II Win 2 tickets voor Oranje Gouden liefdeskoppel Hoogland en Braspennincx kan nu echt samen gaan 22 Jeffrey Hoogland (28) won altijd, zijn vriendin Shanne Braspennincx (30) bijna nooit. Tot deze zomer, toen beiden in Japan olympisch kampioen werden. Hij op de teamsprint, zij op de keirin. Nu de emoties enigszins zijn gezakt, blikt het baanwielrenkoppel voor het eerst terug. De dozen staan overal. In de gang, in de keuken, in de woonkamer. En her en der ligt gereedschap. Het is niet zomaar. Jeffrey Hoogland en Shanne Braspennincx staan na melijk op het punt te verhui zen. En dat voelt best gek, vertelt Hoogland wanneer hij plaats neemt in de lege tuin en Bras pennincx een tafeltje bijschuift. Want hier, in dit rijtjeshuis in Apeldoorn, niet ver van de wieler baan waar beiden zoveel trai ningsuren hebben gemaakt, is het allemaal begonnen. De weg die leidde naar roem en glorie. Naar ti tels. En naar olympisch goud. Een huis waar streng werd ge leefd. Lurkend aan een bidon noemt Braspennincx het bijna spartaans. In al die jaren heeft bij voorbeeld niet één fles cola in de koelkast gestaan. Zoals snoep en chips ook uit den boze waren. ,,En geen suiker of koffiemelk", zegt Braspennincx lachend. Hoogland: ,,Als mijn ouders op bezoek kwa men, namen ze zelf maar wat mee voor in de koffie." Het was het allemaal meer dan waard, meent Hoogland, die sa men met Matthijs Büchli, Roy van den Berg en Harrie Lavreysen de teamsprint won en zilver pakte op de sprint. ,,Al besef ik totaal nog niet dat ik olympisch kampioen ben." Wijzend op de plak voor hem: ,,Dat ding ligt hier dan wel, maar dat is ook het enige. Het ge voel moet echt nog komen." Braspennincx knikt: ,,We wor den zo geleefd dat we daar nauwe lijks tijd voor hebben." Hoogland: ,,Sinds we terug zijn, hebben we nog maar één avond rustig op de bank kunnen zitten met z'n tweeën." Braspennincx, lachend: ,,Zelfs toen werden we nog gestoord." Maar het komt allemaal nog wel, zegt Hoogland. Zeker als hun Ik heb de tranen wel binnen kunnen houden, maar ik had ze zo kunnen laten lopen. Dit was zo mooi nieuwe woning in Haarle, niet ver van Nijverdal, de gemeente waar de sprinter oorspronkelijk van daan komt, helemaal naar hun zin is. ,,Al denk ik dat ik het pas écht ga beseffen als ik gepensioneerd ben. En dat is alleen maar goed. Anders is de drive om door te gaan ook weg." Wat niet betekent dat ze er niet van kunnen genieten. ,,Dat doen we zeker", vertelt Braspennincx, die werd geboren in het Belgische Turnhout. „Misschien wel meer dan ooit", stelt Hoogland. ,,Omdat we dat nu voor het eerst echt si- men kunnen doen." Want al die titels die Hoogland won, waren mooi, geweldig, prachtig. Maar op de een of andere manier knaagde het wel aan hem. Omdat het best wel wat frustratie opleverde, vertelt de viervoudig wereldkampioen. ,,We deden alles hetzelfde. Dan wil je ook dat het voor Shanne werkt. Maar dat ge beurde niet. En dan ziet ze thuis ook nog eens een regenboogtrui aan de waslijn hangen. Dat moet heel pijnlijk voor haar zijn ge weest. Ja, ik heb me daar best vaak schuldig over gevoeld." Om die reden lijstte Hoogland die truien ook niet in. ,,Ik vond dat ik dat niet kon maken. Ze zei wel dat ik er trotser op moest zijn. Dat was ik ook wel, maar ik kon het niet. Omdat ik haar er niet mee wilde confronteren. Dus legde ik die truien maar in de kast." Daarom is Hoogland 'ontzet tend blij' en 'opgelucht' dat het in Japan wel lukte voor Shanne, met de olympische titel op de keirin. ,,Ja, toen waren voor mij de Spelen geslaagd." En hij is 'ongelooflijk trots'. Omdat hij, meer dan wie dan ook, weet hoe zwaar de weg naar goud is geweest. Zo is het nog maar zes jaar gele den dat Braspennincx in Colorado vocht voor haar leven. Aanvanke lijk had ze het niet door, maar na- dat de Apeldoornse zich uren later, met nog altijd harde druk op haar borst, in het ziekenhuis had ge meld, kreeg ze het te horen: zon der dat ze het in de gaten had, was ze tijdens een race getroffen door een hartinfarct. Braspennincx, bij wie meteen een stent werd geplaatst, noemt het nu superheftig wat haar des tijds in Amerika overkwam. Om dat ze niks meer kon, twee maan den lang niet. Maar ze vocht terug, ook al had ze het gevoel dat haar li chaam haar in de steek had gela ten. De kwalificaties voor het WK in Qatar 2022 gaan weer van start. Wil jij hierbij zijn en Oranje live naar de overwinning schreeuwen? NederLand - Montenegro 04 september 2021 - 20:45 PhiLips Stadion Eindhoven Nederland - Turkije 07 september 2021 - 20:45 Johan Cruijff ArenA Amsterdam Ga naar pzc.nl/wktickets om kans te maken op 2 tickets zaterdag 28 augustus 2021 'Ik hoef me niet meer schuldig te voelen, eindelijk' Vincent de Vries Apeldoorn - Jeffrey Hoogland Het gouden koppel Shanne Braspennincx en Jeffrey Hoogland, thuis in Apeldoorn. foto henri van der beek Kun je zeggen dat je daardoor misschien wel goud hebt ge wonnen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22