IwerkeN IVONDI GEWOON 1 :jnr Desiree heeft weinig geld, maar wel een Fiatje om naar de biologische winkel te rijden. 'Mijn vorige auto is in beslag genomen.' Desiree: 'Ik geniet ervan dat mijn huisje zo compact is, 54 vierkante meter. Mijn vorige huis, waar ik tot 2018 woonde, was meer dan 100 vierkante meter en had een hogere huur. Ik betaal nu ruim 500 euro. Met mijn tuintje ben ik ook zo blij. Ik wilde graag een boom. Die staat er nu, en de vogels in de buurt maken er veel gebruik van. Aan energiekosten betaal ik 80 euro. Ik doe zuinig aan. Als ik mijn laptop niet gebruik schakel ik hem uit en berg hem op, en ik haal de stekker uit de televisie als ik niet kijk en doe een extra trui aan als het koud is. Ik heb nooit schulden gemaakt. Ik ben heel tevreden met mijn leven. Alleen zou ik graag, net als vroeger, willen reizen. Naar Japan bijvoorbeeld. Maar van een reisje naar Drenthe kan ik ook genieten. Door mijn financiën maak ik andere keuzes, daar doe ik het gewoon mee. Ik sport, wandel, maak uitstapjes, maar aangepast aan mijn financiële middelen. De reden dat ik weinig inkomsten heb is omdat ik geen poot om op te staan had bij het UWV. Hun psychiater vond dat ik kon werken, terwijl trainers, coaches en de huisarts vonden dat er psychisch en lichamelijk iets met me aan de hand was dat serieus nader onderzocht moest worden. Ik moest met mijn podologiestudie stoppen in 2007, ik zat al in het derde jaar. De uitkerende instanties wilden me niet meer betalen, terwijl ik het lesgeld nagenoeg zelf had opgehoest. Ze vonden dat ik maar moest gaan werken. Ik ben een baantje in de schoonmaak gaan doen, maar dat gaat fysiek niet meer omdat ik in 2011 borstkanker kreeg en ik daar nog niet van bijgekomen ben. Ik ben gelukkig wel schoon. Ik eet niet veel, geef ongeveer 40 euro per week uit aan boodschappen. Ik koop het liefst bij biologische winkels. Aan groente en fruit geef ik graag geld uit. Die haal ik waar ze het verbouwen. Naar zo'n kas of biologische winkel moet ik wel met de auto. Ik heb een klein Fiatje. Dat heb ik in 2018 tweedehands gekocht voor 12.000 euro. Ik had hem echt nodig, want de vorige auto werd in beslag genomen omdat hij op was. Rondstruinen in tweedehandswinkels, ook voor kleding, vind ik leuk. Ik heb niet veel nodig. Mijn huisje en mijn gezondheid ervaar ik als het grootste geluk.' MEZZA19 Desiree de Kousemaeker (61) werkte in de zorg, maakte schoon, was telefonisch verkoper, masseur, therapeut en pedicure. Ze woont in een huurwoning met voor- en achtertuin in Oisterwijk. BESTE KOOP 'Ik heb pas een nieuwe wasmachine gekocht van Bosch Exclusiv. Een wereld- ding met handige wasprogramma's. Kostte 595 euro.' MISKOOP 'Wel een paar keer een jurk, die thuis tegen bleek te vallen. En dan vergeet ik 'm terug te brengen. Zo stom.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl O LU X O I O LU X LO LU I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 91