Old Trafford weer in extase om 'CR7' clubs op één avond in Europa II 15 debutanten bij 'Jong' 19 van zijn vaste criteria bij samenstelling selectie De 25 spelers van het Nederlands elftal eigen zeggen afgaat op zijn medi sche staf. „Dumfries was eerst nog niet beschikbaar, omdat hij alleen individueel trainde in afwachting van een transfer. Eigenlijk is wat hij nu heeft gespeeld nog steeds niet voldoende voor het Nederlands elf tal. Maar mijn medici zeggen dat hij een natuurlijke conditie heeft en dat het wel goed zal komen. Hij heeft het natuurlijk ook heel goed gedaan bij het EK. Dus heb ik hem toch opgeroepen." Kuyt-rol Voor De Roon heeft Van Gaal de 'Kuyt-rol' in gedachten. Dat is zeg maar een rol als routinier die ook belangrijk is als hij niet speelt. ,,De Roon is lid van de spelersraad. Ik heb ook iemand nodig die in de kleedkamer de taal van de trainer spreekt. Ik weet het niet zeker, maar ik denk dat hij dat zou kunnen. Ik heb ook De Roon gebeld en hem het voorbeeld van Dirk Kuyt ge- noemd. Die nam ik in 2012 ook mee als speler voor in de kleedkamer en Kuyt heeft uiteindelijk nog veel ge speeld.'' Oranje verzamelt maandagmid dag in Zeist en reist dinsdag al af naar Oslo, waar op woensdag Noor wegen de eerste tegenstander is in het derde tijdvak Van Gaal. Wat de bondscoach in amper anderhalve dag voorbereiding voorop zet, is de 'teambuilding'. ,,Daar ga ik de na druk op leggen. We moeten als één team naar buiten treden. En daarbij komt het altijd neer op gedrag. Op wat spelers doen in de vier hoofd momenten van het spel, dus aan de bal, zonder bal en in de twee om- schakelmomenten daartussen. En het gedrag bij spelhervattingen, want die zijn in het topvoetbal steeds bepalender.'' Het komt volgens Van Gaal neer op 'heel veel praten'. ,,En toch ook op trainen, ondanks dat daar nu amper tijd voor is. Eén uur of een uur en een kwartier. Om afspraken ook in het brein door te laten drin gen.'' Van Gaal zei al eerder dat hij hoopt dat het allemaal genoeg zal zijn om de moeilijke start zonder kleerscheuren door te komen. Eén voordeel: in zijn vorige periode bij Oranje moest hij ook nog passen en meten met spelers die verwikkeld waren in zomertransfers. Focus In augustus 2012 liet hij Rafael van der Vaart, Ibrahim Afellay en Gre gory van der Wiel resoluut buiten zijn eerste selectie. ,,Ik heb spelers nodig die zich volledig op Turkije en Hongarije richten. Dat zijn heel moeilijke wedstrijden in de WK- kwalificatie in deze eerste week.'' Het tijdperk Louis II begon negen jaar geleden met twee zeges (2-0 te gen Turkije en 1-4 in Hongarije). Voor zo'n start zou Van Gaal nu blind tekenen. MANCHESTER Cristiano Ro- naldo keert na twaalf jaar terug bij Manchester United. De En gelse topclub neemt de Portu gese aanvaller over van Juven- tus. Manchester City was ook in de race om Ronaldo aan te trekken, maar die onderhande lingen liepen op niets uit. Ronaldo speelde van 2003 tot 2009 bij Manchester United. Na die zes seizoenen kwam hij liefst negen jaar voor Real Madrid uit. Bij Juventus zou Ronaldo aan zijn vierde seizoen beginnen, maar hij wilde de Italiaanse club graag ver laten. Ronaldo was naar Juventus gekomen om de Champions League te winnen, maar dat lukte niet. Hij had nog een contract voor een jaar ,,Manchester United is ver heugd te kunnen bevestigen dat de club overeenstemming heeft bereikt met Juventus over de transfer van Cristiano Ronaldo, onder voorbehoud van overeen stemming over persoonlijke voor waarden, visum en de medische keuring. Iedereen bij de club kijkt ernaar uit om Cristiano terug te verwelkomen in Manchester", al dus Manchester United in een verklaring. Ronaldo maakte in zijn eerdere periode bij Manchester United, dat hem in 2003 overnam van Sporting Portugal, 118 doelpunten in 292 wedstrijden. In die periode won Manchester United acht prij zen, onder meer de Champions League in 