Als het in haar appartement te warm wordt, verkast FERNANDA DE JAGER (34) naar haar uitgestrekte achtertuin mét Euromast. JE ZOU KUNNEN ZEGGEN dat het park bij de Euromast haar achtertuin is. Ze kijkt er, thuis in het voormalige Belastingkantoor van Rotterdam, direct op uit. Haar appartement bevalt goed, alleen 's zomers houdt het eerbiedwaardige gebouw veel warmte vast. Dan kun je beter buiten zitten, barbecueënd met oud-collegaatjes van een GGZ- huis waar ze begeleidster was. Sinds kort werkt Fernanda in een woning die meer gericht is op gehandicapten zorg. Best intensief, maar het geeft voldoening. Noem het een late roeping, want hiervoor was ze grafisch vormgever: dagenlang achter het scherm, inclusief nek- klachten. Dan is dit toch leuker, juist omdat geen dag hetzelfde is. In Het Park houdt ze ook geregeld, lekker relaxed, haar cursus Spaans bij. Fernanda komt oorspronkelijk uit Colombia en werd als 4-jarige geadopteerd. Haar biologische ouders kent ze niet, ze zat daar al in een pleeggezin. Wel bleek er een oudere zus te zijn. Haar Zeeuwse adoptieouders hebben jarenlang geprobeerd hen hier te verenigen. Toen dat uiteindelijk mocht, wilde haar zus niet meer mee. Twee jaar geleden reisde Fernanda er voor het eerst in haar eentje heen. Heel spannend. Het gaf wel degelijk een gevoel van thuiskomen. Dankzij het NHA-Spaans kon ze zich redelijk verstaanbaar maken, ook tegenover de pleegfamilie. Heel fijn. Een paar jaar terug is ze een zoektocht naar haar echte ouders begonnen. Stel dat ze worden gevonden, dan zou dat vooral mooi zijn voor haar zus, die van kindertehuis naar kindertehuis ging en nooit ouders had die voor haar zorgden. Laatst vroeg haar adoptiemoeder of ze ooit weer in Colombia zou willen wonen. Maar daar is Fernanda te vernederlandst voor. Ze heeft haar draai gevonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 76