KLETSEN, DANSEN, SJANSEN, SEKSEN BY De Liefde Nadine: 'We zijn bijna zestien jaar samen, daarvoor hadden we beiden een huwelijk met een belabberd seksleven. Tussen Roel en mij was het meteen heerlijk. Zo'n tien jaar geleden opperde hij dat het hem fijn leek als we eens van elkaar konden genieten buiten de eigen slaapkamer. Zo ontstond het idee naar een parenclub te gaan. Ik dacht: we kunnen het proberen, al kreeg ik visioenen van oude Jambers-afleveringen met uitgezakte vrouwen en vadsige mannetjes in een string. We kozen een nette en vooral veilige club, waar een duidelijke regel gold: nee is nee. We waren verbaasd hoe gezellig het er was. Na een tijdje begonnen we te vrijen, terwijl mensen ons konden zien. Dat bleken we extra opwindend te vinden. Vervolgens hebben we gekletst, gedanst en gesjanst en kwamen we terecht naast een stel dat druk bezig was. Zij zei iets over mijn haar en ineens gingen we compleet los met elkaar. Van lieverlee vonden we onze draai in de swingerscene. Daar zijn mooie vriendschappen uit ontstaan. Je zoekt toch mensen bij wie je je goed voelt. Als we met anderen een kinky feest bezoeken, hopen we mensen te treffen die seks belangrijk vinden. Maar als je lekker wil vrijen moet er ook geluisterd worden, zodat wel gebeurt wat je plezierig vindt. Roel en ik hebben vijf jaar geleden een relatie- Nadine (49) en Roel (47) dachten bij swingen aan uitgezakte vrouwen en vadsige mannetjes in een string, maar dat viel reuze mee. crisis gehad. We waren wat uit elkaar gegroeid. Toen we dat lieten weten in onze vrienden groep, voornamelijk mensen uit de scene, is een aantal van hen met ons komen praten tot we de angel te pakken hadden. Zo konden we langzaam weer teruggroeien naar elkaar. Swingen is intimiteit delen. Met de een doe je dat door een prettig gesprek, met de ander met porno, daar zit heel veel tussen. Het is fijn verbinding te krijgen, te zien dat er - ondanks alle rottigheid in de wereld - mooie plekken zijn waar mensen kunnen genieten van elkaar. Jaloezie heeft aanvankelijk wel een rol gespeeld, maar nu weten we: als ik iemand aardig vind, en het er bijzonder aangenaam mee heb gehad, betekent dat niet dat ik mijn man niet meer leuk vind. Vroeger zouden we zeggen dat we hetero zijn, nu zeggen we: 'We houden van mensen.' Ik hou iets meer van mannen, maar het gebeurt weleens met een vrouw. Roel houdt meer van vrouwen, maar kan soms tekeergaan met een man. Toen ik dat voor het eerst zag, dacht ik: zo, dat is interessant, dat is spannend. We hebben geleerd dat onze grenzen niet vastliggen. In het begin waren we ervan overtuigd: sommige dingen zouden we nóóit doen. Inmiddels doen we sommige van die dingen wél. We hebben vooral geleerd beter naar elkaar te luisteren en te accepteren dat je het niet per se over alles eens hoeft te zijn. We zijn een stel, maar we zijn ook allebei een individu.' MEZZA 45 De echte namen van Nadine en Roel zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? mezza@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 117