul' al een Formule 0- race aan voor komend weekend. Met kwetsbaar natuurgebied als strijdtoneel wist de Dutch GP voor afgaand aan het hele traject al dat er een tegengeluid zou komen. Zo'n on-Nederlands groot evenement genereert immers gigantisch veel aandacht en daar is het menig partij ook primair om te doen. Zodoende is er nooit een Nederlands sport evenement beter legitiem getest dan deze Nederlandse Grand Prix, denkt circuitdirecteur Robert van Overdijk. ,,Elke steen is vijf keer omgekeerd. Elke procedure of ver gunningsaanvraag die er theore tisch noodzakelijk was, hebben we doorgevoerd.'' Rechtbank Zo doorliep de Dutch GP, die zon dag dan toch echt wordt verreden, 36 procedures, is Van Overdijk zes keer in de rechtbank geweest, heb ben ze drie kort gedingen gehad, twee keer de Raad van State be zocht en liefst achttien keer was de race onderwerp bij de provinciale Hoor- en Adviescommissie. ,,En we hebben alles doorstaan. Dan kan het niet zo zijn dat wordt gezegd dat we de kantjes ervan aflopen. Alle maal onzin, alles is goedgekeurd.'' De zes Ziggo Sport Totaal-kanalen van donderdag tot en met maandag voor iedereen te zien (02 - 06 september). Live topsport met onder meer: woensdag 1 september 2021 Seinen nu écht op groen Arjan Schouten Zandvoort Overzicht van het circuit in Zandvoort, waar de teams uit de F1 zijn aangekomen. FOTO ANP - Directeur Robert van Overdijk Donderdag, vrijdag en maandag: Formule 1 Café om 22:30 uur Zaterdag: Kwalificatie om 14:00 uur Zondag: Race om 12:55 uur En uiteraard alle vrije trainingen, WK 2022 kwalificatie en nog veel meer. Dus ook voor klanten van o.a. KPN, T-Mobile, Tele2, Canal Digitaal, Delta, Caiway. Check bij jouw provider op welke kanalen Ziggo Sport Totaal te vinden is. Kijk ook op www.ziggosport.nl/zandvoort2021 voor meer info. Ziggo klanten kijken altijd gratis op Ziggo Sport kanaal 14.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22