24 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Geheime festivals tijdens blue-hour en portretten van vrouwen met snode plannen Quote van de dag LISA LOEB DE SLIMSTE MENS In verbluffend tempo speelde Lisa Loeb (32) haar tegenstanders weg en mag zich nu 'de slimste mens' noemen. De winnares van de kennisquiz was niet alleen snel, maar ook een flapuit. Een terugblik aan de hand van haar meest opvallende uitspraken. Ineens was ze daar weer, zoals ze er voor mijn gevoel ook ineens niet meer was: Loretta Schrijver. Na maanden afwezigheid wegens ziekte is ze nu weer voorzichtig aan de slag bij het nieuwe seizoen van The Masked Singer. Omdat het nog een poosje duurt voordat die opnames op tv te zien zijn, mocht Aran Bade van RTL Boulevard donderdagavond langskomen voor een interview. vertelde. Een relatief eenvoudige operatie aan be ginnende darmkanker - 'na drie dagen ben je weer thuis, zeiden ze' - mondde uit in ruim twee maan den ziekenhuisopname, omdat complicatie zich op complicatie stapelde. Het woord 'openhartig' wordt in de show- bizzrubrieken even gemakkelijk gebruikt als 'pri meur' en 'schokkend' en is daardoor nogal aan in flatie onderhevig, maar hier vond ik het op zijn plaats. Loretta vertelde dat ze een tijdelijke stoma heeft en dat ze behoorlijk bang is geweest in het ziekenhuis; en ook dat ze nog steeds bang is. En die angst zag je ook als kijker, in haar ogen. 'Nog minder bezoekers' Mini-editie Paaspop Het was slechts een item van vijf minuten, maar het wilde niet meer uit mijn hoofd gaan. Omdat het om darmkanker gaat, dat vorig jaar ook bij mijn vader werd geconstateerd. Sindsdien lijkt het wel of niemand eraan ontkomt, ook in de show bizz niet. André van Duin, Ruud de Wild, Loretta. Mensen die al tientallen jaren via radio en tv de woonkamer binnenkomen en daarom bij je leven horen. Maar ook omdat het hier over Loretta gaat, de koninginmoeder van RTL 4. De beste nieuwslezer die Nederland ooit gehad heeft, die daarna in de vergetelheid leek weg te zakken bij Koffietijd, maar inmiddels triomfeert als het meest onnavolgbare jurylid in The Masked Singer. Ze is een niet te on derschatten factor in het programma, zonder haar zou het niet half zo leuk zijn. Dus ik ben dolblij dat ze inmiddels genoeg is aangesterkt om weer een rondje naast Carlo Boszhard te zitten. Maar hoe goed ze er ook uitziet, Loretta is er nog niet, waarschuwde Aran de kijkers na afloop van het interview. Bij The Masked Singer is een ge specialiseerde verpleegkundige aanwezig die over haar waakt en zo nodig kan ingrijpen. Een live-uit zending doen van Koffietijd is voorlopig nog een brug te ver. Maar hij vertelde ook dat Loretta ge lukkig wel weer in staat is om regelmatig drie uur te bellen met haar collega en hartsvriendin Quinty Trustfull. En dat vond ik toch zo fijn voor haar. Ge woon, omdat het klinkt als de oude Loretta. ïv zaterdag 28 augustus 2021 Loretta Loretta zag er goed uit; 12 kilo lichter en dat staat haar fantastisch. Maar ik schrok van wat ze FILM De bioscoop sector vreest dat bioscopen per 20 septem ber minder mensen zullen ontvangen dan nu, als het kabi net de voorge nomen versoe pelingenmet testbewijzen, doorvoert. Dat schrijft de bran chevereniging. MUZIEK GO Paaspop komt in het eerste weekend van september met een speciale mini-editie. Paaspop XS is toegankelijke voor 750 men sen en heeft plaats in Schijn- del. De line-up wordt volgende week bekend gemaakt. - Zangeres Janne Schra over haar schilderkunst, te bewonderen in een museum in Amsterdam-Noord. Kro I De slimsMpr - ncfV I mens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24