intussen in Brazilië Taart, apen en krokodillen Kano erbij Lekker luxe Aan de gracht Het bootje zwiept vervaarlijk heen en weer. Het lijkt nauwelijks bestand tegen de enorme golven van de Atlantische Oceaan. Een geïmproviseerd plastic afdakje is niet afdoende tegen de stromende regen. Kleddernat worden we. Mijn vrouw Viviane en ik kijken elkaar angstig aan. Was dit een goed idee? Onze zoon Lorenzo (5) kruipt dicht tegen zijn moeder aan. Alleen onze dochter Alicia van net 1 jaar heeft plezier in de barre overtocht. Terwijl ik haar stevig vasthoud, giert ze het uit bij elke plens water die over ons heen kletst: 'Yihuuu!' DE HORT OP We zijn onderweg naar Ilha Grande, een eiland voor de kust van Rio de Janeiro dat ons hart heeft gestolen. Een van de talloze, afwisselende paradijzen in Brazilië, met zijn 7500 kilometer strand, overweldigend prachtige natuur, vibrerende steden en ongekende diversiteit in cultuur, culinaire verrassingen en mogelijk heden om actief te zijn of juist te luieren. Ilha Grande, in oppervlakte iets kleiner dan Ameland, biedt dit allemaal. Als we met ons gezinnetje even het hectische Rio willen ont vluchten, roept iedereen: 'Ilha Grande!' 'Zandkastelen bouwen! Koude water vallen! Ontbijten met taart, papa!' De prachtige stille stranden van Ilha Grande - waar auto's verboden zijn - of een van de omliggende eilandjes zijn ideaal om te ravotten en van de rust en de zon te genieten. Zeker, het kan slecht weer zijn. Maar nooit lang. Ineens breekt de lucht open en is het angstige boottochtje vergeten. En wie toch het stadse leven mist, pakt de veerboot naar Angra dos Reis, de 'grote' stad op het vasteland. Viviane, opgegroeid in de binnenlanden van Bahia en afgestudeerd milieu- en natuurdeskundige, haalt haar hart op aan de 150 kilometer aan trailroutes door het bergachtige Atlantisch woud. In haar spoor zien we bijzondere apen, tropische vogels en plotseling opduikende krokodillen. Tegelijkertijd geeft ze onze kinderen en mij les over de bedreigde diersoorten die hier door speciale wetgeving hebben weten te overleven. Als ik later, terug in Rio, onze zoon iemand hoor aanspreken die een papiertje op straat gooit, ben ik trots. Op hem en zijn moeder. Terwijl we in ons vaste hotel Recreio da Praia aan het ontbijt-met-taart zitten, zien we de vissersboten aanleggen. Rond lunchtijd struinen de vissers langs de strandrestaurants met hun catch of the day aan grote haken. Kies maar, de kok maakt het wel klaar. Ondertussen spelen de kinderen aan de waterlijn. Geluk bestaat. MEZZA 11 Slapen op het water Op je houten vlot dobber je 's avonds in slaap (onder stevig tentdoek). Tijdens je verblijf kun je over een kano beschikken. In Noord-Brabant, Limburg en Utrecht, vanaf 112 per nacht (4 personen), camping-raft.com Een waterlodge heeft het voordeel van een huisje en het heerlijke van een boot. Van alle gemakken voorzien, en toch met het rustgevende en weidse uitzicht over het Veerse Meer. Vanaf 150 per nacht (4 personen), ruiterplaat.nl Als je de deur van deze B&B-woonboot uitstapt loop je zo het prachtige centrum van Zwolle in. Maar je kunt natuurlijk ook gewoon genieten van het uitzicht over de stadsgracht. Vanaf 150 per nacht (2 personen), boatboutique.nl Dit was de laatste zomerse correspondentencolumn. Volgende week is onze vaste columnist Egbert Jan Riethof terug. Correspondenten nemen ons mee op vakantie. Dit keer JOOST DE JONG, stand plaats Rio de Janeiro, over het paradijselijke eiland Ilha Grande: 'Geluk bestaat.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83