n Ik ga expres nog een jaar door met Kaj Munk zodat ik niet in een zwart gat val 7 -% PASPOORT A Klanten vinden het gezellig, ondanks dat ik ook een norse kant heb. Ze zeggen vaak dat ik chagrijnig ben. Dat is helemaal niet zo, maar dan ben ik druk bezig of in gedachten." Als ik met mensen een goed gesprek kan voe ren, ben ik in m'n nopjes. Ik waardeer ontzet tend dat mensen genieten, want dan geniet ik zelf ook. Als ik me nog helemaal fit had ge voeld, was ik nooit gestopt. Het is mijn leven geworden. Ik heb ook voor veel mensen klaar gestaan. Een luisterend oor geboden of gehol pen als ze in de problemen zaten. Zo deed ik voor verschillende klanten belangeloos de boekhouding of belastingaangifte, ik blijf meer een financiële man dan een kroegbaas. Ik ben goed van vertrouwen, daar is ook veel misbruik van gemaakt. Dat heeft mij veel verdriet ge daan." ,,We hebben eigenlijk te weinig genoten. Vooral ik heb alleen maar aan werken gedacht. Precies zoals mijn vader deed... Gemiddeld werkte ik zo'n zestien uur per dag zes dagen per week. In de goede tijden gingen we om tien uur open en 's nachts om vier uur dicht. Dagen van 18 uur, dat waren geen uitzonderingen. Dan vinden de mensen het gek dat je weleens moe bent. Het was zelfs zo gek dat ik weleens stond te slapen achter de toog." ,,Zeelandia is nu nog maar twee dagen open, de laatste tijd zijn we vooral druk met Kaj Munk, van 's ochtends tien tot 's avonds acht. In het dorpshuis komt een heel ander publiek, maar het is ook één sociaal gebeuren. Ik hoef de deur maar open te doen en ik heb mensen binnen. Mede omdat het ook een caféfunctie heeft, is het een van de best lopende dorpshuizen in de streek. Op 31 december 2022 stop ik ook met Kaj Munk. Dat doe ik expres nog een jaar langer zo dat ik niet in een zwart gat val. Misschien dat ik af en toe nog ergens een dag ga werken om het contact niet te verliezen. Horeca is gewoon mijn passie." ,,Misschien eens een enkele keer en dan niet om een biertje te drinken. Ik heb nooit alcohol gebruikt, af en toe een wijntje bij het eten - meer niet. Ik heb ook nooit gerookt, wel veel in de rook gestaan. Ze zeggen vaak dat ik een voorbeeld ben voor anderen. Dat treffen ze ner gens, een café-eigenaar die niet drinkt. Als ik 90 word en ze vragen wat mijn medicijn is om gezond oud te worden dan zeg ik: niet drinken en niet roken. Ja, dat zou ik dan waarschijnlijk antwoorden." GO ZATERDAG 28 AUGUSTUS 2021 ■n Ad Linders: „Klanten zeggen vaak dat ik chagrijnig ben. Dat is hele maal niet zo, maar dan ben ik druk bezig of in gedachten.'' In de ach tergrond, achter de bar Linders' partner Lettie. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Ad Linders is op 4 oktober 1952 geboren in Rot terdam. Na de hbs-A begon hij een studie be drijfseconomie, maar die brak hij in 1972 af van wege ziekte. Na een tijdje te hebben gewerkt in het bedrijf van zijn vader, ging Linders het leger in. In 1975 werkte hij een jaar op de computerafde ling van Unilever, tot hij op 26-ja- rige leeftijd een baancafé/dan- cing in Paal-Be- ringen overnam. Een jaar later begon hij de Co- pacabana in Essen, een weekenddancing. In 1983 kocht Linders zaal-café Zeelandia aan de Kanaalstraat in Hansweert, toen nog een leven dige straat met tal van winkels en andere zaken. In 1997 werd hij gevraagd het be heer van het oude dorpshuis Kaj Munk over te nemen. Ook na de nieuwbouw van het dorps huis bleef Lin- ders beheerder van Kaj Munk. Linders is ge trouwd met Let- tie, die hij in 1984 in het café ont moette en waar hij tot de dag vandaag samen het café en het dorpshuis runt. Eind dit jaar sluit Zeelandia, een jaar later stop pen Ad en Lettie Linders ook met Kaj Munk. Wat vindt u zo mooi aan het caféleven? Vanaf 1997 bent u ook beheerder van dorps huis Kaj Munk. Hield u nog tijd over? Is het nu rustiger voor jullie geworden? Komt u daarna terug als gast aan de andere kant van de toog om een biertje te drinken als klant?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55