Max is snel én crasht Ajax speelt tegen Vitesse om meer dan drie punten 21 met gefluit, gejoel en boegeroep te wachten? i -mém! *v V,, VRIJE TRAINING dan ook een oproep aan de Neder landse racefans om Hamilton met respect te ontvangen. ,,Zelfs toen Lewis op het podium stond, werd er nog gejoeld. Dat is verontrus tend. Nederlandse fans, wees lief voor Lewis." Dat is ook de boodschap van de sportief directeur van de Dutch Grand Prix, Jan Lammers. ,,Ieder- een gaat over zijn eigen stemban den hoor, wie ben ik. Maar zou het niet leuk zijn om Hamilton met ap plaus te verwelkomen? ,,Het zal hem verbazen en ver warren. Als je een zevenvoudig we reldkampioen ontvangt in jouw arena, verdient hij ook je respect. Ook al heeft hij één of twee keer in de clinch gelegen met jouw held. Max en Lewis zijn mans genoeg om dat zelf uit te vechten. Dus kunnen wij laten zien dat we erboven staan en dat we tegen een stootje kun nen." Lammers vreest niet dat het vol gende week op Zandvoort uit de hand loopt. ,,Ook al heb je natuur lijk te maken met groepsdruk en kopieergedrag." Een kort fluitcon cert of wat gejoel, daar is Hamilton overigens wel tegen bestand, weet Lammers. ,,Als je ziet wat deze mannen verdienen, mag je ook wat incasseringsvermogen verwachten. It comes with the job. Maar zo ver wacht ik ook dat fans hun verant woordelijkheid nemen en de sport beschermen. Het zou zo zonde zijn als we te maken krijgen met Fi- hooligans." Na het gelijkspel tegen Twente moet Ajax voor het eerst in bijna een jaar concurrenten als PSV en Feyenoord boven zich dulden. Na tuurlijk, met twee speelrondes achter de rug kun je spreken van scorebordjournalistiek. Het averij in Enschede betekent alleen wel dat tegenstanders meer kans rui ken tegen Ajax, helemaal nu het topniveau en de topconditie nog ver te zoeken zijn. Bij nieuw puntverlies zadelt de kampioen zichzelf met een inhaalrace op. Dan krijgt de titelstrijd een nieuwe dimensie. Ajax wordt L dan meer de jager, ter- -• wijl het zelf nog altijd als prooi wordt gezien. Ster ker nog, opponenten en riva len zullen, ook door dikke neder laag tegen PSV in de Super Cup (0-4), alleen meer bloed ruiken. De ploeg die dit jaar geen eredivi sieduel verloor (25 op een rij), blijkt dan wel degelijk fragiel. Daarom staat tegen Vitesse ook een beetje de onoverwinnelijke status van Ajax op het spel. De kampioen doet er voor zichzelf dan ook goed aan het signaal af te geven dat er in de Johan Cruijff Arena nog steeds niets te halen valt. Daar komt bij dat Vitesse de voorlaatste krachtmeting voor Ajax is voor het grove geschut in de Champions League begint. Van een gunstige loting met Dort mund, Sporting en Besiktas wilde Ten Hag nog niets weten. ,,Het gaat echt niet zomaar. Vergeet niet dat wij ook nog niet zijn waar we willen zijn. Dat hebben we tegen Twente wel gezien. Sommige jon gens zijn nieuw, sommigen pas net weer in training. We zetten de EREDIVISIE Uitslag MIS GEEN GOAL VAN Ajax - Vitesse voorbereiding in feite nog voort nu." Ten Hag voorspelde al dat Ajax in september pas in topconditie ging verkeren. Voor de juiste af stemming in de ploeg dringt de tijd misschien nog wel meer. De coach wijst naar pas terugge keerde internationals als Antony en Edson Alvarez, die deze zomer met andere spelers en andere principes werkten. ,,Ze moeten nu terug naar het Ajax-systeem. Dat vergt even wat tij d. Maar uiteinde lijk kennen ze elkaar en hoeft dat niet heel lang te duren." Dat is te hopen voor Ajax, want tussen