Het sociale aspect van studeren is door corona volledig weg 4 studentenkamer zou zitten. Ik denk dat ik in het hele jaar mis schien twintig keer op de HZ ge weest ben, voor tentamens. Toen de hogeschool eind mei weer open ging, had ik alleen nog een tenta menweek. Daarna was mijn jaar klaar." Om toch wat mensen te leren kennen, meldde Yoëlle zich aan bij studentenvereniging Marum Bi- bio. ,,Ik ben in een commissie ge gaan. We hebben maar weinig in de soos gezeten, maar ik heb bij voorbeeld wel een online pubquiz georganiseerd. Dat was leuk." Tij dens de introductie van komende week gaat Yoëlle mee als begelei der op het kamp van Marum Bibio. ,,Dat kamp heb ik zelf vorig jaar gemist, maar ik hoop dat ik de eer stejaars nu wel een leuke intro ductie kan bieden. En zelf kan ik zo ook een beetje inhalen wat ik vorig jaar gemist heb. Ik heb nu pas het idee dat mijn studenten tijd écht gaat beginnen." Beetje frustrerend Het was afgelopen studiejaar te vaak stil in de soos 'De Fles' van studentenvereniging Marum Bi- bio, boven café De Vrienden van Vlissingen aan de Nieuwendijk. Maandenlang moesten de deuren dicht blijven. De laatste weken van het studiejaar waren er voorzich tig wat borrels, maar daar bleef het bij. ,,Het was geen makkelijk jaar", zegt voorzitter Tammy Verdonk (24). ,,We hebben nu een kleine honderd leden, maar we hebben er altijd een stuk meer gehad: meestal tussen de 100 en 150 man." En de leden die gebleven zijn, werden minder actief. ,,We waren vaak dicht, dus studenten waren niet meer gewend dat ze naar de soos konden komen, en sommigen waren misschien ook bang. Minder studenten deden mee met commissies, en het orga niseren van activiteiten." Dat was soms een beetje frustrerend, vond Tammy. ,,Je wilt dingen neerzet ten, maar je hebt niet het gevoel dat het werkt." Tammy ziet de introductieweek als dé mogelijkheid om de studen tenvereniging een flinke opfrisser te geven. In de introductieweek probeert ze met anderen om nieuwe leden te werven. ,,We heb ben nu veel oudere leden. Ik loop zelf ook al zes jaar mee. We moe ten het stokje door kunnen ge ven." Tijdens de introductieweek ma ken studenten kennis met de HZ, hun medestudenten en hun oplei ding. De activiteiten moesten aan gepast worden vanwege coronare- gels. Het Kickoff Festival, een in- troductiefeest van UCR, HZ en Scalda, moest uitgesteld worden. De Vlissingse studentenvereni gingen Marum Bibio, Aqua Ad Vi- num en Fisa, organiseren vrijdag een introductiedag bij de Lasloods. Studenten doen in groepjes aller lei opdrachten en spellen. ,,Het is een soort obstacle run met op blaasbare toestellen en spellen", Tammy Verdonk, voorzitter van studentenver eniging Marum Bibio: ,,Bij Marum Bibio heb ik mijn vrienden gevon den. Ik heb er mijn basis ge legd in Vlissin- gen. Zij zorgden ervoor dat ik me welkom voelde, en ik heb een netwerk ge creëerd. Daardoor wilde ik al tijd weer te rugkomen naar Vlissin gen." FOTO LEX DE MEESTER Yoëlle van Loenhout begint aan het tweede jaar van haar studie HRM aan de HZ. In haar eerste jaar volgde ze bijna al haar colleges online. ,,Dat was een flinke domper, want ik had heel veel zin om nieuwe sociale contac ten op te doen. Ik had niet echt het idee dat ik student was, omdat ik alleen maar achter mijn laptop zat." foto lex de meester legt Tammy uit. De introductiedag kan niet zo spontaan zijn als an dere jaren: studenten krijgen al leen toegang als ze getest zijn, of gevaccineerd. ,,Tijdens een nor male introductiedag ren je overal naartoe op het Bellamypark. Je komt in de soos terecht waar je gaat dansen. Je leert op die dag de binnenstad kennen. Je rent ge woon rond. Het is chaos. Nu is al les strak georganiseerd. We moe ten op één locatie blijven." Toch is Tammy dolblij dat er weer iets tón. Ze kijkt uit naar het introductiekamp van de vereni ging, volgend weekend. ,,Vorig jaar kon dat niet doorgaan. Tijdens zo'n kamp krijg je een band met de studentenvereniging. We doen niet aan ontgroeningen. Maar er worden wel spelletjes gedaan en grappen uitgehaald. De gezellig heid zorgt ervoor dat je een band krijgt met elkaar. Tijdens het kamp ontstaan vriendschappen." Zo is het bij Tammy zelf ook ge gaan. ,,Bij Marum Bibio heb ik mijn vrienden gevonden. Ik heb er mijn basis gelegd in Vlissingen. Zij zorgden ervoor dat ik me welkom voelde, en ik heb een netwerk ge creëerd. Daardoor wilde ik altijd weer terugkomen naar Vlissingen. En misschien blijf ik hier wel. Mijn vriend en ik denken erover hier samen een huis te kopen." Tammy hoopt dat het studen tenleven de komende tijd langza merhand weer normaal wordt. ,,Echt feesten en dansen. Mensen om je heen. Vies worden van de aanrakingen. En dat je daarna vro lijk en kapot naar huis gaat. Voor corona was het helemaal niet raar dat onze soos vijf dagen per week open was. Je ging gewoon een drankje doen op maandagavond, ook als je de volgende dag college had. Dat wil ik terug." Middelburgse introductie In Middelburg is de introductie al ruim een week aan de gang. Overal in de stad zie je UCR-studenten met knalblauwe shirts lopen. Ze krijgen rondleidingen door het centrum, en langs de gebouwen van het university college. Een Kalle Valkeakari (20) uit Finland en Luka Maro (18) uit Tanzania hebben zich tijdens de introduc tieweek van UCR laten vaccine ren tegen corona. De GGD kwam naar het college om stu denten die dat wilden, ter plekke te prikken. foto lex de meester 'normale' introductie is het niet. Er zijn geen feestjes, en 'common house' Elliott is alleen toeganke lijk met een reservering. Maar de studenten zijn blij, want ze krijgen tenminste de kans om elkaar te ontmoe ten. Vorig jaar was de in troductie volledig online. „Ik was zo blij toen ik hoorde dat het hoger onderwijs helemaal open zou gaan. Ik was bang dat ik de hele dag in mijn ka mertje voor het beeldscherm zou zitten, dat ik helemaal niemand zou kunnen ontmoeten, en dat ik geen nieuwe vrienden zou kun nen maken", zegt eerstejaars Anna Blok (17) uit Den Bosch. Daar sluit ZATERDAG 28 AUGUSTUS 2021 WW VERVOLG VAN PAGINA 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52