2008. Met Real Madrid won Ronaldo de Champions League daarna nog eens vier keer. De nu 36-jarige Portugees werd in 2008, 2013, 2014, 2016 en 2017 uit geroepen tot beste voetballer van de wereld. Financiële details maakten Ju- ventus en Manchester United niet bekend, maar volgens Britse en Italiaanse media betaalt United 28 miljoen euro voor Ronaldo, die een contract voor twee seizoenen zou gaan ondertekenen. ,,Cristiano is een legende van deze club. Hij is de beste speler al ler tijden, als je het mij vraagt", zei de huidige trainer Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United eerder op vrijdag. onderschatting zal geen sprake zijn", zei trainer Pascal Jansen gis teren. ,,Want ik houd mijn spelers voor dat ze dezelfde instelling moe ten hebben tegen RKC als tegen PSV." Hij zal zijn spelers niettemin eerst mentaal moeten oplappen vanwege het feit dat AZ Europa League donderdagavond dan weer Dit is een van de zwaarste poules. Hier zijn we ooit voetballer voor geworden misliep na uitschakeling tegen Cel tic. Het opgeleefde Feyenoord stuit op het bonte gezelschap Slavia Praag, Union Berlin en Maccabi Haifa. Een combinatie die op het gebied van de Conference League als 'best zwaar' betiteld kan wor den. Pikant wordt het of Alireza Ja- hanbakhsh als Iraniër kan aantre den tegen Maccabi Haifa. Eerder liet hij als AZ-speler de twee wedstrij den tegen het Israëlische Maccabi Tel Aviv schieten om te voorkomen dat hij niet meer voor zijn eigen land uit zou kunnen komen. ,,Een zware, maar interessante lo ting", vindt PSV-trainer Roger Schmidt de affiches die hem door de loting in het vooruitzicht zijn gesteld. ,,Het zijn mooie clubs met goede trainers en het wordt een uit daging om door te gaan." Dat is een feit, maar voor PSV geldt dat het makkelijker dan ooit is om ook na de winterstop nog in actie te kun nen komen in Europees verband. Wordt PSV derde in de poule, dan is daar nog het vangnet van de Conference League. Al zal dat in de perceptie van de club wel een ver nedering zijn. ,,Want we hebben als team zóveel geïnvesteerd om de Champions League te halen, dan is de uitschakeling tegen Benfica nog steeds heel teleurstellend." Al met al zijn de hoeveelheid wedstrijden die de Nederlandse club te verstouwen krijgen belang rijk en leerzaam. zaterdag 28 augustus 2021 GO Ronaldo bij Man Utd. foto ap ZEIST De selectie van Jong Oranje voor de start van de kwalificatie van het Europees kampioenschap van 2023 telt veel nieuwelingen. Vijftien van de 23 spelers zaten nog niet eerder in de groep van bonds coach Erwin van de Looi. Jay Gorter (Ajax), Kenneth Tay lor (Ajax), Jeremie Frimpong (Bayer 04 Leverkusen), Darren Maatsen (Coventry City FC), Daniël van Kaam (FC Gronin gen), Neraysho Kasanwirjo (FC Groningen), Jayden Ooster- wolde (FC Twente), Fabian de Keijzer (FC Utrecht), Quinten Timber (FC Utrecht), Sepp van den Berg (Preston North End FC), Fodé Fofana (PSV), Bart Verbruggen (RSC Anderlecht), Kenzo Goudmijn (Sparta Rot terdam), Melayro Bogarde (TSG 1899 Hoffenheim) en Ki- Jana Hoever (Wolverhampton Wanderers FC) kregen hun eerste uitnodiging. Jong Oranje begint de kwalificatie dinsdag 7 september met een thuis wedstrijd tegen Jong Moldavië. - Thomas Letsch (trainer) Vitesse schakelde donderdag Anderlecht uit en plaatste zich voor de groepsfase van de Conference League. foto pro shots Keepers: Bijlow (Feyenoord), Drommel (PSV), Krul (Norwich City). Verdedigers: Aké (ManCity), Blind (Ajax), Van Dijk (Liverpool), Dumfries (Inter), De Ligt (Ju ventus), Malacia (Feyenoord), Rensch (Ajax), Timber (Ajax), De Vrij (Inter). Mid denvelders: Gravenberch (Ajax), De Jong (Barcelona), Klaassen (Ajax), Koopmei- ners (AZ), De Roon (Atalanta), Til (Feyen oord), Wijnaldum (PSG). Aanvallers: Berghuis (Ajax), Bergwijn (Tottenham), Gakpo (PSV), Malen (Dortmund), Depay

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19