de laatste twee testcases tegen Vitesse en PEC zit nog een inter landperiode. Bij Antony en Alvarez blijft het niet, want ook de aanvoer naar en de wisselwerking met Steven Berghuis laat te wensen over, bleek in Enschede. Kwaliteiten benutten Overdreven, vindt Ten Hag: ,,Te- gen NEC had hij drie assists. Waar hebben we het dan over? Die wed strijd wordt opeens geprojecteerd op één speler, terwijl heel de ploeg zwak speelde. Wij moeten zijn kwaliteiten gaan benutten en hij moet zijn medespelers leren kennen. De manier van spelen is voor een nieuweling complexer." Die collectieve belangen mogen niet koste gaan van de individuele belangen. Nu de transferdeadline nadert en Ajax weet met welke se lectie het strals aan het miljarden bal begint, zullen de spelers ook extra bewijsdrang hebben om op het Europese toneel een hoofdrol te kunnen vertolken. En hoewel bij Ajax weinig mutaties in de ba- sisploeg plaatsvonden, lijkt door de moordende concurrentie nog niet elk plekje vergeven. Stand Programma g zaterdag 28 augustus 2021 GO M Grofweg de helft van de 75.000 fans in België is fan van Max Ver stappen. Vol gende week op Zandvoort zal Lewis Ha milton met nog meer Max-fans te maken krijgen. FOTO ANP FRANCORCHAMPS Max Verstappen was gisteren nipt de snelste in de tweede vrije trai ning in België, maar eindigde met een serieuze crash en flinke schade. Vlak voor het einde van de sessie raakte de Nederlander bij het uitkomen van bocht 7 de achter kant van de auto kwijt en eindigde in het grind en de ban den. Behoorlijk wat repareerwerk dus voor het team rich ting de laatste vrije training en kwalifica tie van vandaag. Verstappen no teerde 1.44,472 en bleef de Mercedes- sen van Valtteri Bot- tas en Lewis Hamil ton 41 en 72 dui zendsten voor. De Fin wordt van daag na de kwalifi catie vijf plekken te ruggezet vanwege zijn botsing met Lando Norris en Ver stappen bij de vorige race in Hongarije. In de ochtendsessie was Bottas op een opdrogende baan nog de snelste. Gistermiddag maakte Red Bull Ra cing bekend dat Sergio Pérez ook in 2022 op de stoel naast Verstappen zit. De renstal is te vreden over de pres taties van de Mexi caan (31), de con tractverlenging is geen verrassing. Pérez staat vijfde in de WK-stand met 104 punten. Na het eerste averij tegen FC Twente en met de aftrap van de Champions League in het verschiet, staat voor Ajax mor gen tegen Vitesse nog veel meer op het spel dan alleen de drie punten. ,,We zijn nog niet waar we willen zijn. Dat zag je wel tegen Twente." Johan Inan Amsterdam SPEELRONDE Ga naar de app of de site van deze krant en installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. Gisteren Fortuna Sitard - RKC nnb Vandaag 18.45 uur Cambuur - FC Twente 20.00 uur Go Ahead Eagles - Sparta 20.00 uur PSV - FC Groningen 21.00 uur Willem II - PEC Zwolle Morgen 12.15 uur FC Utrecht - Feyenoord 14.30 uur Ajax - Vitesse 14.30 uur Heracles - NEC 16.45 uur Heerenveen - AZ gespeeld w v pt (v-t) 1 Feyenoord 2 2 0 0 6 6-0 2 PSV 2 2 0 0 6 6-1 3 Heerenveen 2 2 0 0 6 4-2 4 Ajax 2 1 1 0 4 6-1 5 FC Utrecht 2 1 1 0 4 4-0 6 FC Groningen 2 1 1 0 4 2-1 7 Fortuna Sittard 1 1 0 0 3 2-1 8 RKC 2 1 0 1 3 3-3 9 Willem II 2 1 0 1 3 3-4 10 Vitesse 2 1 0 1 3 1-3 11 NEC 2 1 0 1 3 2-5 12 FC Twente 2 0 1 1 1 2-3 13 Heracles 2 0 1 1 1 1-3 14 Sparta 2 0 1 1 1 1-5 15 AZ 1 0 0 1 0 0-1 16 Go Ahead Eagles 2 0 0 2 0 0-3 17 PEC Zwolle 2 0 0 2 0 0-3 18 Cambuur 2 0 0 2 0 2-6 zo zonde zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21