Een dahlia plant je bij goed weer Goes wacht eindelijk weer eens feestjes OBESITAS Overgewicht? m BEVELANDEN EN THOLEN 5 'Rapporten inspectie niet onrechtmatig' Alles geprobeerd, maar lukt het niet om af te vallen? De Onderwijsinspectie heeft in recente rapporten de acht SvPO- scholen (Stichting voor Persoon lijk Onderwijs) in Nederland on der de loep genomen. Drie daar van, Amsterdam, Hoorn en Utrecht, kregen de beoordeling 'zeer zwak'. De vijf overige, waar onder de IBA in Kapelle, kwamen er ook niet zonder kleerscheuren vanaf. Omdat SvPO die kleer scheuren niet openbaar wilde zien, spande het een kort geding aan. SvPO was duidelijk in haar be zwaar: 'De werkwijze van de In spectie resulteert in rapportages die onzorgvuldig zijn opgesteld, een deugdelijke motivering ont- beren en in strijd zijn met de al gemene beginselen van behoor lijk bestuur. Het opstellen en openbaar maken van dergelijke rapporten is onrechtmatig en schadelijk voor de scholen.' Daar is de rechtbank het niet mee eens. Die oordeelde dat er helemaal niets onrechtmatig is aan de rapporten. De informatie daarvoor kwam immers voort uit documenten die door de school aan de Inspectie zijn ver strekt en uit contacten met be trokkenen, onder wie bestuursle den, mentoren, leraren, ouders en leerlingen. De kritische noten van de Onderwijsinspectie blijven overeind De rapporten mogen van de rechter dan ook openbaar blijven en hoeven niet te worden inge trokken. De kritische noten in de Inspectierapporten blijven dus overeind. Die richten zich op zo wel het financieel beheer van de school als op de kwaliteit van on derwijs. Om met dat laatste te beginnen: er was een onvoldoende voor de kwaliteitszorg. Het intern toezicht is onvoldoende onafhankelijk en ook de medezeggenschap is niet goed geregeld. Hetzelfde geldt voor de vakken Spaans en Duits en het programma van toetsing en af sluiting. En dan is er nog het ge vaar van belangenverstrengeling, omdat meerdere leden van de zelfde familie bij SvPO betrokken zijn in verschillende hoedanighe den. Geldstromen In het rapport spreekt de Inspectie haar zorg uit over de geldstromen tussen de scholen onderling en private stichtingen. Zo waren er tekortkomingen op het gebied van de jaarverslaggeving en de verant woording van investeringen in huisvestingen. En werden er zor gen geuit over het beperkte zicht op de financiële continuïteit. Zo zijn er onderlinge geldstromen tussen de scholen. En stichting Frederiksoon, een private stich ting van de oprichter van de SvPO- scholen, ontvangt vergoedingen van de scholen voor leermiddelen. Ikfj Al vijftig jaar zit Sturm in de dah lia's. Hij kruist en kweekt zijn ei- gen varianten en beleeft er enorm veel plezier aan zijn passie te delen met anderen. Een dahlia in de tuin vraagt wel wat aan dacht en liefde. De knollen moe ten in het najaar de grond uit en droog en koel bewaard worden. In het voorjaar gaan ze de grond weer in. Gouden tip ,,Ik hoor nu van mensen dat ze dit jaar slecht bloeien. Nou, bij mij niet", zegt hij. Hij denkt dat de mensen de dahlia's dan te vroeg gepoot hebben. Zijn gouden tip voor een goede bloei? ,,Je moet voor het planten niet naar de ka lender kijken, maar naar het weer. Plant ze pas als het een paar dagen goed weer is en zeker niet voor i mei", legt hij uit. Want als het nog nat is of erg koud gaan de knollen kapot of heb je weinig bloemen. Elk jaar zet Sturm zijn tuin een weekend open voor