1! 9 zaterdag 28 augustus 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week UM^k M^k Tekst: Bob Maes, Foto: Camile Schelstraete. Anny Roelandts (62) uit het Vlaamse Pepingen Locatie: Weekmarkt Oostburg Tijdstip: 11.30 uur Ik zit op een bankje een puzzel te ma ken, omdat hier geen terras in de zon staat. Dat is toch jammer? Toch kom ik graag op de markt in Oostburg. Het is er veel goedkoper dan op een markt in België. Laat staan in de supermarkten. Meestal koop ik groenten en fruit. Nu heb ik een plant meegenomen voor bij het graf van mijn vader. Het is een Hebe addenda, een plant met paarse bloemen, want mijn va der was supporter van Anderlecht en zij spelen in paars-wit. Mijn vader is in ja nuari overleden, hij was negentig jaar oud. Ik verzorgde hem palliatief. Ik mis hem enorm. Als ik in België ben, ga ik iedere dag naar zijn graf." ,,Ik woon in Pepingen, in het Pajotten- land. Inderdaad, dat is het gebied waar Ur- banus vandaan komt. Al vijftien jaar lang heb ik een vakantiewoning in Zuidzande. In de zomer kom ik er om de veertien da gen en dan blijf ik een week. Vroeger bleef ik langer. Zuidzande is zalig. Rustig, in tiem, met een leuk hotelletje en een goed restaurant in de kerk. Ik kom er tot rust." ,,Buiten de grote vakanties om, kom ik graag aan de kust, maar nu niet. Van Oos tende tot Knokke, iedereen zit hier aan het strand. Dat is mij veel te druk. Vijftien jaar geleden ging ik graag naar Cadzand. Dat was toen een simpel, rustig dorpje. Nu is het net zo erg als Knokke. Met al die nep- gebouwen. Het lijkt heel retro, maar het zijn gebouwen als uit een fabriek. Dat komt allemaal door het grote geld. Alle charme is verdwenen." 'De gebouwen in Cadzand lijken retro, maar ze zijn als uit een fabriek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37