Bol is iets minder scherp, maar even enthousiast 23 genieten van hun olympische medailles Hoogland, interrumperend: ,,Dat heeft juist goud uitgesteld." Braspennincx: ,,Ik wilde heel graag mijn bodem vinden. DMr was ik benieuwd naar. Waar ik met dit li chaam nog toe in staat was." Braspennincx, grijnzend naar de plak op tafel: ,,Ja, daar ligt-ie." Hoogland: ,,Het maximale wat je kan bereiken, qua lijf en prestatie." Hoogland: ,,Zeker. Ik heb de tra nen binnen kunnen houden, maar had ze zo kunnen laten lopen. Dit was zo mooi. Shanne gaf nooit op. Ik heb dan ook zoveel bewonde ring en waardering voor haar." Braspennincx: ,,Toch was je ook weer niet echt verrast." Hoogland, met een lach: ,,Nee, ik zei het al tegen mijn ouders, die ik kort voor de race aan de lijn had. Dat Shanne echt in goede doen was. Vandaar ook dat ik mijn slip pers had meegenomen, op weg naar de roller, om daarop wat uit te fietsen. Ik voelde dat er iets moois ging gebeuren. En dan kun je niet op die rollers blijven zitten." Hoogland: ,,Heel lastig. Je hebt er namelijk geen controle over. Dat maakt het misschien wel span nender dan je eigen rit." Braspennincx: ,,Omdat Jef die dag ook moest fietsen, was hij tijdens mijn race in het stadion. Dat was heel fijn. Maar zijn gouden race heb ik bijvoorbeeld niet live kun nen zien. Vind ik heel jammer. Je gaat samen zo'n proces in en dan kun je er niet bij zijn." In plaats daarvan zit Braspen- nincx, met Laurine van Riessen en Kirsten Wild, voor een laptop op een vakantiepark, een uurtje ver derop, waar de wielerploeg ver blijft. ,,Dan zit je wel even te schreeuwen. Op een gegeven mo ment ging ik van de spanning maar staan. Ook al was het vrij duidelijk dat ze niet meer konden verliezen, door die gatenkaas bij de Britten." Hoogland: ,,Dat was eigenlijk wel jammer. Omdat de voorsprong enorm was, hoefde ik in de slotrit maar weinig te doen. Ik geloof niet dat ik ooit makkelijker heb gewon nen. En dat is eigenlijk een rot- einde." Braspennincx: ,,Maakte mij niets uit. Hoe Jef zo ziek hard die derde ronde inging, dat was geweldig. Dat maakte mij weer trots en emo tioneel. Omdat ik wist hoe hard hij ervoor had getraind." Hoogland: ,,Zonder meer." Braspennincx: ,,En dat het zo fijn is dat het met elkaar gelukt is. Dat maakt het natuurlijk ook bijzon der. Dat je dit als partners met el kaar kunt delen." Hoogland: ,,Je gaat erheen met niks en je komt terug met het maximaal haalbare. En dat is in ons geval twee keer goud en één keer zilver." Hoogland denkt eraan om de plakken na de verhuizing in Haar- lee een ingelijst en al op te hangen in de zithoek in de kamer. ,,Ja, dat is een mooi plekje." Wie weet komt het volle besef dan ook. Al houdt Hoogland nog een slag om de arm. ,,Ik weet wel: hier zit zoveel in. Voor deze me daille heb ik de laatste vijf jaar alles gelaten, er alles voor gedaan. Dit moet dus alles representeren. Maar doet het dat ook genoeg? Daar zoek ik nog een beetje naar." Pim Bijl Parijs Amerikaans atletiekicoon Allyson Felix heeft hier al uitgeweid over de rol van sociale media op het mentale gestel van sporters. Pols stokhoogspringer Armando Du- plantis blikt nog eens terug op zijn eerste olympische titel. De Ja- maicaanse Elaine Thompson- Heron, driemaal sprintgoud in Tokio, klaagt een beetje over de Europese kou. En daarna gaat Femke Bol, 21 jaar uit Amersfoort, op dezelfde stoel zitten. Ik heb er zóveel zin in In een chique hotel in het cen trum van de stad, gelegen aan de Seine, worden in totaal elf atleten naar voren geschoven op de pers conferentie. Ze zijn of Frans of at leet van naam en faam. En bij dat laatste rijtje hoort Bol dus volgens de organisatie van de Franse Dia mond League-wedstrijd ook sinds haar indrukwekkende reeks op de 400 meter-horden en de bronzen medaille op de Spelen. Dus legt ook zij nu in deze grote zaal uit of die prestatie al is ingedaald. ,,Langzaam, heel langzaam", zegt Bol. ,,Bij mij gebeurt dat toch vooral pas na het seizoen, als ik op vakantie ben. Dat zal nu ook zo gaan." In Parijs laat ze vanmiddag de race over horden links liggen en staat ze om wel aan de start van de 400 meter. Ze is moe, vooral men taal, zegt ze. ,,Ik heb in voorberei ding op de Spelen al erg veel wed strijden gelopen. Dat begon al met een vol indoorseizoen en