14 ZEELAND INTERVIEW JOHN KARELSE Trainer John Karelse en Achilles Veen willen eindelijk eens naar de derde divisie. De club is er klaar voor. Maar Achilles zit wel in 'een moordenaarscompetitie'. De concurrentie in de hoofdklasse A is gewoon heel groot, dus dat doel bereiken wordt zeker een uitdaging. ,,Er zijn wel zes clubs die kampioen kunnen worden." t Veen Het is voor trainer John Karelse (51) zijn derde seizoen bij hoofdklas ser Achilles Veen dat vandaag aftrapt tegen Smitshoek uit Barendrecht. ,,Het voelt als mijn eerste. Door die CO- VID-tijd is het alsof we nu pas be ginnen. Hopelijk kunnen we het nu wel af gaan maken", is de oud- NAC-doelman en inwoner van Ul- venhout inmiddels strijdbaar aan het seizoen 2021-2022 begonnen. De twee voorbije edities zijn twee weggegooide jaren. Karelse eindigde daarin op papier met Achilles als vierde en als koploper. Vooral het laatste seizoen doet pijn. ,,We gingen zo hartstikke goed. Zonde." Met het waardeloze koploperschap in de achterzak moest er van armoede getraind worden in kleine groepjes. ,,Ver- volgens hebben we het hele jaar door zo getraind. De bezetting was wel 98 procent. Respect dat ze het zo enthousiast in die rot tijd heb ben volgehouden", spreekt Karelse zijn waardering naar zijn spelers uit. Vergeefse poging Al twee keer deed Achilles onder Karelse dus een vergeefse poging om derde divisionist te worden. Want naar de derde divisie willen ze in Veen. ,,De hele club is er klaar voor en hikt er al jaren tegenaan. Ik heb zelf ook die ambitie. We gaan er alles aan doen om de derde divisie te bereiken. Ons seizoen is alleen geslaagd als we promoveren. Het zal een strijd worden wie de sterk ste en de fitste groep heeft." Het zal niet gemakkelijk wor den, weet ook Karelse. ,,Een col lega-trainer noemt onze klasse Het zal een strijd worden wie de sterkste en de fitste groep heeft een moordenaarscompetitie. Ik denk dat het wel klopt. Er zijn wel zes clubs die kampioen kunnen worden." Achilles lijkt klaar voor de klus. Het team bleef ook aardig intact. De keepers Jan Schimmel (naar Kozakken Boys) en Jamil Kools (naar Roda Boys) vertrokken en daar kwam keeper Jordy Zielschot (van Blauw Geel'38) voor in de plaats. Dat Kools vertrok was ver rassend. Karelse wil het wel uit leggen. ,,Jamil heeft anderhalf jaar niet gespeeld. Ik vond het een te groot risico om daarmee door te gaan als eerste keeper, daarom hebben we er J ordy bijgehaald. Jamil wilde elke week spelen en vond het per spectief en de aanbieding niet goed. Dat is zijn goed recht." Het vertrek van Bart Westerla- ken is een aderlating. ,,Bart is een goede speler en was het mannetje. Gelukkig hebben we daar Glenn Kools nu voor. Glenn heeft weer andere kwaliteiten", legt Karelse uit. Met de komst van Jay Jay Mei- erdres (Unitas) en Gino Dix (DOVO) heeft Karelse nu ook meer keuzemogelijkheden voor in de frontlinie. Ook met de van de NAC-jeugd overgekomen Daan Wensink groeide Achilles in de breedte. ,,Ik vind zelf dat we sterker zijn ge worden. Vooral door de meer keu zes die ik kan gaan maken." Er is nog één beer op de weg. Linkspoot Berry Sonnenschein gaat waar schijnlijk Achilles begin oktober verlaten. ,,Die gaat emigreren. Een nieuwe linksbenige linksback is nog welkom. Maar voor de rest ben ik hartstikke tevreden over de be zetting." John Karelse en Achilles Veen matchen goed. ,,Ik denk dat we goed bij elkaar passen. Ik ben vrij direct en dat zijn de mensen in Veen ook." Behalve die gelijkenis zijn er nog meer ingrediënten waarom hij zich thuis voelt op sportpark De Hanen Weide. ,,Bij Achilles is alles goed geregeld. Er is een prachtige accommodatie. Er is budget voor spelers. Ik heb een goeie groep. Ik heb het naar mijn zin met mijn staf en ik vind het leuk om op het trainingsveld te staan. Alleen spelen we een klasse te laag." NAC Het duo Karelse en Achilles Veen lijkt nog een lang leven beschoren. Maar als NAC, waar hij 27 jaar als speler en daarna als trainer ("mijn hele vriendengroep komt uit die tijd") aan verbonden was op de stoep staat in Ulvenhout om 'zijn clupje' uit het slop te trekken, gaat het sentiment spelen. ,,Als Ton Lokhof was gebleven was dit mis schien al wel gebeurd. NAC zit diep in mijn hart. Maar ik zal het alleen doen met een groep men sen die ik ken en kan vertrouwen." zaterdag 28 augustus 2021 GO John Ka relse als kee per van NAC. M John Ka- relse voelt zich thuis op sportpark De Hanen Weide. FOTO JOHAN WOU- TERS/PIX4PROFS, STADSARCHIEF BREDA 'Seizoen alleen geslaagd als we promoveren' Marry Bouman —John Karelse (51)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42