- Captain Virgil van Dijk is terug: Na korte, intense voorbereiding wacht in Oslo 20 'Duidelijkheid' en 'teambuilding'. Op weg naar Noorwegen-Nederland zijn de sleutelwoorden van Louis van Gaals missie bij Oranje wel helder. In Oslo moet vanavond blijken wat het waard is. Kort Harroui Van de Ven alsnog weg Micky van de Ven (20) stapt alsnog van FC Volendam over naar VfL Wolfsburg. Hij tekent voor vier jaar. De arbitragecommissie van de KNVB wees maandag nog een ver zoek van Van de Ven tot contractontbinding af. Volendam wilde niet akkoord gaan met een bod van twee miljoen euro, allicht is nu toch nog meer betaald voor de verdediger. Haps gaat naar Serie A Ridgeciano Haps (28, foto) verlaat Feye- noord en tekent bij Venezia FC, een promo vendus in de Serie A. De linksback had nog een contract tot de zomer van 2022 in Rot terdam. Feyenoord voegde gisteren wel de jonge aanvaller Reiss Nelson toe aan de se lectie. De 21-jarige Engelse jeugdinternatio- nal is gehuurd van Arsenal. Ook werd spits Cyril Dessers van Genk gehuurd. Ihattaren naar Italië Mohamed Ihattaren (19) keert inderdaad niet terug bij PSV. De middenvelder, die menig conflict had met de clubleiding in Eindhoven, maakt definitief een transfer naar Juventus. Hij tekende gisteren tot medio 2025 in Turijn. Juventus verhuurt hem de komende maanden aan Sampdoria. Transferflitsen Quote van de dag 'Ik heb geen presentjes overgelaten. Dit is nummer 2' Murray Sierhuis Soms klonk weer even de vintage Louis van Gaal. Zoals toen een ver slaggever via een zoom-verbinding vanuit Oslo vroeg hoeveel Noorse spelers de bondscoach - in theorie - zou opstellen in dit Nederlands elftal. ,,Ik snap wel waarom jij deze vraag stelt'', zei Van Gaal. ,,Dat doe je om mij in verlegenheid te bren gen.'' Om vervolgens toch maar hardop te gaan tellen. ,,Vijf Noorse spelers'', zei de bondscoach uitein delijk, zonder namen te noemen. Maar meer dan de verbale boks- wedstrij den die j e vroeger vaak zag, is luisteren naar Van Gaal óók een vorm van vermakelijk theater. Op zijn Van Gaals grotesk soms, maar wel met inhoud, bedoeld om zijn boodschap - ook richting zijn spe lers - voortdurend kracht bij te zet ten. Typerend: de persconferenties die live worden uitgezonden op di verse kanalen, trekken veel meer kijkers dan die van Frank de Boer. Uitgebreid schetste de bonds coach gisteren zijn route naar 'dui delijkheid' en 'teambuilding', op weg naar het meteen cruciale WK- kwalificatieduel met de Noren. ,,Het is fantastisch hoe ze zélfin- breng hebben'', zei Van Gaal over de huidige, nieuwe generatie spe lers. ,,Ze willen verantwoordelijk heid nemen, zijn enorm betrokken en spreken dat ook uit. Ik houd daarvan. Vervolgens probeer ik als coach duidelijkheid te scheppen over hoe je als team, mét elkaar, daadwerkelijk iets kunt bereiken.'' Duidelijkheid over zijn opstel ling wilde Van Gaal nog niet geven, althans niet richting de buitenwe reld. ,,Om Noorwegen niet wij zer te maken dan het al is.'' De spelers van Oranje zelf wisten al op maandag wat de speelwijze en opstelling zou worden, vertelde Van Gaal. ,,Zodat ze de wedstrijd al kunnen imagineren. En ook interessant vind ik: hoe zorgen de reservespe lers vervolgens in de 11-tegen-11 op de training dat juist het basisteam GROEPG Programma Oranje 1 Stand 'STERKERE SAMMEN'. Oftewel: samen sterker. Die strijdkreet prijkt in witte letters op een rood