,-J Indringend Schaamte Lucille Werner HOE GÊNANT KAN HET ZIJN Het is nooit ook 'En plein public uitweiden over daten, liever niet' seconde in me opgekomen dat ik me ervoor zou kunnen schamen dat ik single ben. Maar blijkbaar bestaat het, singleschaamte. De schaamte niet te voldoen aan de norm, de schaamte om niet succesvol te zijn in de liefde. Ik lees erover in het openhartige stuk van Aukje Nauta over allerlei vormen van schaamte. Zij stuurde zelfs een enquête over zich zelf aan al haar dierbaren en hield er een schaamteloze presentatie over tijdens haar vijf tigste verjaardag. Aanstekelijk. De eerste keer dat ik me wél schaamde, was als klein meisje achterop de fiets bij mijn zingende moeder. Terwijl: ze zong prachtig, nu zelfs in het Brabant Koor. k Ik ken de gêne om met uitpuilende M boodschappen tassen langs een daklozenkrantverkoper te lopen, het maakt me een fervent sponsor. En ook ik heb momenten dat ik het liefst wil dat de bodem in tweeën splijt. Als ik een mailtje met een narrige boodschap wil forwarden, maar per ongeluk een reply to all doe, bijvoor beeld. En ja, datingavonturen vind ik net als relatieperikelen niet iets om en plein public groots over uit te weiden. Maar ik ging altijd graag alleen op vakantie. En alleen uit eten. Stapel bladen mee, Griekse tapas (mezze, mooi woord!) erbij. Nu ik het erover heb, krijg ik er alweer zin in. Veel te lang geleden. Toch mooi dat het zo makkelijk is om schaamteloos te zijn. Schaamteloos single. ~<ks Overlevenden van de Holocaust voor de lens van Martin Schoeller Hoe Aukje Nauta haar rotgevoel te lijf ging 'Soms eet ik dagenlang friet, kroketten en hamburgers' MEZZA 3 Sara van Gorp (47) Chef Mezza en moeder van twee zonen van 7 en 11. 20 u 4 Mijn weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 Intussen in Brazilië 12 Interview Herman Koch 19 Geld Geluk 30 Een prille liefde en dan al in therapie 34 Botanische lustoorden 37 Nu lezen 38 Boeken Paula Hawkins 40 Mijn boek Aafke Romeijn 41 Puzzels 45 BV De Liefde COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef) Els Rozenbroek (frl) Vormgeving Annemarie Kleywegt (frl) Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 75