het publiek. Morgen en zondag is het weer zo ver. Tussen 10.00 en 17.00 uur zijn de mensen welkom in de Van Cittersstraat in Heinkenszand. De ingang is via de dreef tussen huisnummers 3 en 5. Michiel Bouwman Goes Hoewel het zaterdagse feestje al veel langer op de planning stond is pas onlangs besloten dat door te la ten gaan, vertelt mede-organisator Reza Geleedst van Festive Events. Die twijfel kwam voort uit de coro nabeperkingen en het besef dat het festival niet kan plaatsvinden op de manier waarop ze dat zouden wil len. ,,Maar voor 750 man kan dat dus wél'', zegt Geleedst. ,,Waarom dan niet een afgeslankt festival met één podium in plaats van drie?" En voila, zo staat dat dus op 4 sep- tember op het parkeerterrein aan de noordkant van sportpark 't Schenge te gebeuren, tussen 15.00 uur en middernacht. Geen onbe kend gebied overigens: hardcore- feest Glorification werd er ook al eens gehouden. Straks richt de or ganisatie zich echter met house muziek op jongeren. Geleedst: ,,We merken aan alles dat mensen zin hebben in een feestje. De mensen zijn er echt aan toe." De avond tevoren wordt, tussen 17.00 en 23.00 uur, op hetzelfde ter rein Zomerliefde gehouden. Een light-variant van Thank Goes it's Friday dat al een paar keer in de Grote Kerk plaatsvond. ,,We zijn superblij dat de gemeente daar aan meewerkt", zegt Geleedst. ,,Zo zijn er twee verschillende evenementen ontstaan voor twee totaal verschil lende doelgroepen. Dat is ook een vereiste, anders zou het een verkapt meerdaags evenement zijn. Dat is het totaal niet." Voor vragen kunt u ons bereiken via 0115 - 74 57 45 of info-terneuzen0obesitaskliniek.nl vrijdag 27 augustus 2021 BE Isaac Beeckman krijgt geen gelijk De kritische rapporten van de Onderwijsinspectie over de Isaac Beeckman Academie (IBA) in Kapelle hoeven niet te worden ingetrokken. De school heeft nul op het rekest gekre gen bij de rechtbank in Den Haag. De rechter heeft beslist dat er niets onrechtmatigs is aan de in de rapporten geuite kritiek. Willem Adriaansens Kapelle P' - 1} 4 Frans Sturm snijdt een bosje dahlia's. foto MARCELLE DAVIDSE Roze, geel, robijnrood, groot- bloeming of juist klein en fijn. Je kunt het zo gek niet beden ken of je ziet het staan in de dahliatuin van Frans Sturm in Heinkenszand. Verscholen tus sen de huizen heeft de hob bykweker een grote lap grond omgetoverd tot een echt bloe- menparadijs. Melita Lanting Heinkenszand Wie toe is aan een feestje kan eind volgende week in Goes te recht. Zaterdag 4 september wordt daar het eendaagse eve nement Summerfestival gehou den. De avond van tevoren is er de festivalachtige netwerkborrel Zomerliefde. Corona, thuiswerken of extra maken dat niet makkelijker! Duist nu is het belangrijk om fit door het leven te gaan. Zorgs- aam en de Nederlandse Obesitas Kliniek werken samen in Zeeland en geven voorlichting over de (operatieve) behandeling van obesitas (ernstig overgewicht) en over de verschillende operaties. Online, laagdrempelig en veilig. Kijk op obesitaskliniek.nl/ agenda voor onze gratis voor lichting. U kunt zich hier ook direct aanmelden. stress Persoonlijke voorlichting? U wilt liever een persoonlijke voorlichting? Dat kan natuurlijk ook, gewoon door te bellen met 0115 - 745745 voor het maken van een afspraak. De voorlich ting is bedoeld voor mensen met obesitas, hun naasten en andere belangstellenden. NEDERLANDSE KLINIEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51