II Versterkt en dynamisch ACV wordt 'n flinke kluif voor Hoek ZEELAND 15 Clinckemaillie en Mbikulu ontbreken, meespelen Hage is twijfelachtig Goes De selectie van de derdedivisionist telt na het vroegtijdige vertrek van Nishant Jagernath (hij keerde terug naar Halsteren) zestien veldspelers en drie keepers. Dat aantal is deze week flink geslonken. Guillaume Clinckemaillie, woensdag vader ge worden van een dochter, liep tegen Harkemase Boys als invaller een hamstringblessure op en moet twee tot drie wedstrijden rust hou den. Ook Sven Mbikulu, vorige week te laat aanwezig bij de uit wedstrijd tegen Harkemase Boys (3-3), heeft problemen met zijn hamstring en is er tegen Ajax niet bij. Sylvio Hage is een twijfelgeval. Hij was de afgelopen week griepe rig en trainde om die reden niet. Tot overmaat van ramp brak derde kee per Raül Witkam zijn pink. Ook hij is niet inzetbaar. Middenvelders Ruben Hollemans waarschuwt zijn medespelers. ,,We moeten voor zichtig zijn. Misschien moeten we het in de komende tijd rustiger aan gaan doen tijdens trainingen. Op zaterdag moeten we er staan.'' De aanvoerder heeft geen idee of de se lectie nog aangevuld wordt. ,,Zeker wat middenvelders betreft is het erg krap.'' Hollemans pleit voor een nieuwe aanwinst, maar plaatst daarbij wel een kanttekening. ,,Het moet iemand zijn die er direct staat.'' De Walchenaar hield een dubbel gevoel over aan de ontmoetingen met Sportlust'46 (0-0) en Harke- mase Boys. ,,Ik had het idee dat we Misschien moeten we het in de komende tijd rustiger aan doen tijdens trainingen Sportpark De Bosk in Friesland gaf Hollemans vooral een gevoel van trots. ,,De grasmat was mooi, het weer was lekker en de ambiance was prachtig. Dat heeft iedereen op en naast het veld ervaren. Het was echt de moeite waard om zeven uur in de bus te zitten.'' Tegen de Am sterdammers heeft Hollemans ver moedelijk minder oog voor de en tourage. Dan tellen alleen de pun ten. ,,Ik zie Ajax als een concurrent. Zij gaan niet bovenin meedraaien en wij ook niet. Het is een ideale te genstander om de lijn die we heb ben ingezet door te trekken. Dit is een wedstrijd die we moeten win nen.'' beide wedstrijden konden winnen. Beide keren kreeg een speler van de tegenstander in het begin van de wedstrijd rood. Gezien het verloop hadden we misschien wel moeten winnen. Aan de andere kant had den we nu ook met nul punten on deraan kunnen staan.'' De enerverende ontmoeting op De trainer stapte gistermiddag om 17.00 uur met zijn selectie in de bus richting Zwolle, waar werd overnacht. Van de 20 spelers tel lende spelersgroep waren er 19 aan boord. Alleen Mohammad Jabar Zada is thuis gebleven, omdat hij vandaag met zijn fysiotherapeut verder aan zijn herstel werkt. Fa bian Wilson en Erwin Franse zijn ook niet inzetbaar tegen ACV, maar zijn wel mee naar Zwolle en Assen. ,,Erwin heeft deze week veel met de groep getraind, dat is positief'', zegt Gevaert. ,,Hij gaat voor de wedstrijd trainen. Fabian maakt ook stappen.'' Niet in een keurslijf Seppe Vereecke is weer fit en daar door bestaat de wedstrijdselectie vandaag uit 17 spelers. Gevaert zal dus opnieuw keuzes moeten ma ken. Vorige week liet hij Giovanni Delannoy voor het openingsduel met Barendrecht (1-1) buiten zijn basiself en daar was de aanval lende middenvelder op z'n zachtst gezegd niet blij mee. ,,Bij voetbal komt altijd emotie kijken'', weet de trainer. ,,Dat is normaal, het zijn geen robots. Ik wil jongens ACV is een vrij jong team, waar veel enthousiasme en ook veel dynamiek in zit ook niet in een keurslijf duwen. Ze hoeven het niet altijd met mij eens te zijn. Ik ga nog even kort met Gi ovanni praten. Daar hebben we tij dens de reis genoeg tijd voor.'' Hoek heeft een goede trainings- week achter de rug, met op dinsdag een lange, pittige sessie. ,,Op don derdag trainen we altijd wat korter en ligt de nadruk op het tactische deel'', aldus Gevaert, die een goed beeld heeft van ACV. Vorig seizoen won Hoek in Assen met 1-4, nadat het halverwege het duel al met 0-4 leidde. „Maar er is daar wel het een en ander veran derd", weet de trainer. „Voor een aantal cruciale posities heeft ACV deze zomer nieuwe jongens ge haald. Hun rechtsback is ook 'een halve transfer'. Hij is rechtsbenig en speelde vorig seizoen tegen zijn voet in op links. Nu staat hij wel aan de rechterkant en dat vult hij heel goed in.'' Freddy Quispel is de nieuwe spits van ACV. De aanvaller kwam over van het Duitse Oldenburg en speelde daarvoor bij FC Emmen. Gevaert: ,,Ik vind dat een heel goede speler.'' Een andere nieuweling die in druk maakte bij ACV is Niels Gre- vink. De aanvallende midden velder, die power, snelheid en loopvermogen heeft, maakte tegen Hollandia samen met Quispel het verschil. Grevink raakte op de donderdagtraining voor het duel met FC Lisse echter geblesseerd. ,,Ik zou het niet erg vinden als hij tegen ons niet mee doet'', be kent Gevaert. ACV is in zijn ogen een redelijk complete ploeg. ,,Het is ook een vrij jong team, waar veel enthousiasme en ook veel dyna miek in zit. We weten wat we kun nen verwachten.'' zaterdag 28 augustus 2021 Spoeling is heel dun bij Goes -Ruben Hollemans Mogelijk zitten er vandaag tij dens de thuiswedstrijd tegen de amateurs van Ajax slechts drie veldspelers op de bank van Goes. ,,Het baart me zorgen dat veel spelers met pijntjes kam pen'', stelt aanvoerder Ruben Hollemans. ,,Het is anders dan in voorgaande jaren'', doelt hij op het gevolg van de periode zon der voetbal. Len Wolters Aanvoerder Ruben Hollemans kopt tijdens de oefenwedstrijd tegen Feyenoord onder 21. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN De eerste selectie van Goes be staat na het vertrek van Nishant Jagernath nog uit 19 spelers. De middenvelder keerde in de voor bereiding terug naar Halsteren. Voor de eerste uitwedstrijd van het seizoen kan Hoek de borst natmaken. De ploeg van Lieven Gevaert speelt zaterdag in Assen tegen ACV, dat ijzersterk aan het nieuwe seizoen is be gonnen. De formatie uit Drenthe won in de eerste kwalificatie ronde van de KNVB beker met maar liefst 1-5 van Hollandia en ging vorige week in de derde di visie van start met een 2-3-over- winning bij FC Lisse. „Voor een aantal cruciale posities heeft ACV deze zomer nieuwe jon gens gehaald'', weet Gevaert. Barry van der Hooft Hoek -Lieven Gevaert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43