'M'n klas heeft me famous gemaakt' in de Bijlmer BIJPRATEN 'Ik was moe na dat jaar. Lekker fietsen en lezen konden dat oplossen, maar online lesgeven doet wat met je. Ik wil leraren niet met artiesten vergelijken, maar op een podium moet je hard werken, en daar krijg je energie voor terug. Als je voor de klas staat, gebeurt hetzelfde. Online geef je veel en krijg je weinig. Dan gaat je energiepeil hard achteruit.' Wat doet zo'n bedankfilmpje dan met je? 'Heel veel. Al moet ik zeggen: er zijn een hoop leraren die bedankjes krijgen. In de vorm van een cadeautje of een blik of knipoog van een student op een diploma uitreiking. Cliché, maar daar doe je het voor. Het filmpje waarin mijn klas mij tijdens de onlineles bedankte met lieve brieves, kwam op het goede moment. Het was een lichtpuntje in een donkere tijd, en een enorme opsteker voor mij persoonlijk. Dat er zoveel uit voort is gekomen, is natuurlijk mooi. Er belde een uitgever: of ik een boek wilde schrijven. Een boek over online lesgeven leek me deprimerend, daarom is het breder geworden: over het onderwijs, het mooie vak van docent en over bij zondere studenten. En dat dankzij mijn klas. Die willen er ook wel de credits voor. Ik krijg nu vaak te horen: Conrad, wij hebben jou famous gemaakt.' MEZZA 9 Helden staan dit jaar centraal bij de Bijlmer- bios, de jaarlijkse openlucht-bioscoop in Amsterdam-Zuid oost. Zo draait de korte film Kids of the Bims, waarin je het stadsdeel ziet door de ogen van jonge artiesten. Maar ook de Ghanese film Aloë Vera wordt vertoond, over een diep verdeeld dorp in Ghana en een onmogelijke liefde. 3,4 en 5 september, gratis toegang (in verband met corona is reserveren via de website vereist) bijlmerbios.com Tijdens de laatste lockdown ging het filmpje viral waarin zijn klas hem bedankte. Zijn ervaringen als leraar tijdens corona beschreef CONRAD BERGHOEF (50), docent Nederlands op ROC Friese Poort, in Leraar op de fiets. Vorig jaar was een bewogen schooljaar. Hoe gaat het nu met je? Leraar op de fiets verschijnt bij uitgeverij Spectrum 20,99.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 81