daarna ook outdoor. Ik wist altijd dat er na de Spelen nog races zouden volgen en ik had ook zin in nieuwe wedstrijden, maar ik merk ook de vermoeidheid. Door alles wat er is gebeurd. Het brons en de goede tijd die een plaats moeten krijgen. Alle aandacht er omheen." Toch heeft ze nog geen vieren twintig uur geleden in het Zwit serse Lausanne haar vijfde Dia mond League-overwinning van het seizoen geboekt. Met 53,05 bleef ze iets meer dan een seconde boven haar Europese record van 52,03, waarmee ze in Tokio het po dium op mocht. ,,Ik ging de wed strijd in en wist dat ik niet meer zo scherp was als in Tokio. Dat was te verwachten, maar het was wel een nieuw gevoel waarmee ik moest omgaan." Toch wint de zin het van de ver moeidheid bij liefhebber Bol. In Lausanne keek ze uit een goedge vuld stadion naar het afscheid van Lea Sprunger, haar 31-jarige Zwit serse trainingsgenoot die haar op de Spelen nog hielp de dag voor de wedstrijd. Toen kreeg Bol in eer ste instantie geen hap door haar keel van de zenuwen. Ze voelt dat het einde van het baanseizoen in zicht is en dat een rustperiode meer dan welkom is. Maar ook hier in de Franse hoofd stad heeft ze weer iets om naar uit te kijken. Voor het eerst loopt ze tegen Allyson Felix, elf-voudig medaillewinnares op de Spelen. ,,Toen ik dat hoorde, was ik zo op gewonden. Ik keek vroeger tegen haar op, elke keer als ik naar atle tiek keek. Ik heb er zó, zó, zóvéél zin in." Met haar in juni gelopen Nederlands record van 50,37 se conden op de 400 meter is ook de magische grens in zicht gekomen. ,,Onder de 50 seconden lopen is iets wat ik heel graag wil doen en morgen is een mooie kans. Ik ben niet meer zo zeker van mijn vorm als in Tokio, en heb met mijn 21 jaar nog alle tijd, maar ik ga het ge woon proberen." Medailles voor Groot en Norbruis in Tokio Zware crash Beitske Visser in kwalificatie Jakobsen ontbreekt in sprint, zege Sénéchal Ik keek vroeger tegen haar op, elke keer als ik naar atletiek keek. zaterdag 28 augustus 2021 En? Heb je die bodem gevon den? Haar overwinning maakte jou ook emotioneel. Hoe lastig was dat, om jouw ge liefde in een finale te zien rij den? Jullie pakken beiden goud. Maar door alle coronamaatregelen konden jullie niet optimaal van elkaar genieten. Hoe moeilijk was dat? Zeggen jullie dat ook tegen el kaar? Sinds de zo succesvolle Olym pische Spelen merkt Femke Bol dat de vermoeidheid een factor is geworden. Toch gaat ze vandaag in Parijs op jacht naar een magische grens op de 400 meter, vertelde ze daags voor haar Diamond League wedstrijd. ,,Ik ben niet meer zo zeker van mijn vorm als in Tokio, maar ik ga het gewoon proberen." - Femke Bol (21) WIELRENNEN Baanwielrenster Alyda Nor- bruis heeft op de Paralympi sche Spelen zilver veroverd op de 500 meter tijdrit in de klasse C1-3. Alleen de Aus tralische Amanda Reid was sneller dan de Friezin. Reid klokte met 38,487 een we reldrecord. Norbruis noteerde 39,002. Caroline Groot won in Tokio de bronzen medaille op de 500 meter tijdrit in de klasse C4-5. Andijkse reed weliswaar een wereldrecord in de klasse C5, maar twee rensters in de klasse C4 waren net iets sneller en gris ten goud en zilver weg. AUTOSPORT In de kwalificatie van de W Series ging het gistermiddag op Spa-Francorchamps hele maal mis. Zes auto's gleden, los van elkaar, op hoge snel heid en bij lichte regenval van de baan in Eau Rouge. De Drontse Beitske Visser was het grootste slachtoffer. Nadat ze op twee gestrande auto's botste, werd ze vol ge raakt door twee andere auto's. Visser werd gelan ceerd en eindigde op haar zij kant. Ze werd, net als haar teamgenote Ayla Argen, over gebracht naar een ziekenhuis voor nader onderzoek. WIELRENNEN De dertiende etappe van de Vuelta is gewonnen door de Franse wielrenner Florian Sé néchal van Deceuninck - Quick-Step. De Nederlandse renner Fabio Jakobsen ont brak in Villanueva de la Serena in de sprint, vermoedelijk omdat hij vlak voor de finish te maken kreeg met een lekke band. Jakobsen had voor de derde keer een etappe kun nen winnen in deze editie van de Ronde van Spanje. De vlakke rit van iets meer dan 200 kilometer ging tussen Belmez en Villanueva de la Se rena. Atlete Femke Bol wint de 400 meter horden in Lausanne. FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23