ZEEUWS-VLAANDEREN 5 SLUISKIL EN ZAAMSLAG Kleiner gaan wonen in je eigen dorp, da's zo makkelijk nog niet. Ans van Puyvelde (66) en Ria de Pooter (52) springen daarom een gat in de lucht: zij gaan in een appartement wonen in hun eigen, vertrouwde omgeving. «s e w Terneuzen Voor vijftigplussers bouwen in de dorpen is een manier om voor doorstroming te zorgen, stelde voorzitter Hendrik van Hoeve van NVM Zeeland eerder dit jaar al eens. Het geeft jongere mensen de gele genheid om in een dorp te gaan wonen of er te blij ven. En dat betekent weer dat voorzieningen, zoals win kels en verenigingen, in leven kunnen blijven. Onvol doende aanbod zorgt er voor dat vooral ouderen blij ven zitten waar ze zitten. En de stap naar een grotere plaats als Terneuzen of Hulst, waar wél aardig wat ap partementen zijn opgeleverd of worden gebouwd? Dat ziet lang niet iedereen zitten. Een aantal inwoners van Sluiskil en Zaamslag zag zijn kans schoon toen er beweging in hun dorpen kwam. Op de plaats van de vroe gere Antonius- school in Sluiskil komen in Villa Antonius tien ap partementen. Daar zijn er nu ze ven van verkocht, meldt makelaar Ingmar Vermeu len. De bouw start in het laatste kwartaal van dit jaar, eind volgend jaar kunnen de eerste Sluiskillenaren verhuizen. In Zaamslag zijn ze nog niet zover. Makelaar Re- ham heeft voor Het Raadhuys, op de plek van garage De Putter aan het Plein, 23 appartementen in de ver koop. Daarvan zijn er nu acht verkocht en drie in op tie. ,,Als er dertien zijn verkocht, kan de sloop van de garage, sanering van het terrein en daarna de bouw beginnen. We verwachten de eerste appartementen dan medio 2023 op te leveren'', aldus Reham-make- laar Zarah Ruijtenburg. In Zaamslag is het rustig, maar ook levendig. Je hebt hier alles zaterdag 28 augustus 2021 VL Kleiner wonen in je eigen V*.. «M*# De tuin van Ans van Puyvelde is werke lijk prachtig. Maar gaandeweg kreeg ze er een haat-liefde-verhouding mee. Ze geniet er van, maar het onderhoud wordt haar te machtig. Zeker sinds ze er na het overlijden van haar man alleen voor staat. ,,De tuin is mijn liefhebberij, maar tegelijk ook een blok aan mijn been. Het is dé reden geweest dat ik heb doorgepakt toen de kans op een appartement in Villa Antonius voorbij kwam.'' Van Puyvelde wilde dolgraag in Sluiskil blijven. ,,Als je naar een apparte ment wil, ben je toch al snel aangewe zen op Terneuzen. Maar daar heb ik niets meer. Ik ben er 43 jaar geleden weggegaan en zou er nooit meer terug vinden wat ik er heb achtergelaten. Ik heb er wel wat appartementen bezich tigd hoor, maar het voelde gewoon niet goed.'' Vanaf oktober volgend jaar woont ze in Hier in Sluiskil woont Ans van Puy velde vanaf oktober volgend jaar in een penthouse. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE een penthouse met twee grote terras sen. ,,Ik kijk er enorm naar uit, van mij mag het morgen af zijn. Het was best moeilijk om de stap te zetten, maar nu ik die eenmaal heb genomen, kan de bouw mij niet snel genoeg gaan.'' Raymond de Frel -Ria de Pooter Ria de Pooter kan haast niet wach ten tot de bouw van haar apparte ment op de plek van Garage De Put ter begint. foto camile schelstraete Het liefst zou Ria de Pooter elke dag even naar makelaarskantoor Reham bellen met de vraag of er al meer ap partementen voor Het Raadhuys zijn verkocht. ,,Ik moet geduld hebben, maar dat is niet mijn allersterkste competen tie. Pas als zeventig procent is verkocht, is het zeker dat de bouw doorgaat.'' De Pooter heeft een appartement ge kocht op de plek waar vader nog als monteur werkte. Ze wilde heel graag in Zaamslag (in de volksmond 't Durp) blij ven wonen. ,,Ik werk in Middelburg en heb daarom al best vaak de vraag ge kregen waarom ik niet aan de overkant ga wonen. Weet je, in Zaamslag is het rustig, maar ook levendig. Je hebt hier alles. Dat moeten we ook zo proberen te houden. Ik zou mijn huidige woning ook graag aan jonge mensen verkopen. Maar goed, misschien heb ik straks wel helemaal niets te kiezen.'' één keer. De tuin speelt daarin een be langrijke rol. Ik vind mijn tuin heel mooi, maar tuinieren vind ik gewoon niet leuk. Ik werk fulltime. De weinige vrije tijd die ik heb, besteed ik liever niet aan werk in de tuin. Als je het een beetje netjes wilt houden, zoals nu, dan kost dat nou een maal tijd.'' Tuin Ze speelt met haar stap naar Het Raad huys in op de toekomst. ,,Ik verhuis nog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 124