Mogelijk inzet bedrijven bij evacuaties O Studenten kijken uit naar een redelijk 'normaal' jaar Vandaag bij deze krant Rustig agent! Maar hoe dan? Bijleveld: Eerst kijken naar de betrouwbaarheid van lokale beveiligers Walcheren „Echt feesten en dansen. Mensen om je heen. Vies worden van de aanrakingen. En dat je daarna vrolijk en kapot naar huis gaat'' Herman Koch over zijn leven en nieuwste boek Nieuw fenomeen: agenten uitdagen tijdens coronaprotesten P7 desgevraagd. ,,Het is maar zeer de vraag hoe betrouwbaar die bedrijf jes zijn.'' Ondertussen blijft het kabinet op allerlei manieren proberen de ach tergebleven Nederlanders en nog zeker dertig lokale tolken die voor Defensie hebben gewerkt weg te halen. ,,We hebben nu gesprekken met de omringende landen over het toelaten van evacués die over land Afghanistan kunnen verlaten. Dat gaat niet zomaar'', zegt minister Si- grid Kaag (Buitenlandse Zaken). Ook zoekt het ministerie naar een plek vanwaaruit Nederlandse diplomaten in de regio kunnen blij ven doorwerken met het helpen van de achtergebleven Nederlan ders. ,,De noodevacuatie is gestopt, maar de hulp niet. Nu hebben we niemand meer ter plekke, maar we doen er alles aan om de mensen hiernaartoe te krijgen. Dat doen we vanuit Den Haag en vanuit de re gio.'' Defensie heeft nog een vliegtuig met een 'tiental special forces' in een buurland achtergehouden voor het geval er de komende dagen nog snel iemand moet worden gehol pen, zegt Bijleveld. Dat dat echt gaat lukken, is 'niet realistisch', tekent ze erbij aan. ,,We hopen dat het vlieg verkeer met Kaboel snel weer op start, zodat mensen met een ge- woon ticket kunnen wegkomen. Dat zal echter niet voor 31 augustus zijn. Hoe meer Amerikaanse mili- We hebben niemand ter plekke, maar doen alles om de mensen hiernaartoe te krijgen tairen er weggaan, hoe moeilijker het vliegveld is te beschermen. De situatie is nu echt heel precair. Maar daarmee is de evacuatie-operatie niet beëindigd. We zoeken naar an dere manier om mensen daar weg te krijgen.'' Daarvoor wordt contact met de taliban niet uitgesloten. Zowel Kaag als Bijleveld bena drukt dat er veel meer mensen moesten worden geëvacueerd dan gedacht. Kaag: ,,Tot onze schrik wa ren er veel meer mensen naar Af ghanistan gereisd, tegen alle reisad viezen in.'' Voor de evacuatie ver sneld moest worden afgebroken, heeft Nederland zo'n 2500 mensen uitgevlogen. Ook zijn er evacués met vluchten van andere landen meegegaan. Hoeveel mensen er zijn achtergebleven, kan het kabinet nog niet zeggen. P3 en ZEELAND 2 zaterdag 28 augustus 2021 Wij Zeeuwen zijn te dik. De helft van ons kampt met overgewicht. Daar weten ze in de Obesitas Kliniek in Terneuzen alles van. Wilma Lagerweij uit Vlissingen herkende dat ook en toog in maart naar de sportschool. Inmiddels is ze een kilo of zes, twee broekmaten, flink wat vetmassa en een stel bmi-punten kwijt. „Mijn figuur is vreselijk veranderd en dat zien mensen.'' zeeland 2 Bijlage Z Het kabinet onderzoekt of het voor de evacuatie van achterge bleven Nederlanders kan sa menwerken met particuliere be veiligingsbedrijven in Afghani stan. Diverse particuliere bu reaus die claimen met ex-com mando's te werken, zouden hun hulp hebben aangeboden. Hanneke Keultjes Hans van Soest Den Haag Volgens minister Ank Bijleveld (Defensie) wordt gekeken of die aanbiedingen serieus zijn. ,,Dat moeten we onderzoeken", zegt ze —Minister Bijleveld van Defensie 20°C In de loop van de dag minder buien NieuwindePZCapp: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1