span doek aan de gevel van het Ullevaal Stadion. Het is dinsdagmiddag en in Oslo zijn ze al klaar voor de kra ker tegen Nederland. Op het plein voor het stadion is het druk. De laatste dozen met shirts en sjaals worden uitgepakt, want de nieuwe fanshop van de Noorse voetbal bond opent de deuren. Haaland, 0degaard en de bij ons onbekende Watford-spits Joshua King zijn de meest populaire shirt namen. Ook de naam 'Van Dijk', zegt een paar jongens op een bankje in de zon genoeg. Hij is de beste verdediger ter wereld'', sprak Erling Haaland deze week over Van Dijk. ,,Zei hij dat, ja? Dat is aardig van hem'', zei Van Dijk op zijn beurt. Vanavond komen ze elkaar tegen in een sleutelwedstrijd in de WK- kwalificatie. Voor de van een knie blessure herstelde Van Dijk is het zijn eerste interland in elf maan den. De laatste keer was in oktober woensdag 1 september 2021 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL FC Groningen was nog heel actief. Azor Matusiwa gaat naar Stade de Reims. Laros Duarte (Sparta), Yahya Kalley (Göteborg) en Sebastian Tounekti (Bod0/Glimt) komen. Cambuur vond in de Let Roberts Uldrikis (23) van FC Sion een nieuwe spits. Heerenveen huurt Anthony Musaba voor één seizoen van AS Monaco. Ook trok het de Deen Nicolas Madsen van Midtjylland aan. Wouter Burger (20) maakt de stap van Feyenoord naar FC Basel. De middenvelder tekende in Zwitserland tot medio 2025. Go Ahead Eagles heeft zich versterkt met huurling Inigo Córdoba van Athletic Bilbao. Sam Lammers wordt door Atalanta verhuurd aan Eintracht Frankfurt. RKC Waalwijk heeft in Jens Teunckens van AEK Larnaca een nieuwe keeper. PEC Zwolle heeft zich versterkt met aan valler Luka Adzic van Anderlecht. Tottenham Hotspur heeft de Braziliaan- Emerson Royal overgenomen van Barcelona. VVV-Venlo heeft spits Georgios Giakou- makis verkocht aan het Schotse Celtic. Ajax en Anderlecht zijn akkoord over de verhuur van de Argentijn Lisandro Magallan. Jetze Plat won na goud op de triatlon nu ook met de handbike de tijdrit op de Paralympische Spelen. Hij aast op driemaal goud. I Abdou Harroui verruilt Sparta voor Sassuolo. De 23-jarige middenvelder gaat eerst op huurbasis naar de nummer 8 van het vorige seizoen in de Serie A. In de zomer volgt een transfer. Sparta: ,,Een mooie stap voor 'Appie'." I Andy Murray was na zijn ver lies op de US Open woest op Stefanos Tsit- sipas. De Griek bleef na de vierde set acht minuten weg om te plassen. Murray: ,,Ik heb nu nul respect voor hem.'' Heracles huurt Kaj Sierhuis (23) dit seizoen van Stade de Reims. Sierhuis (23) maakte in januari 2020 de overstap naar Frankrijk. ,,Maar ik moet minuten maken om te groeien Onder Van Gaal is alles anders Sjoerd Mossou Oslo Vandaag 20.45 uur Noorwegen - Nederland 20.45 uur Letland - Gibraltar 20.45 uur Turkije - Montenegro Zaterdag 20.45 uur Nederland - Montenegro Dinsdag 20.45 uur Nederland - Turkije gespeeld pt (v-t) 1 Turkije 3 7 (10-5) 2 Nederland 3 6 (11-4) 3 Montenegro 3 6 (6-3) 4 Noorwegen 3 6 (4-3) 5 Letland 3 1 (4-7) 6 Wit-Rusland 3 0 (1-14) O a 0) Virgil van Dijk. foto pim ras De veelbesproken hervatting van de WK-kwalificatie brengt vanavond ook de herstart van de interlandcarrière van Virgil van Dijk (30). In Oslo leidt de captain elf maanden na zijn laatste optreden tegen Italië weer de verdediging. Maarten Wijffels Oslo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20