Alleen derdejaars hebben half jaar studentenleven gekend Een studentenleven vol échte colleges en vooral veel gezelligheid. Daar snakken de studenten van University College Roosevelt (UCR) en de HZ naar. Maandag barst de introductieweek van de hogeschool los. De eerstejaars van UCR maakten afgelopen week al kennis met Middelburg. ,,Ik heb zin in feestjes na die coronatijd", zegt HZ-studente Bente. Bente Bravenboer (19) uit Zwijndrecht staat te trappelen om te beginnen aan haar nieuwe leven in Vlis singen. Sinds een week woont ze in haar studentenkamer in Vlis- singen. Superspannend, vindt ze het ,,Ik ben nog nooit verhuisd in mijn leven", verklapt ze. Ze begon al eerder aan een hbo-opleiding in Rotterdam, maar mede door corona stopte ze. ,,Eerst vond ik zo'n jaartje on line les wel fijn. Ik hoefde niet zoveel te doen, en ik hoefde niet naar school te fietsen. Maar later besefte ik dat ik nooit meer ie mand zag of sprak. Ik werd wak ker, en ik begon meteen aan de online les, op mijn bed. Mijn mo tivatie was op den duur wel weg. Ik viel echt in een gat." Bente stopte met haar opleiding, en be sloot de rest van het studiejaar te gaan werken. ,,De opleiding was niet wat ik ervan verwachtte, maar corona heeft er ook echt een rol in gespeeld dat het niet is gelukt." Nu Bente aan haar nieuwe stu die social work begint, kijkt ze ernaar uit om weer echt in de collegebanken te zitten. ,,Ik heb die structuur nodig, heb ik ge merkt." Ze besloot ook meteen lid te worden van een studenten vereniging. ,,Ik ken nog niemand in Vlissingen. Ik denk dat zo'n vereniging een leuke mogelijk heid is om mensen te leren ken nen en vrienden te maken. Ik heb zin in feestjes na die corona- tijd." Feestjes, gezelligheid en soci ale contacten, dat is wat Yoëlle van Loenhout (20) zo gemist heeft in haar eerste studiejaar. De HZ-studente begon een jaar geleden aan een hbo-opleiding Human Resource Management, maar ze studeerde vooral op haar kamer bij haar ouders in Bergen op Zoom. „Doordat er zo veel on line lessen waren, kreeg ik niet de kans om mijn studiegenoten en Vlissingen te leren kennen. Dat was een flinke domper, want ik had heel veel zin om nieuwe sociale contacten op te doen. Ik had niet echt het idee dat ik stu dent was, omdat ik alleen maar achter mijn laptop zat. Ik ben niet op kamers gegaan, omdat ik bang was dat ik dan van maan dag tot vrijdag alleen op mijn GO ZATERDAG 28 AUGUSTUS 2021 3 Eerstejaars studente Bente Bravenboer uit Zwijndrecht gaat op kamers in Vlissingen. Ze besloot lid te worden van studentenvereniging Marum Bibio. ,,Ik ken nog niemand in Vlissingen. Ik denk dat zo'n vereniging een leuke mogelijkheid is om mensen te leren kennen." foto dirkjan gjeltema 'En nu willen we het echte studentenleven!' CORNELLEKE BLOK LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51